LPG KABLO

Dört Mevsim Lastik Hk.

'Teknik ve Faydalı Bilgiler' forumunda EnginV55 tarafından 9 Eylül 2017 tarihinde açılan konu

1. i20_Troy

i20_Troy Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    841
    Ad Soyad:
    Selim ŞAHİN
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    ben o mesajı konu dışına çıkıyoruz diye çoktan silmiştim... sizde silin isterseniz... :)

2. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Sevra hanım , beni affediniz ama bir şey soracağım, sizi konu rahatsız mı etti , bahse konu siyah arabalarda mı seyahat ediyorsunuz veya devlette ısraf olarak gördüğümüz durumları farklı mı yorumluyorsunuz ? Başka bir forumdan ayrılmış olmanız sizi haklı kılmaz bu forumu da böylece tehdit eder gibi konuşmamanız gerekir. Arkadaşın sorduğu konu ülkemizin kanayan yarasıdır ve Cumhuriyet Hükümetlerinin hiç biri çözüm getirememiştir , istismara da açık bir konudur ben 30 yıllık Devlette Yöneticilik tecrübemle diyorum ki nice istenmeyen yöneticiler güzergahtaki okula çocuğunu bıraktı diye görevden alınıp ceza yemiştir , nice yöneticiler vardır ki bir başka tayini çıkmış giderken Devletin resmi aracını götürmüş ve geri zar zor getirtilebilmiş ve karşılığında da hiç bir soruşturma dahi yapılmamıştır , örnekler çoğaltılabilir ama kötü örnek örnek değildir , asıl olan devletin ( milletindir aslında) araç gerecini yerinde ve hakkaniyetle kullanmaktır.

iPhone 5c cihazımdan tapatalk aracılığıyla gönderildi

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,061
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Ahmet abi kocaman devletin Sevra hanım tarafından savunulmasını beklemiyoruz herhalde. genel olarak hepimiz savurganlığın, devlet malını kötüye kullanmanın, lüks araç kullanımının şikayetçisiyiz. yani hemfikiriz. bu konuyu konuşalım ama tartışmak sadece zaman kaybettirir.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Ahmet bey, beni konu rahatsız etmedi.
    Üst kısımda dediğim gibi, Selim bey, (i20 Troy) Tapatalk'tan özel mesaj atarak istediği ve merak ettiği soruyu sorabilir.

Fakat; bir otomobil forumunda veya alakasız bir konuda bu tür sorulara cevap vermek sizce doğrumudur?

Konuyu açan arkadaşa ayıp olmaz mı sizce?

Tapatalk'tan hemen cevap vermeye çalışırım, fakat; bir otomobil forumunda cevap vermekten kaçınıyorum.

Benim kimseyi tehdit ettiğim yok. Hepimiz eşit birer insanız, benim ne haddimize dizleri tehdit etmek.

Size forumdan ayrılış sebebini açıklayayım;
    Geçtiğimiz günlerde aracımın hoparlörlerinden devir ile orantılı olarak ince bir ses geliyor idi. Bir arkadaşımız, alakasızca siyasi bir yorum attı.
    Benim açtığım konu ne, onun bahsettiği konu.

Biraz tartıştık, sonrasında forumdan ayrıldım. Forumdan ayrılışımın sebebi de, tartışma değil, insanların boş yere birbirlerini üzmesi.

Birbirimizi üzmeyelim, birbirimizi ayrıştırmayalım Ahmet bey. Amaç zaten o değil mi?
    Burası bir otomobil forumu, burada sohbet ediyoruz, arkadaşlarımıza yardımcı oluyoruz, kimi zaman kendi sorunlarımıza çözüm arıyoruz.
    Buradaki amacımız birbirimize yardım etmek, siyaset yapmak değil.

Üst kısımda belirttiğim gibi; burası bir otomobil forumu. 1000 tane konu dışı siyasi mesaj atın, hiç birine cevap vermeyeceğim, fakat; forum ile alakası olmayan bir yerde, veya konunun yerinde sorun, cevabını hemen veririm.

F8331 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Polisin bile görev emri yoksa eminiyet şeridine girmesi yasak peki uygulayan var mı.? Denetleyebilen var mı.? Yaşadıgım, şahit olduğum bir olay var anlatsam ne kadar ümitsiz olduğunu anlarsınız durumun ama burda yazılmaz.
    Düzce belediye başkanının A8 istediği video var nette açın izleyin.

santafe2004 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    konuya dönelim :)

BF Goodrich Urban Terrain Dört Mevsim Lastiklerle 4x2 Duster araçla karda gezintiler

buda yaz lastiğiymiş ilgili bilgiler incelemek isteyenlere

BFGoodrich G-Grip medium sınıfa ait bir yaz lastiğidir. Model binek araçlar için tasarlanmıştır. Mükemmel yol tutuşu ve dinamik görüntüsü bu lastiğin en belirgin özellikleri arasındadır. Güvenli ve aynı zamanda yüksek fren performansına sahip bir lastik arıyorsanız, bu model tam da size göredir. Modern sırt deseni yüksek hızlarda harika performans göstermektedir. BFGoodrich G-Grip sürücünü reflekslerine hızlıca cevap vermekte, komutları efektif bir şekilde yola aktarmaktadır. Yönelimli sırt deseni ıslak zeminde çok iyi yol tutuşu sağlamaktadır. Kanal sistemi suyu hızlıca aktarmakta, ıslak zeminde aracı kontrol kaybından korumaktadır. Lastik her türlü koşulda mükemmel performans göstermektedir. BFGoodrich G-Grip yüksek konfor, iyi bir yol tutuşu ve uzun kullanım ömrü sunmaktadır.

Son düzenleme: 12 Eylül 2017
  7. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    @Asel & Kaan Efe, @EnginV55, @santafe2004, @sipartacus, @tilkikral, @ggunes, @Sevra Keskin, @Arif M. , @joy_ride, @n-ertan, @Fgocmen,
    Arkadaşlar bu yıl içinde Resmi Gazetede yayımlanan Kış Lastiği Uygulama Tebliğinde, daha önceden Ulaştırma Bakanlığı tarafından çıkartılan Kış lastiği genelgesindeki gibi
    "Kamyonet, minibüs ve “A” türü yetki belgelerine kayıtlı otomobillerin tüm lastiklerinin kış lastiği olması zorunludur.” maddesi yazılı olmadığından herkes gibi ben de yolcu ve yük taşımasında kullanılan (Karayolları Trafik Kanununda araç tanımları bu şekilde yazılıdır) tüm araçları kapsayacak şekilde anladım ve bu konudaki düşüncelerimi de bu şekilde belirttim. Ancak bu konuda demek ki herkes benim anladığım şekilde yorumlamış ki Ulaştırma Bakanlığı 25/09/2017 tarihinde bir basın açıklaması yapma gereği duymuş.
    Açıklamada;
    "1 Aralık ile 1 Nisan tarihleri arasında yolcu ve eşya taşımalarında kullanılan araçların kış lastiği kullanma zorunluluğu olup yapılan düzenleme; hususi olarak tescil edilmiş taşıtların kış lastiği takmalarını kapsamamaktadır."
    deniliyor...
    Gerçek şu ki bu konu genelgeden tebliğe dönüşürken metin kısmında bir hata yapıldı." "A" türü yetki belgeli...." ibaresi unutulmuş ve şimdi bunu basın açıklamasıyla düzeltiyorlar. Bana göre resmi gazetede yayımlanan tebliği trafik kanununu, yönetmeliğini bilenlere inceletilse şu anki haliyle tüm araçları kapsayacağını söylerler.
    Bu konuda da bi yerlerde yanılmışlar....
    Basın açıklama duyurusunu şu linkteki Basın Odası-Açıklamalar kısmından bakabilirsiniz http://www.ubak.gov.tr/

8. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    @kadobay Teşekkür ederim ama kışlık lastiği zorunluluktan dolayı takmıyorum, karda kışta aracı kullanmak için takıyorum.

kadobay bunu beğendi.
  9. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    @kadobay kardeşim açıklamana teşekkürler , ben de lastik+jant düşünüyordum ve M+s alayım diyordum o zaman yaz lastiği alırım , yaşadığım bölge itibariyle Akdeniz sahildeyim. Ancak arabanın daha yapılıp teslim edilmesi gerekiyor , parçalar kasko tedarikçisinden gıdım gıdım geliyor hala tamamı gelmedi.

kadobay bunu beğendi.
  10. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    @kadobay açıklama için teşekkürler, konya'da bence kış lastiği takmak zorunlu olması lazım ama işte gel bunu millete anlat, yaz lastiği takıp ışıklarda en önde kalkamayıp trafik kitlerler, duramayıp millete tıkılarlar vs. vs.... :)

Asel Kaan Efe ve kadobay bunu beğendi.
  11. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Kış lastigi ile yaz yada dört mevsim dedikleri diger lastikler arasında öyle aman aman bi fiyat farkı da yok. Zaten alındımı en az 2-3 yıl kullanılıyor. Konya gibi kışı sert geçen yerlerde elbette hususi araçlar için de zorunlu olması lazım

Asel Kaan Efe ve Tilki bunu beğendi.
  12. Fgocmen

Fgocmen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    390
    Ad Soyad:
    Fatih GÖÇMEN
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Ben kisin surus guvenli icin takiyorum ben kendini esimi cocugumu tasiyorum herkesin bu sekilde dusunup surus guvenligi icin takmasi gerekir trafige ciktigimda takmayanlardan oturu gidicegim yere gidemiyorum. Kisin kis lastigi takmayan cikmasin trafige

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Halil KURT, Tilki, n-ertan ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  13. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    haklısınız katılıyorum keske herkes şu kurallara uysada kazalar olmasa cana mala zarar gelmese ocaklar sönmese dünya hergün dahada kuralsızlaşıyor malesef

14. Yiğitpusat

Yiğitpusat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Ad Soyad:
    İlyas E
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Merhabalar bulunduğum ilde kışlar hafif geçiyor nadir kar yağmaktadır. Aracın üzendeki lastikler bitik. Sizce yeni bir yaz lastiği alsam kışın bni idare eder mi ?Ayrıca 1. Ayda muayene var. Muayne de lastiklerin mevsimine bakılıyor mu ?

15. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,061
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

muayenede bakılmıyor,

kışın bulunduğunuz şehirden başka bir şehre gitme ihtimaliniz hiç yoksa dediğiniz gibi idare edebilir.

ama insanlık hali kışın biraz daha soğuk bir yerde bir işiniz çıksa kendi aracınızla gidemeyecek misiniz?

Yiğitpusat bunu beğendi.
  16. Yiğitpusat

Yiğitpusat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    61
    Ad Soyad:
    İlyas E
    Yaşadığınız Şehir:
    58-SİVAS
    Araç Modeli:
    Aynen haklısınız halil bey.

17. GRAFTT

GRAFTT Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    761
    Ad Soyad:
    Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    4 mevsim lastiği asla yazın kullanmam. Nedeni ise ses ve uğultu yapıyor olması. Kimseyede aksini önermem açıkcası.

18. Hürkal

Hürkal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    69
    Ad Soyad:
    HRKL Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Ben daha yeni Weatherproof aldım ve kalitesinden, konforundan memnun kaldım. Hem kısa hem uzun yol yaptım. Çıkardığım lastikler Michelin EnergySaver lastiklerdi ve onları aratmıyor.

19. Halil KURT

Halil KURT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,793
    Ad Soyad:
    Halil Kurt
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Daha önce de yazmıştım
    Ben yazın yaz, kışın kış lastiği kullanılması taraftarıyım.
    Bir yerde de okumuştum, eğer her iki lastiğide alamıyorsanız kış lastiği alıp dört mevsim kullanın diyordu.
    Düşünün şimdi üzerinizde baharlık bir elbise var dört mevsim giyiyorsunuz, yazın pişer, kışın donarsınız :):)

Tilki, Arif M. ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  20. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Kış lastiği yazın erimiş asfalta yapışmazmi haliyle yumuşak malzemeden yapilma

SM-E500H cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş