LPG KABLO

cam ve sunroof kapatma modülü tavsiye

'Sonata Forum - Club' forumunda panzer tarafından 14 Ekim 2011 tarihinde açılan konu

1. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    arkadaşlar cam ve kapatma modülünü ilk shark sitesinden alıcakdım ama elektrikçi bir abimizle konuşdum cam kapama motorların otomatik değilse o iş modülle olmaz dedi olurda akü dayanmaz ona dediyoksa o tip bir modülü para vermene gerek yok ben bile sana yaparım dedi ama 4 cama aynı anda elektrik yollarsan akü falan dayanmaz cam motorlarınada zarar verirsin falan dedi..

dedim kore sitelerinde var.. onların o modülü koydukları araçların 4 camında otomatik çift kademe indirme kaldırma vardır dedi..

ama cam indirmede fazla elektrik gitmez dedi kaldırmaya oranla şimdi bakınıyorum 4 cam kaldırma ve en az ön iki camı indirmeli bir modül..

bildiğiniz varsa bana söylerseniz çok sevinirim..

2. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Benim bildiğim kadarıyla çift kademe olayına gerek yok. Zaten çift kademe olayı olsa modüle gerek kalmadan yazılımsal olarak halledilebiliyor. Akü neden bitsin onu anlamadım işimiz gücümüz yok sürekli camları indirip anahtar düğmesinden cam mı kapatıcaz ? O modüllerde sunroof + cam olmuyormuş maalesef. Modülün çalışma prensibinde bir sensör yok, camın kapanma süresine göre çalışıyor. Cam en açıktan tam kapalı haline gelen süre kadar tüm camlara kapatmak için elektrik veriyor fakat sunroof ve camların kapanma süresi aynı olmadığından sorun çıkıyormuş.

3. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    cenmax ve desinin 4+1 modülü var yani 4 cam ve sunroof modülü var..

zaten 4 camı aynı anda kapayan bir modül bulamadım o kadar ebayada bakındım yok hepsi tane tane kapatıyor..

shark da var 4 camı aynı anda kapatanda 100 dolar çok para değilmi bana çok geliyor 200 tl cenmax in modülü 30-40 tl ..

ayrıca şuda var zaten aynı anda 4 camın açık kalma ihtimalide nedirki benim çevremdeki her kez oturmasını kalkmasını bilen insanlardır yani camı açdılarmı ben ne kadar bırak desemde gene arabadan inmeden kapatırlar kendileri hani ne kadar 4 cam desemde genelde hep 1 yada 2 cam ı kapatır o modül..

ama bari 2 şer 2şer aynı anda kapatsa ona bile fitim. https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif yani mesela ön iki cam sonra arka iki cam aynı anda gibi..

Düzenleyen : panzer

4. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Benim Ankarada bulduğum 4 cam aynı anda kapatıyor da 150 TL montaj dahil. Sırf cam kapansın diye 150 TL veresim gelmedi açıkçası. VWlerde olduğu gibi kapı açma tuşuna uzun süre basınca camları açan, kapıları kilitleme tuşuna uzun basınca camları ve sunroofu kapatan bi tane bulsam efsane olacak. ebayden modül almak sakat bi iş, TRde bulmak lazım.

5. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    o 150 tl ye sattığı modülün ismini cinsini öğrenebilirmisiniz ben burdan daha ucuza bulabilirim neticede ordaki adamlarda istanbuldan alıyorlar bu tip şeyleri onun montaj dahil 150 tl dediği şeyi ben burdan 60-70 tl ye toptancısından bulabilirim belki..

o diğer dediğiniz modül işde shark satıyor kumandadan 4 camı kapatıyor kumandadan 4 camı açıyor ve sunroofu 110 dolar

http://sharkracing.com/acecart/bin/...amp;itemID=autowindow_1__3&cate=011100000

burda satıyorlar ama değermi altı üstü kapama açmasıda var gerçide benim önceki opel ve vw dede vardı orjinal fabrikadan anahtar üstünden cam açıp kapama yani taoplasanız cam açmayı 4-5 defa kullanmışımdır.. kapama daha faydalı oluyor..

6. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Kaç kere kullanacağımı bilemiyorum da taktım kafaya bi kere :) Hocam böyle düşünüyorsun 110 dolar değer mi diye de araca orijinal yağmur sensör takmayı istiyordun. Bizim araçlar yağmur hızına göre otomatik ayarlıyor silecekler, senin araçta da var o özellik. Sırf yağmur yağdığında otomatik çalışsın diye onca masraf yapmayı göze aldın, aracın tüm camları tek tuşla açılıp kapanıyor ki çoğu zaman lazım oluyor bu, buna mı masraf yapmayalım ? =)

7. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    sorun o değilki yağmur sensörünü türkiyeden alıcakdım hepsiburadadan 5-6 taksitte alırım o sorun olmazda bunu yurtdışından alıcam bir garantisi yok arızalı çıkarsa yada bozulursa elimizde kalır bu yanlarını düşünüyorum
    birde gümrüğe takılması yüksekle ihtimal gerçi o kısmı o kadar önemli değil birde mantığı basit tek tek kapatanı 30 tl iken sırf 4 ü aynı anda kapanıcak birde açılıcak diye 250 tl ye yakın para vermek bilmiyorum düşündürüyor beni..

belki sende bir heves varda benim vardı biliyorum yani kapatmak çok kullanışlıda camları uzakdan açmak pek bir mantığı yok çok nadir yapılıcak bir şey benim işde önceki 2 aracımda vardı toplasan 2 aracım müddetince herhalde uzakdan cam açmayı 10-15 kez falan kullanmışımdır oda son iki aracım müddetince.

birde bizim araçlarda sunroof var camlar yerine tepedeki sunroofu tepe pozisyonunda açmak yada açık bırakmak camları uzakdan açmakdan daha faydalı olur gibime geliyor.

ama genede emin değilim sharkdaki modülüde alabilirim sadece düşünceleri işde tartışıyoruz bu tartışmalar fikirlerimi kesinleştiricek hala muallakdayım..

8. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Shark modül sunroofa etki etmiyor fakat 4 cam otomatiğine benzer bişi de yapıyor. Sürücü tarafındaki tuşlardan sürücü camı ve sağ ön cam tuşu aynı anda çekildiğinde 4 camı otomatik olarak kapatıyormuş ki çok işime yarar bu özellik. Tek dokunuşla camları tamamen indirme ve kaldırma özelliği geliyor tüm camlara ki bu da harika bişi bence. Benim bulduğum modüllerin hiçbirinde böyle özellikler yok, araç kilitlenince 4 cam kapanan modüller 40-60 lira. Bu kadar özelliği olan modülün de o kadar farkı olsun bence.

9. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    o sunroofu kapatan modül ayrı satılıyor o ucuz allahdan 59 dolar

evet sharkda anahtardan 4 cam indirme ve gene kumandadan kaldırma özelliği geliyor..

o tuş özelliği modülü takıncamı geliyormuş yani modülü takınca sürücü ve yolcu cam açma tuşlarını kaldırdınmı tüm camlar kapanıyormuymuş içerden.. o güzelmiş pek detaylı özelliklerini okumamışdım..

o zaman sabır edip shark almak lazım..

10. Nightfish

Nightfish Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Evet modülü takınca geliyor saydığım özellikler. Sunroof modülü için 59 dolar fazlaymış ama cidden, sonuçta camlar gibi bi özellik uygulama şansı yok.

11. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    onu bu far sensörünü aldığım kdm satıyor 59 dolar ebaydan 9 dolarda shippingi var kdm aynı sharkdaki indirme kaldırma modülünüde satıyor 134 dolar artı 9 dolar shipping işde yuvarlak hesap 145 dolar civarına gelir..

o içerden camların kapanması güzelmiş ama benimde hoşuma gitti..

12. TuracENGIN

TuracENGIN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    10
    Ad Soyad:
    Turaç ENGİN
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.5 (2000-2003) LC
    Arkadaşlar nacizane bir fikir... Olurmu olmazmı kesin bir bilgim yok fakat... Hiç değilse ön iki camı bir arka iki camı bir kaldırsın diyorsunuz... http://urun.gittigidiyor.com/2-CAM-ICIN-KALDIRMA-MODULU-inwells-2-YIL-GARANTI_W0QQidZZ45934550 Şu modülden 2 tane alınıp ikisi birden bağlanılsa... Yani ilk modül sağ ön sağ arka, ikinci modül sol ön sol arka için bağlanılsa... Kapılar kilitlendiğinde iki modülde aynı anda devreye gireceğinden öncelikle ön iki daha sonra arka iki cam kalkmaz mı? Yanlış mıyım?

13. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    aynı anda iki modül nasıl olur bilemiyorum ama

bu gösterdiğiniz modülde aynı anda iki camı kaldırmıyor mesela önce sağ camı kaldırıyor sonra sol camı kaldırıyor sırayla kaldırıyor yani..

14. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Sola bir modül, sağa bir modül bakarsa olur.

15. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    serdar bey biraz daha açıklarmısınız nasıl olur detaylı

aslında 4 modül alıcan takıcan her cama bir modül bakıcak olucak biticek https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif
    tabi o işin şakası astarı yüzünü geçer..

16. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    cam dağılımları hariç diğer bağlantılarını 2 modülünde paralel yapabilirsiniz. Kapıları kapatınca 1. modül önce ön sol camı, 2. modül önce ön sağ camı aynı anda kapar. Arkadalarda aynı şekilde kapanır.

17. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    tabi ya çok doğru anladım mesela birinci modülün önceliğini ön sağ cam ikinciliğini arka sağcam ikinci modülünde sol taraf için iki modül aynı anda tetikleme yapdığında öncelikli camlar kapanır.. misal ilk önce ön camlar sonra ikincil öncelik verilenler.

valla serdar bey harikasınız zehir gibi kafanız var https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley17.gif

ben bunu bir elektrikçimle konışıyım olursa süper olur

sunroof içinde mesela ikinci modülü 4 çıkışlı alsak bir çıkışıda sunroofua versek sanırım öylede olur camlar kapandıkdan sonra en son sunroof kapanır yada bir modülde sunroof için alsak ön camlarla beraber aynı anda sunroof da kapansa olurmu sizce...

18. _prince_

_prince_ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
  19. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    birde şöyle bir şey var bazı ebaydaki modüllerde roll up /down yazıyor yani kaldırma ve indirme açıklamasında 4 cam kaldırma yada 2 cam kaldırma 2 cam indirme yazıyor.. sanırım bölüştürüyor bu tip iki tanede modül alsak sanırım 4 camı kaldırır ve 4 camı indiririz dimi..

mevcut şu anda piyasada satılan modüllerle sanırım o tip bir şey olmaz yoksa olurmu..

20. MSC

Alınan Beğeniler:
    16,271
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bunu zaten 2rach arkadaşımız anlatmaya çalışmıştı. İltidatınız arkadaşımız için geçerli :)
    3. olarak kapanması daha güzel bir görüntü oluşturur bencehttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley2.gif

Bu Sayfayı Paylaş