LPG KABLO

C1290 Elektrikli Direksiyon Eps Arızası Hyundai I30

'İ30 Forum - Club (FD; 2007–2012)' forumunda rc_35 tarafından 1 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu

1. rc_35

rc_35 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    yiğit aksoy
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    öncelikle herkese sağlıklı huzurlu günler dilerim.
    2010 model i30 cw sahibiyim.ilk sahibi bi dostumdan aldım yaklaşık 2 yıldır kullanıyorum.
    yaklaşık 6 ay önce araçta direksiyondaki kaplin lastiğinden olan arızayı yaşadım ve you tube da izlediğim videolardan yola çıkarak kendi tamircimle bu sorunu çözdüm lastiği değiştirdim
    son 2-3 ay içerisindede yine 3-4 kez başka bir arızayla karşılaşıyorum bununla ilgili sorun yaşayan yada bir bilgisi olan varmı diye bu forumu açıyorum. araçla geliyorum hiç bir sorun yok kapatıyorum ama akşam ama gün içerisinde tekrar kullanmak üzere marşa bastığımda eps ışığı yanıyor ve direksiyon çalışmıyor yani sertleşiyor. tamircime gidiyorum aracı cihaza bağlıyoruz.arıza kaydını siliyoruz araç düzeliyor. bir süre sonra aynı şeyi tekrar yaşıyorum.çıkan arıza koduda.... C1290 TORK S ANA SİNYAL ARIZASI
    bu konuda bilgisi olan varsa ve yardımcı olursa çok sevineceğim herkese sağlıklı günler dilerim

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,270
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, @Ersin yardımcı olur

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bildiğim kadarıyla sensör arızası. sanayide sadece elektrikli direksiyon tamiri yapanlar çözebiliyor. sensörün kablosunda bir arıza yoksa değişmesi gerekir.

4. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Tork sensöründe bir temassızlık var gibi. Motordan hariç Sutunun direkt kendisi oluyor. Kablo belki çok küçük bir ihtimal. Oradaki dişli vs yağlandıysa sensöre yağ gelmiş olabilir

Bu Sayfayı Paylaş