LPG KABLO

Direksiyonda titreme

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda hasanac tarafından 2 Temmuz 2009 tarihinde açılan konu

1. Bleda

Bleda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    kış lastiği yumuşak olduğu için daha iyi yol tutuş sağlarhttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif

2. kicker

kicker Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Fahri ŞEN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    bende kış lastiği var 130dan sonra direksiyon titriyor bi kaç lastikçiye götürdüm kış lastikleri yapar dediler

onurforces bunu beğendi.
  3. Bleda

Bleda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    dişlerden mi acaba

4. kicker

kicker Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Fahri ŞEN
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    walla bilmiyorum ama lastikler eski de değil

5. sehzade30

sehzade30 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bende de aynı sorun ne yapmak lazım acaba

6. zinarturgut

zinarturgut Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ya bu Era'ların yoksa titreme problemi mi var. Öndüzenleri sorunlu herhalde. Zira lastik değişiminden sonra hafif bir titreme vardı ve hala var. Forumdada bir dünya kullanıcı rahatsız bu durumdan... Görünen o ki araçlarda bir sıkıntı var. fakat ne olduğunu bilmiyoruz. Ya lastikler problemli geliyor araçlarda yada öndüzenler sorunlu...

7. Oguzz

Oguzz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Hocam Eralarda Böyle bir problem yok.. Ben hiç karşılaşmadım ve birçok kişide karşılaşmadı.. Yeni alınan araçlarda olabiliyor bu durum oda balans ayarından balans yapılıp düzelmeyen bir Era kesinlikle lastiklerinde sıkıntı vardır. Ön düzende sıkıntı olup kronik bir sorun olamaz.. Yok çünkü böyle birşey

8. polimer

polimer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yaşadıklarım.
    1- Orjinal lastik ve jantlarla titreme vardı 3 kere pirelli experi geldi değişim vermedi inatla bende hyundai ile çözdüm problemi 1 tane si cepten olmak üzere 4 michelin lastikle sorun çözüldü.
    2- KM çelik jant taktım gene titreme geri döndü 7-8 defa balans yaptırdım çeşitli yerlerde olmadı en sonunda tekirdağ da rot balansçı süleyman usta halletti. Jant göbeklerindeki boşlukları almak için plastik bir bilezik var o sıkı geçmiyor. Boşluğu bant sararak aldı ve üzerinde balans ile sorun çözüldü. Bu arada ön rot ayarlarıda bozuk çıktı.

9. oguz3259

oguz3259 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Direksiyonda hafif miktarlı vibrasyon olması çok normal.Bu hem yol hemde lastik kalitesi ile ilgili bir durumdur çoğu zaman.

10. hussu

hussu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    bendede aynı sorun var coskun abi rot balans yaptırdım ama düzelmedi boyle kabullenecekmiyiz yoksa bildiğin bir çare varmı

11. hasanac

hasanac Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim. balans ayarlarından sonra sorun çözüldü.

12. hakkan16

hakkan16 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    slm.bende seningibi direksiyonda titreme vardiye servise gittim,aracı kontrol ettiler ön jantların yamuk olduğunu söylediler şok oldum.hyundaiden incelemeye gelicekler.bazı jantlar fabrika hatası yamuk cıkıyomuş,benim aracımda 2009,2000km'de.jantlarını kontrol ettir bence.

13. m1kemal

m1kemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim bildiğim titreme ön 2 lastiğin lastik bascınclarının farklı olusundan kaynaklanır
    veya jantların balans ayarındandır
    saga veya sola cekmede varsa aracta rot ayarı gerekmektedir
    iii geceler

14. erolpolat

erolpolat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    eyer aracının lastikleri prelli ise yetkili lastikservise götürüp kontrol ettirmelisin benim aracımın 4 lastigi deyişti. lastilk eksperleri biraz ugraştırıyor ama 2009 model eralarda özelikle prelli varsa çoğu fabrikasyon hatalı biran önce deyiştir derim

15. ha_kan78

ha_kan78 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    benim jantlarım orjinal değil sonradan takdırdım son 1-2 aya kadarda hiç bir şikayetim yoktu. uzun yola çıkmadan önce servisdeki arkadaşlara 120 km/hız da titreme yaptığını ilettim, ( 120 ye kadar ve 130-140 dan sonra titreme yok)rot balans dediler ve yola çıktım ama yolda da aynı sorun devam etti. anlayan bir kaç kişiye sorduğunda rot balans dedğilse direksiyon kutusunda boşluk olabilir dediler bana mantıklı geldi ama 30000 bakımı yaklaştığından bu arada servisi gidip araştırmadım.bende merakla bekliyorum.
    Düzenleyen : ha_kan78

16. mixic123456

mixic123456 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşım 140 dan sonra titreme bende de yaşanıyor servis 2 kez balans yaptı duzelmedi lastiklerde bosluk oldugunu soyledı,pirelli servisine gidilcek oradaki süreç nasıl işliyor bahsedermisin biraz birde lastikleri aynı modellemideğiştirmek zorundayız

17. yaozcan

yaozcan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    aynı sorunu bende yaşadım. era start expo aracı ik aldığımda balan vardı. servis jantları değiştirdi ama balans devam etti bu sefer pirelli experi 1 lastikte hata buldu ve tekrara balans yaptı fakat bu sefer 130 140 arasında yapıyor şimdi haftaya tekrara pirelli bayiindeyim hayırlısı lastikleride aynı modelle değiştiriyor yani benimkiler p 3000 exper değişen 1 lastik olduğu için onuda p 3000 takmış. ama yinede lastiklerden memnun değilim.

18. altunf

altunf Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    fati
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    arkadaşlar bir hyundai era kullanıcısı olarak 2014 aldıgım 2010 model era aracımda arac 48000 km de idi aldıgım gün 130 km civarında titreme oluyordu tabi ilk olarak gittim balans yaptırdım gecmedi üstüne5 defa daha balans yaptırdım gecmedi arka lastıkleri öne önü arkaya çapraz yok yok yok gittim 4 tane lastik aldım lassa yine olmadı 4 tane mıchelin aldım olmadı 4 adet lant aldım olmadı disk egri dediler diskleri degiştirdim olmadı üstunde balans yaptırdım geçmedi. başka bir erası olan arkadaşım vardı onun aracı titremiyordu onun lastıklerini benim aracıma taktım olmadı.ve yukarıda arkadaşın yazdıgı gibi arasıra titriyor arasıra titremiyordu ve ben bu derdimi balans ustalarına normal ustalara anlatamıyordum sen kendince kuruntu yapıyorsun dediler.Bu çözümünü kendim bulmam gerektigini kafama koymustum bu aradada elim anahtar tutar ilk once araç üzerinde dönen bir şeylerin balans yaptıgı kesindi ama hangisi bir kagıta dönen parçaları yazdım karşısınada benim degiştirdiklerimi yazdım ve tek degişmeyen aks lardı ustaya aksı gösterdigimde mili santim boşluk olmadıgını söyledi ben degiştirmek istiyorum dedim ve ikisinide degiştirdik tekrar balans yaptırdım ve nalet olsun 130 km ye gelince titremeden kurtuldum tabi olan benım 4,000 bin tl ye oldu saglık olsun ama hangi ustaya gitsen sat kurtul dedi ama ben satmadım alan kişiye yazık olurdu .bu konu ile ilgi detaylı sormak isteyen olursa dönüş yaparım. herkese titremesi olmayan günler.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 30 Eylül 2018
    Levent54, Sekoc, deza ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  19. Halil KURT

Halil KURT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,793
    Ad Soyad:
    Halil Kurt
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Baya bir yormuş sizi anlaşılan.
    Neyseki halletmişsiniz.