LPG KABLO

Çok Bir Işe Yaramayan Bir Çeşit Dolu Brandası

'Araç Aksesuarları' forumunda erenuzel41 tarafından 30 Haziran 2019 tarihinde açılan konu

1. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Dolu brandası düşünen, merak eden ve aklından geçirenlere fikir olsun konuyu buraya açıyorum.

Yerli bir firmanın Ankara Keçiören de internetten sipariş verdikten sonra üretip gönderdiği brandayı satın aldım malum arabam biraz büyük ebatlı olunca brandalar da gözüme ufak gelince sedan hatchback vs. boyutları yerine gittim SUV ebatında branda sipariş verdim 2 metre x 6 metre boyutunda 8mm kalınlıkta en üst tabaka parlak alüminyum folyo, onun altında baloncuklu naylon var en altında da beyaz elyaf sünger tabaka var.

Markası zaten belli bagaj fotoğrafında yazıyor üzerinde 400 küsür lira gibi bir fiyata aldım diğer brandalara göre epey pahalı birde geç geliyor ürettikten sonra yolluyorlar sonra da PTT kargoya veriyorlar:) 10 gün civarı bekliyorsunuz.

Bunu üreten yerli firma sipariş üzerine üretiyormuş ben hazırdaki ebatlardan birisini seçerek hata ettim bunu daha önce bilseydim madem siparişten sonra üretilip hazırlanacak o zaman ben gidip özel ebat 3 metreye 5,5 metre şeklinde sipariş verirdim daha makbule geçerdi

toplam ağırlığı 3,5kg, ıslandığı zaman suyu emmiyor üzerinde tutmuyor ancak hemen kurumuyor da tabi, birde bu brandayı tek başıma açıp arabaya germek 10 dakika gibi epey zaman alıyor toplamak ve katlamak daha zor 15-20 dakika alabiliyor, kendi üzerine takılı lastikli geçmeli kemerleri var takması falan kolay ama sürekli rüzgardan uçan, katladıkça geri katlanan brandayla mücadele etmesi zor.

bagajda kendi kılıfı içerisinde kapladığı alanı da görebilirsiniz görüldüğü üzere nefes alacak yer kalmamış

dolu yağışından belli bir dereceye kadar koruma sağlayacağını düşünüyorum ama 2012 senesinde mayıs ayında buraya portakal ebatında dolu yağmıştı ve ondan biraz zor korur. Güneş koruması ise oldukça güzel içi bayağı serin oluyor güneşli havada. Yanlarının açıkta kalması çok kötü tabi

Buyrun bunlar da fotoğrafları

P_20190629_125734_1_p.jpg

P_20190629_125801_p.jpg

P_20190629_125807_1_p.jpg

P_20190629_125821_1_p.jpg

P_20190629_125740_1_p.jpg

P_20190629_132410_1_p.jpg

bekobey, Tilki, MSC ve 5 kişi daha bunu beğendi.
  2. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,194
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    paylaşım için teşekkürler...
    çok yer kaplıyor.. acaba ağırlığı nasıl?
    bunu kullanmak için evin kilerinde bir bölüm olacak. arabayı park edince gidip kilerden getirceksin. yoksa bagajı boğmuş dediğiniz gibi. bi de yanlar açıkta kalmış ama. acaba özel sipariş verseydiniz oraları da kapatcak şekilde mi alırdınız?

3. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    gogo46 bunu beğendi.
  4. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Alüminyum sayesinde güneşten iyi korur. Sağlam doludan anca sert bir şeyler korur.

5. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bende özel üretim deyince 4 köşe aracı sarıyor sandım. Dikdörtgen bir örtüymüş. Ama iş görür.

onurforces bunu beğendi.
  6. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    400 TL fiyat biçilince köşelerinden lastik kancalı veya komple kenarları elastik, kısaca biraz daha fonksiyonel ve daha estetik bir ürün canlandırmıştım gözümde ama bildiğiniz 2x6 dümdüz örtüymüş. Doludan koruduğu sürece elbette gerisi mühim değil de firma bari kat çizgisini kendisi belirleyip birer dikiş geçseydi de hem daha kolay katlanır, hem de daha az yer kaplardı.

Yusuf, <<bülent>> ve umutd07 bunu beğendi.
  7. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    3.5kg ağırlığı var aslında 3650 gram, kilere falan konulmaz doluya nerde yakalanılacağı belli değil haliyle iş yerine giderken bagajda duruyor ancak kışın bagajdan çıkartacağım:) kışın dolu yağmaz zaten eylül gelsin tamamdır.

Yanları açıkta ancak özel sipariş ile üretilebilir diye düşündüm çünki ben hazır ebatlardan birisini seçmeme rağmen üretici firma ile görüştüğümde bana siparişiniz üzerine üretime aldık kargo biraz gecikebilir dediler önceden bilseydim madem yeni üretiyorsunuz o zaman 2x6 yerine 3x5,5 yaptırmak istediğimi söylerdim tabi üretici tarafında bu durum mümkün mü değil mi onu bilemiyorum. Ama alacak olan kişilere kılavuz olur önce sorup sonra sipariş verebilirler ben çok araştırmadım açıkçası.

<<bülent>> ve onurforces bunu beğendi.
  8. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    zaten öyle:) köşelerde tamponlara köşeden geçmeli lastikli kemerleri var, kenarları gri overloklu dikişli, ortasında iki tane kat yeri var ama kat yerlerinde dikiş yok:( ortadan boylamasına üçe katlanıyor uzun ince oluyor sonra karşılıklı 6 ya katlanıyor üç önden üç arkadan koltuk şiltesi gibi oluyor askerdeki battaniye gibi duruyor:) ama uğraşması çok zaman alıyor:) önünde ve arkasında ön taraf arka taraf yazmışlar ön tarafa iki tane reflektör etiket koymuşlar. Battaniye den sert ama halıdan yumuşak.

dolu yüzünden 800-1000lira verip kalın örgülü 10-12 metrekare halı almaya niyetim vardı ancak diyelim işyerinde yada evden uzak bir yerde kullanırsam ıslandığı zaman rulo yapıp arabaya koyamıyoruz, dörde katlasak yine ıslakken koyduğumuz yeri mundar edecek:) kurutsak zamanla leş gibi olacak sürekli ıslanıp kurudukça çürüyecek küflenecek falan, birde 12 metrekare halı ıslandığı zaman 40-50kg oluyor tavanı göçertmezse bende aha:)

Şişme balon gibi arabanın etrafını komple saran dolu koruma şeyleri var böyle 4500 lira fiyat yazmışlar o kadar da değil dedim 4500 liraya komple boyasız göçük düzeltme yaptırılır benim iki yıllık kasko paramdan bile fazla.

fume bunu beğendi.
  9. serkan2060

serkan2060 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    18
    Ad Soyad:
    Serkan ceylan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    400 lira verene kadar kendinizde yapabilirdiniz bunu laminat parke altına serilen şilte ile yapabilirdiniz en fazla 100 lira tutardı artı ruzgarda durmuyor bunlar

zemburak, fume ve umutd07 bunu beğendi.
  10. fume

fume Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    667
    Ad Soyad:
    Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    O halde ben çok detaylı inceleyememişim ki sert yorumlamışım, affola. Bahsettiğimiz ayrıntıların mevcut olduğunu söylemenize rağmen fiyatını yine de yüksek buldum. Tekzen, Koçtaş vb. gibi yapı mağazalarında (tam ismini bilmiyorum ama benzer malzeme olduğuna eminim) rulodan metreyle ihtiyacınız kadar kesip alır, bir overlokçuda kenarına bant, ortasına da paralel dikişler attırırdınız. Çantası ambalajı olmazdı belki ama hem istediğiniz gibi, hem de çok ekonomik olurdu. Ben senelik iznin başı ve sonlarında böyle şeylerle uğraşmayı pek severim. Çalışırken kimse uğraşmaz, siz de haklısınız.

Düzenleme: @serkan2060 sağ olsun yazmış. Yalıtım şiltesiydi sanırım ismi...

11. fatihsevim

fatihsevim Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    501
    Ad Soyad:
    Fatih sevim
    Yaşadığınız Şehir:
    81- DÜZCE
    Araç Modeli:
    Sonata (1995-1998) Y3
    @erenuzel41 hocam bunlarla uğraşmak yerine fotoğraftan gördüğüm kadarıyla yer müsait en azindan üstü kapalı olacak şekilde bir garaj olsa?
    Yani 4 tarafı ahşap 10x10 direkle üzerinde OSB+kumlu membran ile kapansa.hem güzel durur hem avantaj olur. İşçilik eş dosttan olursa fazla maliyette olmaz. Ben yardıma gelirim :D

<<bülent>> bunu beğendi.
  12. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,917
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    dertsiz sıkıntısız kullanıyorum.
    benim sıkıntım ağaçlar,dal budak reçineden koruyor.
    yırtılırsa,kirlenirse yedek var evde :) 1 sene önce 65-70tl gibi bir fiyata almıştım.

<<bülent>>, koreci ve umutd07 bunu beğendi.
  13. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
  14. Yusuf

Yusuf Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,148
    Ad Soyad:
    yusuf
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    VW
    Bagaja serdiğim battaniye var, dolu yağsa onu sererim herhalde. Bunu rüzgarda sarmak ayrı toplamak apayrı bir dert olur. Zaten rüzgarda arabanın üzerinde durmaz bu. Bence kullanışsız bir ürün ama satıcı için kar marjı oldukça yüksek görünüyor.

15. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,895
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Branda uçmuş

erenuzel41 bunu beğendi.
  16. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

ışık hızıyla sildim.

erhancakmakk ve Roadrunners bunu beğendi.
  17. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Zaten kış geldi kaldırdım kenara:) ilkbaharda yine lazım olacak, ben tanıtımını oldukça objektif biçimde yaptım zaten, satıcı üretici şahısların gelip tekrar tekrar anlatmalarına gerek yok:) ihtiyacı olan beğenen zaten gider alır:)

burada asıl mevzu zaten dolu yağışından otomobilin zarar görmesini önlemek, doludan korunmak için branda reklamı görmek isteyeceğimiz en son şey:) çünki dolu yağışı denilince tüylerim ürperiyor Allah ın azabı kelamı kudreti çok kuvvetlidir. Allah korusun böyle felaketlerden hepimizi yalnızca otomobil zarar görse neyse çatı oluk pencere bahçe çiçek ağaç ne varsa dümdüz ediyor dolu yağdığı zaman.

<<bülent>> bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş