LPG KABLO

Direksiyon Hareketine Duyarlı Dönüş Sis Farı Yakma

'Elektrik & Elektronik Sistemler Sorun Ve Çözümleri' forumunda betaser tarafından 29 Haziran 2020 tarihinde açılan konu

1. betaser

betaser Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Birol Erendağ
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Merhaba arkadaşlar, 1 aylık Hyundai Accent Blue sahibiyim.Hali hazırda eşimin kullandığı Peugeot 208 ve piyasadaki bir çok marka araçta mevcut olan "direksiyon hareketine duyarlı dönüş sis farı yakma" özelliği Hyundai araçlarda mevcut mudur?.Yazılımla ayarlanabilir mi yoksa ayrıca donanım mı takılması gerekiyor.

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    i30 modelinde ve birkaç hyundai modelinde bu özellik var, ama eğer yoksa yazılımdan müdahale ile açtıramazsınız Hyundai elektronikleri diğer uzakdoğu modelleri gibi birçok ilave işleme karşı kapalıdır. DIY projesi yapmanız gerekir bu seferde orjinali gibi olmaz, orjinalinde bu özellik hıza duyarlıdır yüksek hızlarda ve düşük hızlarda tetiklemesi için gereken direksiyon açısı farklı farklıdır yani yüksek hızda şerit değiştirirken yanmaz ama viraj dönerken yada park ederken direksiyonun döndürüldüğü taraftaki sis farı daha erken yanar.

<<bülent>>, adgny ve gokhan06 bunu beğendi.
  3. betaser

betaser Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Birol Erendağ
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Açıklama içi teşekkür ediyorum.Diğer aracım Peugeot 208 'den dolayı çalışma prensibini biliyorum.Zaten elimde mevcut olan Diagbox yazılımı ve aparatı ile bu tür ayarlamaları yapabiliyorum.Sorum net olarak şu; Hyundai Accent Blue modellerinde orjinal olarak bu özellik var mı?.Sonradan monte edilen( sinyallere bağlı veya Direksiyon miline takılan aparatlar gibi) sistemleri kastetmiyorum.
    Aracım 2016 model 1,6 CRDI DCT Prime

Bu Sayfayı Paylaş