LPG KABLO

Çocuk Oto Koltuğu En Güvenli Pozisyon, Bağlantı, Ece R44/04, Ece R129

'Genel Sorunlar Ve Çözümleri' forumunda memin tarafından 24 Nisan 2017 tarihinde açılan konu

1. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    çocuk büyüdükçe sorun olabiliyor şuan benim çocuk 3,5 yaşında oto koltuğunda omuzdan geçen koltuğun kendi kemerlerini reddediyor kıyameti koparıyor sıkıldı artık o şekilde bağlanmaktan seyahat etmekten sadece karnından bağlatıyor .hep tedirginim inanın 90 100 km hızı geçemiyorum bu sebeple çocuk varken araçta..ne yaptıysam ikna edemiyorum babamların araçta isofix yok normal insan gibi arkaya oturup normal kemer bağlatıyor hoşuna gidiyor lakin onuda ben istemıyorum boğazına yakın duruyor kemer geçişi...kendı aracımdakide iyi koltuk chicco youniverse 1-36 kg yaşı ilerledikçe koltuk ayarlaması pozisyonları değişiyor kemerle normal bağlantı şekline gecıyor lakin henüz yapmadım denemedim .

2. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Haklısınız ilerleyen yıllarda bu gibi sorunlar yaşanabiliyor. Olabildiğince anlatıp ikna etmeye çalışacağız, umarım başarılı oluruz.

santafe2004 bunu beğendi.
  3. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    486
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Benim oğlanda boynundan geçen kısmından rahatsız oluyordu. Çare olarak onu da koltuğunun altından geçirmekte buldum. Bir süre öyle bindi koltuktan indikten sonra. Bende yükseltmek için altına minder koymaya başlamıştım etrafı izlesin diye. Yükselince biraz daha rahat etti. Yükseltici denedim onda rahat edemedi.

Altına sürger koyup biraz yükseltebilirsiniz ama araç koltuğunu kullanmaması için daha küçük. Ben 6 yaşında bıraktırdım. Kardeşini kıskandı başta bacanakta vardı onu aldım o da oturdu bir süre ama rahat değil bu deyip kendisi çıkarttırdı. Sonra altına minder koyup boyun kısmını omuz altından geçirerek bulmuştuk çareyi.

İsofix yoktu koltukta benim kemerle tutturuyorum koltuğu. Koltuğun kemeri de çocuğu tutuyor.

santafe2004 ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  4. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    benim araçta isofix var çocuk koltuğunu hem iso ile hem emniyet kemeri ile sabitliyorum.çocuk koltuğunda gayet rahat seviyor lakin omuz bağlantılarını istemiyor robot gibi yolculuk istemiyor sadece karnından bağlıyorum malesef....buda beni çok tedirgin ediyor.mevcut çocuk koltuğunun koltuğunun ayarlamaları var bende daha denemedim linkteki videoda bakarsanız görebilirsiniz boyu 104 cm kilosu şuan 15,5 kilo

kilosu tutuyor videodaki ikinci grup için ama bilmiyorum boğazına gelirmi kemer .yükseltici alsak koltuğu daraltıyormu yani konforu bozuyormu acaba yoksa sadece alttan destekmi yapıyor

5. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    486
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Benim koltuk isofixli değildi. normal kemerle araca sabitleniyor ve çocuğu 1. gurup gibi kendi kemerleri tutuyor koltuğun. Benim yükseltici yada minder dediğim oğlan artık koltuğa oturmuyor normal aracın arka koltuğuna oturduğu için denedim. Yükseltici çok rahat olmadı altında. minderi büyükçe birkaç kat derdik öyle yükseldi. Koltuğun üzerine yükseltici koymadım. güvenlik ve rahatlık açısından nasıl olur bilmiyorum.
    2. ve 3. gurup yada aracın koltuğuna oturan çocuklar için böyle bir ürün var denemedim ama ben bundan esinlenerek bir süre ip kullanarak bağlamıştım normal oturup kemeri takarken. sonra alışınca ipi çıkarttım.
    Çocuklar İçin Emniyet Kemeri Düzenleyici Emniyet Kemeri Tutucu (ciceksepeti.com)
    Eminiyet kemeri tutucu olarak geçiyor.

santafe2004 bunu beğendi.
  6. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    838
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Bizim çocuk koltuğu 360 derece dönebiliyor. Arkaya çevirip geriye yatırdığımda, düz duruşa göre daha çok yatar pozisyona geçiyor. Uzun yolculuk esnasında bu şekilde uyutuyoruz. 180 derece geriye döndürdüğüm için doğal olarak emniyet kemeri ile sabitliyemiyorum. Şuan için sadece isofix bağlantısını kullanıyorum. İsofix ile bağladıktan sonra bayağı asıldı zorladım gayet sağlam duruyor. Çocuk biraz daha büyüyünce, çevirme ihtiyacımız ortadan kalkınca isofix+emniyet kemeri ile sabitleyeceğim.

ysuatsenyurt bunu beğendi.
  7. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bazı koltuklarda dönmesine rağmen emniyet kemeri de takılabiliyor. Sizinkinde yok sanırım o özellik.

8. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    anladım teşekkür ederim yorumlarınız için.bakalım sürekli alıştırmaya çalışıyorum omuz bağlama şekline lakin inatla diretiyor dadaş kanı varda kendisinde azcık :D

acipinarli bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş