10 Kasım LPG KABLO

Conta Yandımı

'Accent Admire Forum - Club LC' forumunda Selim06 tarafından 10 Kasım 2019 tarihinde açılan konu

1. Selim06

Selim06 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Selim erdem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Merhabalar aracım 2005 model accent admire 1.5 crdi 194 binde aracım aracım 2 ay önce su eksiliyordu uzun yolda rampa çıkınca hararet yükseliyordu ustaya götürdüm ön sağ tekerin oradaki L şeklindeki soğutma hortumu patlamış su kaçırıyordu hortumu değiştirdi ondan sonra su eksiltmedi araba ama uzun yola çıktım yine aynı rampada hararet yükselmeye başladı sağa çektim su eksiltmedi fana baktım 10 saniye çalıştı sonra kapandı hemen fandan diye düşündüm ama normal şehir içinde hararet yükselmiyor sadece uzun yolda rampada araba zorlanıyor sanırım bide araba yine su eksiltmeye başladı baktım kaçak yok motorun bazı yerlerinde yağ kaçağı var hafif yağ eksiltmeye başladı ama fanın çalışmadığını düşünüyorum sizce neden olabilir conta dan olabilirmi araba ısınınca radyotör hortumu hafif sertleşiyor

2. Selim06

Selim06 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Selim erdem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Ustanın biri radyotör değişecek dedi biri conta dan olabilir dedi ve 10 bin bakımını yeni yaptırdım yağ filtresinin ordan yağ kaçırmış araba dedi

3. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Termostat belki tam açılmıyordur. Hararet yapar. Sistem tam çalışıyorsa eğer termostatı içini boşaltın. radyatör Hortum yine sertleşiyorsa conta işaretidir. Eğer sertleşme yoksa sistemde bir yerde aksilik vardır demek.

4. Selim06

Selim06 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Selim erdem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    O zaman sürekli hararet yapmazmı araba ama birde arabada antifiriz yok 5 aydır antifiriz yok arabada

5. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hararet yapmaz develı su devirdaim yapar. Anitfirsiz kullanmayın aracı tavsiyem. Sonrası daha buyuk sıkıntı çıkartır.

6. newrophat

newrophat Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    392
    Ad Soyad:
    a. ö.
    Yaşadığınız Şehir:
    74-BARTIN
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    sorunun kaynağını en sonda söylemişsiniz zaten. antirifiz sadece motor suyu donmaması için değil ısınmaya karşıda direnç sağlar, antirifiz kullanırsanız o rampada bir daha kolay kolay hararet yapmaz aracınız . evet eski radyatörlerde antifriz koymak kaçak vs... gibi riskler taşır ama kaçak olsa bile yeni radyatörü 200-250 liraya alır takarsınız, peki hararet yapınca ne masrafınız olacak bunu ayrıca hesaba katın derim.

ozanoz93 bunu beğendi.
  7. ozanoz93

ozanoz93 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    415
    Ad Soyad:
    ozan öz
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Fan çalışmasa şehir içinde araç hararet dibe vurur. Uzun yolda hararet yapmaz fan çalışmayan araç.
    Termostat orjinaliyle değiştirin ilk önce. Radyatör tıkalımı ona baktırın. Mavi yada yeşil antifriz koyun. Kırmızı patlatır kesin biryerleri antifrizsiz araçları. Hala sorun devam ederse. Contaya işaretidir diyebilirim.

Bu Sayfayı Paylaş