LPG KABLO

Dizel Era Geç Çalışma Ve Ani Stop...

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda sayfabeyaz tarafından 13 Mayıs 2020 tarihinde açılan konu

1. sayfabeyaz

sayfabeyaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    ali adiyaman
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    1,5 dizel otomatik 2011 era yakıt çeyrek depo ve altındayken hem geç çalışıyor hem de bir müddet sonra stop ediyor. Stop etmesi her zaman değil, anlaşılmayacak şekilde ve beklenmedik yerde yolda giderken stop ediyor. Arıza tespiti için gezmediğimiz yol şekli kalmadı diyebilirim. Yakıt full yada yarım depo iken sorun yok. Şamandıraya baktık kılcal çatlak var dediler. Değiştirdik yinede sorun devam ediyor. filtreye giden borulardan hava gonderdik sağlam dediler. Yakıt filtresini komple değiştirdik hala aynı pompacıya gittik cihaz bağladı sorun yok dedi. illa sökmemizi istersen sökeriz ama burdan gereksiz dedi. Elektrikde arıza kaydı yada motor ikaz ışığı da yok tesisat kontrolü de tamam... sorun hala var.

orkc78 bunu beğendi.
  2. Dogukanccc

Dogukanccc Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Doğukan oruç
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Aynı sorun bende var fakat benimki stop etmiyor bu arabalarda hastalık aynısı arkadaşımda var onunki kızdıma bujilerindendi herhangibi çözüm bulursam sana yazarım bende uğraşıyorum

3. orkc78

orkc78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Orkun COŞAR
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Sorun şamandıradadır, çatlak veya herhangi bir sebepten hava yapıyor ondan dolayı stop etme yapıyor.

4. orkc78

orkc78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Orkun COŞAR
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Sorun şamandırada olabilir bende de 2010 dizel var yaklaşık bu şekilde 3 yıl kullandım servise ısrarla şamandıraya kontrol etmelerini söyledim ama her seferinde yeni gibi dediler en sonunda söktürüp baktığımızda küçük bi hava kaçırma vardı o parça değişti komple şamandırayı değiştirmedim ya 150 yada 250 ye geçen yıl çözdüm sorunu, sizinde umarım çözülür sorununuz şamandıraya basınç testi yaptırın, geçmiş olsun.
    Bunlarda kronik gibi bi şey çoğunda bu, oluyor insanlar sağına soluna çok para harcıyorlar, ben nokta atışı yapmam gerektiği için orasını burasını elletmedim sorun dedğim gibi şamandırada oluyor küçük bi hava yapma sebep oluyor, başka yerlerde aramayın şamandıra olayına yoğunlaşın.

5. hda

hda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    Hasan Deren Aral
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Şamandıra değiştiyse yakıt depo geri dönüş valfine de bakın. Araç stop ettiğinde, depo kapağını açtığınızda vakum varmı diye kontrol edin.

SM-G955F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. sayfabeyaz

sayfabeyaz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    ali adiyaman
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Salı gunu ilk defa stop ettiğinde motor ikaz lambasını yakti. Aracı kitledim biraktim gittim arkadaşın bilg. vardı p1186 kodu yaziyordu. Netten baktık herkes depo samandrasini yapistirmis. Biri sıfır alıp yapıştırıp öyle takmış. Huylandik ve aynen sıfır samandra da bile catlak var. O sert gri yapıştırıcıyı kullandık, dün tekrar taktik. Çeyrek depo gezdik. Yakıti iyice bitirdik Stop etmedi. Bugün yine çeyrek bakalım. Ama sanırım çözüme ulaştık.

Bu Sayfayı Paylaş