LPG KABLO

Bu Getz Alınır Mı..??

'Getz Forum - Club' forumunda figo102009 tarafından 4 Ekim 2020 tarihinde açılan konu

1. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    482
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Ben getz'e ön yargılı bakanlardandım. Taki babamın getz'i kullanana kadar. 2 kez Konya'ya gittim geldim. 300'er km yol yaptım ikisinde de. LPG takılı idi. İlk gidişimde konyaya girerken LPG ışığının dördüde söndü kırmızı yandı. Araçta annem ve ben vardık sadece. Bu neymiş böyle 150Km de LPG mi bitermiş dedim. Konya'da nasılsa istasyon çok tam bitene kadar bineyim bitince gaz alırım dedim. İşlerimi hallettim Konya çıkışında doldurdum bir gariplik vardı. Araç, depo boşken tamamen dolacak kadar lpg almadı. Neyse o yakıtla geldik eve. Birkaç kafta sonra tekrar gittik kontrole ama bu kez anneme dedim benzin var nasılsa yolda biterse istasyonda çok ben sonuna kadar zorlayacağım şansımı dedim. Konya'ya gittim işimi hallettim çıktım eve geldim 150 Km yolu kırmızı ile geldim. Şehir içi de bindik 400 km civarında bitti gaz. Demek ki dedik şamandıra arızalı. Gösterdik öyleymiş. İşte o zaman çok yakar, hantal olarak bildiğim aracı sevdim. Yakıtı çokta değildi. Yapısı gereği çok az yakması bekleniyor neticede ufak araç ama çok ağır olduğu için o kadar da az yakmıyor ama yakıtı ideal geldi bana. Getz o günden beri sevdiğim bir araç olarak aklımda.

Eğer bagajla işiniz yoksa Getz alınabilecek bir araç ama çocuk varsa eşya çoksa hele birde çocuk arabası falan varsa mecbur kullandığınız o zaman zorlar sizi. Ben 98 corolladan 2013 dizel i20'ye geçtim bagaj küçüldü biraz ama ona göre davranınca sorun yaşamadım ve şu an 2016 i20 otomatik var. Alışınca o bagaja ve aracın şehir içi pratikliğine vazgeçmek zor oluyor. Ben aracımı %90 şehir içi kullandığım için bana ideal geliyor. 120km uzaktaki memlekete gider geliriz hafta sonları birde yılda 1 tatil olursa anca. Gerisi hep şehir içinde ev iş şeklinde.

Kullanım şeklinize göre düşünebilirsiniz ama manuel kullanımı zorlayacaksa eşinizi otomatik alın derim. Ben 2009'dan beri eşime kullan dedim kullanmam otomatik olmazsa dedi. 3 ay evvel otomatik aldık mecburen evde çocuklar olunca işe giderken kullanması için ve rahatladık. Artık sabah kendisi gidip geliyor. Manuel kullanıyorsa eşiniz ve siz de o zaman alabilirsiniz bence.

figo102009 bunu beğendi.
  2. figo102009

figo102009 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    okan can
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

3. figo102009

figo102009 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    okan can
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Detaylı anlatımınızdan ötürü çok teşekkür ederim.

O zaman manuel mi otomatik mi ayrımına karar verince bütün iş cozulecege benziyor.

acipinarli bunu beğendi.
  4. ahmetakif34

ahmetakif34 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    444
    Ad Soyad:
    seyfullah
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    her bütçeye göre piyasada araba var. önemli olan kriterleriniz. yeni model yüksek km ya da hasar kayıtlı araba almaktansa biraz daha yaşı büyük ama düşük km temiz araç almak ve fazla sorun çıkarmayan araba bulmak önemli. 2,5 yıl otomatik era kullandım 1,6 motordu. performansı iyi parçası ve bakım maliyetleri düşük bir arabaydı. daha güvenli ve konforlu bir araç isterseniz 2003-2007 arası sedan tam otomatik 1,6 corolla bakabilirsiniz.

Bu Sayfayı Paylaş