10 Kasım LPG KABLO

Buda benim beyaz canavar

'Starex Forum - Club' forumunda Ali EREN tarafından 5 Şubat 2013 tarihinde açılan konu

1. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Ben bu mantığı anlamıyorum Osman kardeşim.Sen bir taraftan serbest olarak muayeneden geçiriyorsun,diğer tarafta durdurup ceza yazıyorsun.İkisinden birinin değişmesi lazım

2. alikaya

alikaya Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    ali kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    29-GÜMÜŞHANE
    güzel araç kazasız belasız sürüşler dilerim.

Ali EREN bunu beğendi.
  3. osman kara

osman kara Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    Osman Çağrı Kara
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    abi al bendende o kadar madem muayeneden gecırıyorsun nıye ceza yazıyorsun
    starexı ılk aldıgım hafta fılmden ceza yemıstım ustunde 3 numara fılm vardı ceza yı yazarken dedım madem ceza yazılıyor nıye muayeneden gecırıyorsun dedım orasını ben bılmem ısıme bakarım dedı ıyı bak dedım bende sökmem dedım aldım ceza makbuzunu cektım gıttım

Ali EREN bunu beğendi.
  4. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Teşekkürler:)

5. ElektroNet

ElektroNet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    60
    Ad Soyad:
    Ali Kemal
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Ali hocam bugün öğleden sonra camlara film yaptırdım.
    Ön camlara düşünmüyordum ama filmciler önlerede en açık renk yapalım dediler bende ses çıkartmadım aslında ben arka 5 cam için pazarlık yapmıştım ama onlar komple anlamışlar dolayısı ile komple filmlendi.
    Arka bombeli camı 2 kez yaptım ilkinde takan eleman kenarını yırtmış bende gördüğüm için hemen söküp yeniden yaptılar.
    Ayrıca arka cam için öyle saatlerce uğraşmadılar öncelikle filmi tersten dış kısımda kavislediler ısıtma tabancası ile ama önce altına bebe pudurası sürdüler :)
    Birde yan sürgülü camın birini sürgü kilidi hafif zedeledi onuda yenilediler toplamda 2 saat falan sürdü fiyatıda 120tl oldu.
    4 numara seçeneği vardı numara 4 en koyusu ön 2 elektrikli cam 1 numara arkaları 3 numara yaptık.
    Çizilmez amerikan filmi denilen malzeme kullanıldı.
    Küçük kelebekler dahil hepsini filmlediler. 1gün camları açma mümkünse güneşte bırak dediler.
    Kafana takılan beğenmediğin yer olursa gel değiştirelim dediler inşallah sorun çıkmaz.

6. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Hayırlı olsun güzel fiyata yaptırmışsın,banada bir gün güneşte dursun demişlerdi ama malesef o gün yağmur yağdı ve benim sürgülü camlarda toplu iğne ucu kadar hava kabarcıkları oldu bende 4 5gün sonra soktürüp tekrar kaplattım şimdi iyi. numara olması iyi olmuş zaten bir yazda üzerinden geçtimi onlar güneşten 2 numara olurlar:)Camları bir tam gün açmazsan hiçbir sorun çıkacağını sanmam .Benimde tahimini 2saat kadar sürdü başında durmadığım için arka camla uğraşma konusunda yapan ustanın söylediğini aktarmıştım.tekrar hayırlı olsun:)

7. ElektroNet

ElektroNet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    60
    Ad Soyad:
    Ali Kemal
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Sağolasın Ali hocam.
    Bombeli cam çok uğraştırdı dediğinizden orada çok pipiriklendim hatta ustalardan biri kendini çok üzüyorsun dedi :)
    Neyseki pek bir sıkıntı olmadı ama şimdi akşam evde garajda lambaları yakıp araç içinden baktığımda sağ orta sürgülü camın iç kısmında hafif bir açıklık gördüm sanırım tekrar gidip o bölümüde yeniletmem gerekecek.
    Ayrıca ustalar ile konuşma esnasında ileride sökmek istersem kolay olurmu dedim onlarda ilk sene kolay çıkar fazla zorlamaz ama 2-3 yıl geçtikten sonra biraz sıkıntılı olur özellikle arka camın reziztansı bozulur dediler.
    Sanırım güneşten cam ile bütünleşip kaynaşıyor dolayısı ile cam rezistansı ile birlikte çıkıyor söküldüğünde.

Biraz önce kısa bir gece sürüşü yaptım hem olumlu hemde olumsuz bazı yönleri var.
    Olumsuz yönü karanlık sokaklarda biraz kör oluyor insan etrafı tam seçemiyor tabiki benim alışmamda etkendir.
    Avantajı özellikle benim gibi gözlük kullanan kişiler için gece farlar çok rahatsızlık veriyordu şimdi çok daha rahat hissettim kendimi.
    Trafikte bilirsiniz far ayarı bozuk araç çok ve far sistemlerindeki modifiyeler ve gereğinden fazla güçte far ampülü kullananlar çok ve bu noktada cam filminin olumlu etkisini gördüm.
    Sanayiden çıktığımda ikindin sonrasıydı ve çok zorlanmadım gün ışığında hatta aksine araç içinde serin ve ferah bir ortam oluştu.
    Yarın kısmet olursa kısa bir gezi düşünüyorum tabiki kısmet olursa bakalım güneşte nasıl olacak.
    Buarada depomu fulledim aracın yakıtı hakkında da az çok bilgim olacak şuan için hiç fikrim yok bakalım bizimki nasıl yakacak.
    Küçün araçtan sonra ben buna biraz arada yükleniyorum beklentim bu şartlarda 55 krş. altı değil ne yaktığını öğrenirsem belki pedal ile döşeme arasına bir takoz koyarım ;)

8. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Arkadan gelen araçların farlarının göz almaması çok güzel,bir süre geçip alıştıktan sonra camlarda film olduğunu bile anlamıyorsunuz.
    Gündüz kullanımda çok faydası var,arkada çoluk çocuk rahatça oturuyor,aracın içi güneşle dolup gözleri rahatsız edicek kadar aydınlık olmuyor.
    Bu gün bende depomu doldurdum,ben zaten mümkün mertebe yarım depodan aşağı indirmiyorum.301 km yolyapmışım tamamı ş.içi 126tl mazot aldı 40krş civarı.Ama ben gaza fazla yüklenmem,sadece gerektiği yerde gerektiği kadar.
    sizin aracında 45krş tan fazla yakacağını sanmam hele 55 krş mümkün değil,TCİ motorlar anca o kadar yakar.
    Tekrardan hayırlı olsun yakıt tüketim bilgilerini paylaşırsanız sevinirim:)
    NOT:aracın resimlerini bekliyoruz:)

ElektroNet bunu beğendi.
  9. guven019

guven019 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    56
    Ad Soyad:
    Mehmet GÜVEN
    Yaşadığınız Şehir:
    19-ÇORUM
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Maşallah güle güle kullan.Kazasız belasız inşallah.:)

10. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Çok teşekkür ederim,Sizede kazasız belasız günler dilerim:)

11. ElektroNet

ElektroNet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    60
    Ad Soyad:
    Ali Kemal
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Ali hocam bugün öğleden sonra ancak çıkabildim.
    Öncelikle sanayi bölgesine gittim rüzgarlık almak için ama maalesef 2 adet varmı ikisinide göndermiş arkadaş sanırım internetten satış yapıyor benim gibi :)
    Sonra çocuklar ile çıktık dağ taş arazi köy gezdik geldik.
    Köyde kuzuları sevdik :D
    170km yol yapmışım yakıp ibresi son çentiğin az altına indi fulladiğimde bu çentiğin biraz üzerindeydi.
    Sürüşün 30-35km sini zaten şehir içinde yaptım kalanların çoğunu köy yollarında.
    Valla ne yalan söyliyeyim o rampalarda falan bastım banamısın demiyor bu araç.
    Birçok minibüs panelvan tırmanma sıkıntısı yaşarken ben taksi gibi basıp gittim.
    İlk gezmemiz oldu diyebilirim ve sizlerin tabiri ile hakkını verdim yeminden kısmadım :D
    Yarın falan tekrar fulleyip ne çıkacak göreceğiz.
    Limitlerinde kullandığım için fazla çıkabilir. işin doğrusu ekonomiyi hiç düşünmedim bile çıkabilecek tavan rakam belli olsun istedim.
    Filmleri hafiften içten sildim bugün ama halen nemli bölgeler var bakalım yarından sonra nasıl olacak.
    Gündüz güneşte çok güzel oldu birde içerinin görünmüyor oluşu dediğiniz gibi rahatlık veriyor.
    Yaz aylarında ve güneşli günlerde konfor sağlayacağı kesin.
    Starex 23. aracım ve şimdiye kadar merak edip hiç film çektirmemiştim ama minibüs olunca güzel oldu.
    Hocam bugün bol bol fotoğraf çektim ama aracın resimlerini çekmek hiç aklıma gelmedi.
    Ben konuyla alakası olmasada bugün çektiğim fotoğraflardan 2 tanesini paylaşayım :)
    Arabayı elim değip baştan aşağıya yıkamak daha nasip olmadı işin aslı kocaman nasıl yıkayacağımıda bilemedim.
    İç kısımda lokal temizlik ile duruyor birde filmler çekildi bu haftada kaldı yıkama işi ;)

10/03/2013

Ali EREN bunu beğendi.
  12. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Çoook güzel yapmışsınız ve eminim bu gezinti sırasında (neden ben bu aracı daha önce almadım)diye düşünmüşsünüzdür:)yakıt konusuda bizim araçların ilk çyrek çok yavaş iner diğer ortadaki çeyrekler hızlı iner,son çeyrek yine geç iner.ben uzun yolda full çizgisinden aşağı düşmeden 100km gittiğimi bilirim.Yarın fulleyince yakıtı paylaşırsınız:)

ElektroNet bunu beğendi.
  13. ElektroNet

ElektroNet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    60
    Ad Soyad:
    Ali Kemal
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Evet hocam aynen dediğiniz gibi keşke ilk merak sardığımda alsaymışım dedim ama biliyorsunuz piyasada hep kötülüyorlar.
    Uzun yol performansını çok beğendim.
    Gerek sollamalarda gerek rampada ve özellikle köy yollarında çok iyi.
    Hava çok aşırı rüzgarlıydı zaten yolda giderken bunu hissediyordum dışarıda ayakta durulması güç oluyordu o kadar esinti vardı yani.
    Rüzgarlı olduğundan Yemek işini aracın içinde halletmemiz falan çok güzeldi.
    Arka bölüme katlanır masa da gerekiyor bize :)
    Anlayacağınız bugün tüm olumsuz koşullarda ve tasarruftan uzak bir yolculuk oldu ama çok keyifliydi.
    Yarın kısmet olursa aynı petrol aynı pompadan tekrar fulleyip bakacağım ama şahsen sizin rakamlardan çok çıkacağını düşünüyorum çünkü resmen ezdim pedalı :)
    O gücün varlığından haberdar olmak ve sakin kullanmak ancak 1-2 dakika sürüyor sonrasında sırtımız koltuğa yapışıyor.
    Chip tuning ile neler oluyor düşünemiyorum.

salih_karali bunu beğendi.
  14. Ali EREN

Ali EREN Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    Ali EREN
    Chip ah o chip hep hayalimde.Bakalım nasip ben eninde sonunda yaptırıcam galiba.:)
    Bazen keyf tasarrufun önüne geçiyor hele bu starex kullanırken daha çok oluyor.
    Önce doyasıya zevkini çıkarın sonra ekonomi nasıl olsa yapılır:)

ElektroNet bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş