LPG KABLO

Dacia Yeni Duster (Makyajlı)

'Diğer Markalar' forumunda Emre tarafından 21 Aralık 2013 tarihinde açılan konu

1. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    lada niva ne kadar yakıyor biliyosunuz dimi arazide iyi olabilir ama yakıt tüketimi bol haneli:D

2. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    13 lt lpg diyor kullanıcıları ama araziye çıkınca 6 lt mi yakacak duster?

3. pasaoglu

pasaoglu Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    225
    Ad Soyad:
    Mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Düz mantıkla bakarsak ix35 in 5 yıldız aldığı euro ncap ta duster 3 yıldız alıyorsa, ix35in güvenliğine poor denen IIHSnin small overlap testinde Duster ne hale gelir?

Bu testlerden de anlaşıldığı gibi bu arabaların görünüşüne aldanıp güvenli olur demek çok mantıksız.

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2015
  4. edarguner

edarguner Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Ediz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    İçinden geçer'den kastınız bu ise eyvallah, Ama kastınız bu değildi sanırım.

Bizim Tucson'a biraz daha hızlı çarpılsa bizim araçta bu şekilde olabilirdi hiç şüphem yok.

Bunlar araçların sağlamlığı ile alakalı değil, Baktım değerlendirmelerine Sürücü için 73 puan gibi birşey almış güvenlikte, Arka çocuk için 60-70 arası birşeydi. Geri kalan 2 yıldızı, yayalar ve esp falan için kaybetmiş olabilir , Zaten onlarıda koysa Quasqai satamayacak Reno.

Bizim milletimiz halen kapının tok sesini,Kaportanın kalınlığını güvenlik baremi görüyor, Birçok araç bunları artık Plastik veya Alüminyum yapıyor, Önemli olan şase ve aktif güvenlik Altta bir resim eklicen Santa Fe, Amuda kalkmış lamborghini üstünde, O resimden den Santa Fe'nin güvenliksiz olduğu veya Traş bir araç olduğu kanısı çıkmaz asla. Bunun gibi birçok farklı örnek verilebilir.

Dacia'ya gelirsek,

Fransız arabalarının Hatta birçok avrupa araca 1 krş para vermem ve bu konuda iddialıyımdır.

Ama 0 Fiyata 4x4 Muadil bir araç yok, 2*3 sene Garantiden çoğı şeyini değiştirebileceğin, Şirketler için ( özellikle şantiyeler için ) gider düşebileceğin, eşşek gibi kullanabileceğin başka bir araba yok.

Tiguin, Quasqai , İx35 gerçekten de bu eşşeğin gitti yollarda dağılır.

5. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Amuda kalkmasi degil , yolun ortasindaki yayi gormediniz zannedersem :)

Discovery cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

6. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    duster ın kalitesinin rakiplerinden düşük olduğu konusunda herkes hemfikirdir sanırım. daha kaliteli rakiplerinin dağıldığı yolda duster nasıl dağılmadan duracak? kalite çabuk dağılmak mıdır?

başka konuda yazmış olabilirim, arkadaşım dusterı şantiyede, subari outbacki haftasonları kullanıyor. kaliteli aracı alıp dağa taşa vurmayı pek istemeyiz yoksa vurulduğunda dusterdan çok daha iyidir.

7. canhakan

canhakan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    485
    Ad Soyad:
    Can Hakan TEMİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    Duster konusu çok uzadı açıkça belli olan kalitesizliği donanım yetersizliğini fahiş fiyatlara alınmasını savunamayız.

8. HÜSEYİN KIRAÇ

HÜSEYİN KIRAÇ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    Hüseyin KIRAÇ
    Odun gibi araba vesselam

hTC DesireX cihazımdan Tapatalk ile gönderildi. İmla hatası olabilir.

9. Önal

Önal Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    479
    Ad Soyad:
    Önal
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    VW
    13 lt yi ş.dışı yakar arazide artık allah kerim benzinli kullanan doktor tanıdık vardı köylere falan acile gitmek için ondan duyuyodum felaket yakıyor ama iş görüyor ucuz, dusterla tüketimi karşılaştırılmayacak kadar farklı duster dci motor oldukça ekonomik araziyi bilmem

10. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Toplam fayda/maliyete bakmalı herkesin amacı farklı olur.

Tepetaklak

11. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Belli ki görmemiş :) Neyse yorum yapmak bile vakit kaybı bu araç için. İsteyen alır tabii ki.

12. edarguner

edarguner Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Ediz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    Yayı gördüm görmesine de , Altına bir araba girmiş, belki aksı da kırmıştır anormal olan nedir ?

Aynı muhabbetleri sıkca duymuşundur sanırım etrafından Starex'e para verilir mi diye halende duyuyorsun.
    Mesela ben Starex'e neden para verdim çok ucuzdu, Jan janlı Radyosu yoktu, Motoru daha eski, Tipi daha kötü, Daha konforsuz, çok daha eski bir teknoloji. Param yokmuydu vardı, Değermiydi Transporter'a değmezdi, neden değmezdi ? Çünkü artı olan özelliklikleri zerre kadar umurumda değildi.

Aynı muhabbeti bana Tucson alınca da yaptılar, İçi sert plastik mermer gibi, tipi ortalamanın altında birçoğu için, yakıt fazla ( Birkaç muadiline göre) , Çok konforlu olduğu söylenemez . Umurumdamıydı yok, CRV ve 2.el Temiz LandRover alacak paramda vardı. F/P olarak uygun geldi aldım.

Duster olarak Kaldı ki boyayıp süslenmişini zaten adamlar Nissan Juke olarak çakıyor millete, Aynı platform,aynı motor biri nerdeyse 2 katı fiyat.

Neyse yorumlarımın özü ( Birçok kişi halen babamın fabrikası sanıyor bu kadar yazmama rağmen)
    Duster'ın canı ceheneme , diyorum ki 1 krş para vermem, araba diye bende binmem, Bütcem daha fazlasına yetiyor Allah'a Şükür ama Tofaş muhabbeti yapacak kadar kötü araba olmadığını savunuyorum, 15 senelik araçlar ile hiç mukayese edemem kusura bakmayın :)

13. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Oradaki anormal durum Fiestada o kadar az hasar olduğuna göre düşük bir hızla vurmuş demekki.. Bu araba nasıl dağa taşa vurulacak sorun çıkartmayacak eşşek gibi kullanılacak araç oluyor :) Ufacık bir kazada dingil kopartan arabayıda alınabilir diye savunmak nasıl bir mantıkdır.

Ben Starexi , Ucuzluğundan dolayı almadım. Zaten Transporterımızda var Hemde 4motion. Ben bile bile giderek Starexe baktım. Bana sorunsuz araç lazım , ben dikkatsiz kullandımı beni yolda bırakmayacak Transporter gibi.. Muayenelerde kalıp rezil olmayacam transporter gibi.. Turbo bozmayacak baskı balata yemeyecek Transporter gibi.. Bide starexe konforsuz demek starexe hakaret olur.. O Yaylana gidişini hiç bir araçta bulamazsınız.
    105000 Km ye geldi daha cebimden bakım harici 0 TL çıkarttığı için hyundaiye ve bu aracın adını çıkarıp ucuza almamızı sağlayanlara teşekkür ederim.. Ben Starexin sol salıncağını taşa vurdum hemde öyle 5-10 km/hla değil 50 km/H ile.. Sadece Z rotunun somunu koptu.. Ben o kopuk z rotu ile aylarca gezdim yine sıfır sorun yine sıfır sorun. Aynı şeyleri transporter yada duster ile yaşasaydık ne olurdu bilemiyorum :)

14. edarguner

edarguner Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Ediz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    Ersin Kardeşim,

Aynı takımdayız onu baştan söyleyim, Hemen savunmaya geçme öncelikle,

Sen kalmamışın, Ben Kalmamışım ama çoğu kişi kalmış bu starex ile, Ben 2.el aldım sıfır almadım, aldığıma çok memnunum iyi ki almışım diyorum o ayrı bir konu. Ama alacağım araçların %99'u ve aldığım araçta bile silindir kapağını patlamış, Birçoğu Turbo revizyonu yaptırmış hadi Turboyu geçtim tamamı olmasada tamamına yakını sağlam bir masraf yapmış.

Onların içerisinde istisnai durumlar muhakkak ki vardır,Ama herkesde kötü kullanmaz, dikkatsizlik yapmaz. VW ile uzun ömürlük açısından, sağlamlık açısından dediklerine katılıyorum, ama konfor, aerodinamik, teknoloji olarak arada çok fark var onu da kabul etmeni temenni ederim. İlginç bir şey söyleyeceğim bir araba yük için üretilmiş olsun ama yüksüzken doğru düzgün gitmemesini normal karşılayamam, Araba yolda kalacak diye çoğu zaman endişe etmiyorum değil ( Arkanın İlla Yük istemesi ) Ne devamlı yükle dolaşmak zorundayım, nede ona göre modifikasyon yapmak. 10-12m3 lük Biri Peugeot biri Fiat Panelvan araçlarımda vardı. Yüksüzken bu araçlar ile bu sıkıntıları yaşamadım hiç, sonuçta 3'de Yük için üretilmiş.( Benim Starex Panelvandan bozma)

Her arabanın var işte kendine göre eksisi artısı, hangisi memnun ediyorsa onla yaşayacağız napalım.

15. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    O fiesta gitsin tucson'ın aksına yada yürürüne vursun bakayım ne olur. Duster zembereği dağılmış saat gibi fırlatmış yayı dışarıya :)

16. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Çok şükür hiç biyerde kalmadım. Ha bikere yazın kuma batmıştım.
    Kağıthanenin , Çağlayanın en dik yokuşuna kışın ıslak havada bile hiç kalmadan defalarca çıktım ve indim. 2 ton araçtır starex. 1 ton h100 lerle karıştırmayın.. Derseniz bu arabanın frenleri kötü eyv. hiç bir kelime edemem. Yok bu araba kalır vs derseniz orada durun , öyle şey olmaz derim :) Kalmak olarak yokuşta kaldırıma çıkamaktan patinaj çekmesine kalmak diyorsanız bilemem :D ama korkmayın istanbulda kalacağınız biyer olmaz :)

17. canhakan

canhakan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    485
    Ad Soyad:
    Can Hakan TEMİZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.2 MPI (2014-2020)
    İş dönmüş starexlerinize ama arada bi cümle dikkatimden kaçmadı.15 senelik araç derken üzerime alınıyorum doğru mudur?
    Eğer mukayese yapılsa dahi zararlı çıkan duster olacaktır şu haliyle dahi.

Yanma odasından gönderildi.

18. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 1 Şubat 2015
  19. edarguner

edarguner Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    49
    Ad Soyad:
    Ediz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    Allah'a şükür korkum yok aracımdan, Patinaj çekmesi sıkıntı tabi bu beni üzüyor tek. O da İstanbul içerisinde sıkıntı. Olağanüstü ( Kontrollerim dışında gelişen bir arıza) bir durum olduğu taktirde uygun bir şekilde halledebileceğime inanıyorum. Yoksa neler yaşamadım ki herşeye hazırlıklıyım :)

Ama senin bahsettiğin yokuşları çok iyi bilirim, özellikle M.köy dereden Çağlayan'a çıkan o yokuşu Ducato ile karda çıktığım gibi Starex ile denemem asla :)

Neyse konu Duster'dı, rezilliklerinden bahsediyorduk, konuyu bölmeyelim :RpS_thumbup:

20. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Starexde 98 model bir araçtır :D 98 den 2008 e kadar tamamıyla karoser , şasi aynıdır. 98 model duster ile starexi çarptırınca sonuçları düşünemiyorum :D

Bu Sayfayı Paylaş