LPG KABLO

Bor Power hk. detaylı bilgi..

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda AcarBey tarafından 3 Haziran 2009 tarihinde açılan konu

1. alpeymir

alpeymir Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla ben kendi aracımda bor power kullandım. zerre kadar faydasını görmedim! ne motor sesinde azalma ne çekişte artış kesinlikle olmadı. benim fikrim beş para etmez! ama her motorda aynı şey olur mu? denemek lazım ben faydasını görmedim görenler muhakkak vardır. almadan önce alıp kullanan insanların deneyimlerinden faydalanılması gerektiği görüşündeyim. benim aracım milenyum kasa1.5 gl özellikle aynı seride aracı olan arkadaşların accent milenyum, admire gibi kullanmayı düşünenler varsa kesinlikle boşuna almasınlar. faydasını görmeyecekler çünkü. bunun dışında ki marka ve modeller için iyi araştırma yapılmalı! bor power' a karşı her motorun göstereceği reaksiyon aynı olmayabilir.kimse parayı sokaktan toplamıyor yazık..!

2. merikemal

merikemal Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Arkadaşlar yaklaşık 2 hafta önce yetkili serviste triger zincir seti değişimi yaptırdım ayrıca yağ değişimi yaptırdım.Bundan önceki yağ değişimimde aynı serviste bor power koydurmuştum bu sefer koymadılar ve kesinliklede kullanmamamı söylediler. İsteyen yetkili servisi arayıp sorabılır. Edremit uytunlar hyundai yetkisi servisi. Bilgilerinize sunarım.

3. ersin1875

ersin1875 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    serdar bey bor power ı kullandıktan sonra yorum yaptınız mı bilmiyorum sonucu merak ettim memnun kaldınız mı?

4. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD

Motorsilk teflon içerikli bir ürün olup dolgu özelliğ olan bir üründür.
    iyi yatflarının yanında kötü taraflarınınıda gözardı etmemek gerek.

Segman isyeteyen araca motorsilk atılması durumunda teflon açıkları kapatır,
    Lakin düzgün çalışan bir sisteme atıldığında sıkıştırmaya kadar gidebilir.
    Bunu gözardı etmeyin.

BorPower ise kesinlikle bir dolgu madde içeriği ve teflon içerikli değildir.

Kullananlar konusunda ben HEM Şanzıman hemde 2 yağ değişimide BOR kullandım.
    Şanzmıman manuel olanlarda milenyum kasada 75w90 numara yağ ile karıştığında 500 km sonra dişli geçişleri yağ gibi oluyor.

Motor konusunda 2 tane 1.5 milenyumu yanyana koyup test etmeye hazırım.

Her türlü CEVO.

5. mirkan

mirkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    403
    Ad Soyad:
    Mirkan Şenol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ogün abi , araca sıfır şanzıman takıldı ... 3-5 ay önce ... ne dersin otomatik şanzıman için üretilen bor katkısı attırayımmı ?

6. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mirkan, otomatik şanzıman konusunda yorumum yok.

Manuel de, doğru şanzıman yağı ile kesinlikle tavsiyemdir.

7. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    ogün abi peki bizim araca hangisini önerirsiniz sonata 2.0 crdi ms250 mi yoksa ms600 yoksa nano s-gold 600 mü s-gold 250 mi ..

birde difransiyel katkısı vardır bu nedir bizim arabalarda bir işe yararmı.

Düzenleyen : panzer

8. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Borun dayanıklılığı hakkında
    http://www.nnt.com.tr/#

Ön çekerli araçlarda şanzıman ve aks kutusu birlikte olduğundan karpuz defransiyel yoktur.

Öncelikle 2.0 crdı motor kaç litre ya alıyor. MOTOR için

4 zamanlı 5 litreye kadar / ms 250
    4 zamanlı ve 5-18 litreye kadar / ms 600
    4 zamanlı ve 18-40 litreye kadar / ms 900

Şanzıman için
    "
    <h1 style="margin-top: 0px; margin-right: 10px; margin-bottom: 14px; margin-left: 10px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; outline-width: 0px; outline-style: initial; outline-color: initial; font-size: 20px; vertical-align: line; -: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); font-weight: bold; line-height: 26px; color: rgb(215, 25, 32); font-family: 'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif; font-style: normal; font-variant: normal; letter-spacing: normal; orphans: 2; text-align: -webkit-auto; text-indent: 0px; text-trans: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; -webkit-text-size-adjust: auto; -webkit-text-stroke-width: 0px; -: initial initial; -repeat: initial initial; ">BORPOWER GBX</h1><div style="margin-top: 0px; margin-right: 0px; margin-bottom: 0px; margin-left: 0px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; outline-width: 0px; outline-style: initial; outline-color: initial; font-size: 11px; vertical-align: line; -: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : rgb(255, 255, 255); color: rgb(79, 76, 76); font-family: 'lucida grande', tahoma, verdana, arial, sans-serif; font-style: normal; font-variant: normal; font-weight: normal; letter-spacing: normal; line-height: 14px; orphans: 2; text-align: -webkit-auto; text-indent: 0px; text-trans: none; white-space: normal; widows: 2; word-spacing: 0px; -webkit-text-size-adjust: auto; -webkit-text-stroke-width: 0px; -: initial initial; -repeat: initial initial; "><h2 style="margin-top: 0px; margin-right: 10px; margin-bottom: 14px; margin-left: 10px; padding-top: 0px; padding-right: 0px; padding-bottom: 0px; padding-left: 0px; border-top-width: 0px; border-right-width: 0px; border-bottom-width: 0px; border-left-width: 0px; border-style: initial; border-color: initial; outline-width: 0px; outline-style: initial; outline-color: initial; font-size: 16px; vertical-align: line; -: initial; -attachment: initial; -origin: initial; -clip: initial; : transparent; font-weight: bold; line-height: 20px; color: rgb(51, 51, 51); -: initial initial; -repeat: initial initial; ">(ŞANZIMAN VE DİFRANSİYEL NANO YAĞLAYICISI)</h2><strong style="margin: 0px; padding: 0px; border-width: 0px; outline-width: 0px; font-size: 12px; vertical-align: line; : transparent;">5 litreye kadar yağ kapasiteli manuel (mekanik) araç şanzımanlarda, 1 şişe (250 ml.) oranında kullanılır."[/b]
    <strong style="margin: 0px; padding: 0px; border-width: 0px; outline-width: 0px; font-size: 12px; vertical-align: lin

9. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,278
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Bizim şanzımana katkı konulmaz.

10. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    bizim araçlar kaç litre alıyorki sonata 2.0 crdi

11. panzer

panzer Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    5.9 litre imiş.. :) demek bizim araçlar ms 600 oluyor.

12. dominant

dominant Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dostum but triger zinciri kaç binde değişiyor..accent era crd 100000 de ...bazıları zincir değiştirilmez diyor zamanla ses çıkarırımış ama ayarıda yapılıyormuş...bilgi verirsen sevinirim..

13. yalnızefe

yalnızefe Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    anlatılanlardan ötürü bende bor power almayı düşünüyordum.en son gittiğim özel serviste ufak tefek bakımlar vardı yağ değişimide gelmişti.bitişiğindeki yağcıdan yağını tüm filtrelerini değiştirirken hem ustaya hem yağcıya ayrı ayrı yağ katkısını tavsiye edermisin diye sordum.usta tavsiye etmem para tuzağı dedi.yağcı ise hiç gerek yok koyduğumuz yağ zaten çok iyi bir yağ (mobil5/30) onlara gerek yok. bende müşteriye çeşit olsun diye aldım rafta var.isteyene veriyorum ama hiç gerek yok dedi.bende adamın elinde zaten vardı istese banada satardı extra para kazanırdı demek ki doğruluk payı var diyerek almadım

14. ahmetatakan

ahmetatakan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    silindi

Düzenleyen : ahmetatakan

15. profesör

profesör Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar merhaba ben en yeni üyeyim,bu ilk yazım,bence garantisiolanlar bor u kullanmasınlar...

16. Ersin Balkan

Ersin Balkan Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    Ersin Balkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    Bor power ürününü ilk kullandığımda araç 30000kmdeydi aracın sesi azaldı,yakıtı düştü,çekişi arttı.. Bir önceki yağ değişiminde yani 80000kmde tekrar kullandım ancak bu sefer hiçbir etkisini göremedim..<div id="isChromeWebToolbarDiv" style="display:none">

17. Dimitri

Dimitri Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    189
    Ad Soyad:
    Özhan Tok
    İlk Seferden Sonra Bir Kaç Defa Daha Kullanman Gerekli Diye Biliyorum Her Bakımda Kullanıyorum

18. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kullnıp kullamamak araç sahibine kalmış.
    Psikolojik olmayan gorulur hidsedilir farklar oluyor.
    Her yag değişim yada 1 atlatarak kullanılailir.

Yağ değişiminde orijinal filtre kullansya dikkat edin.
    İticilere zarar verebilir.

19. dominant

dominant Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dostum sen triger zincirini kaç km de değiştirdin....zincirin ömrü kayışa göre uzun değil mi...

20. dominant

dominant Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    dostum sen triger zincirini kaç km de değiştirdin.....kayışa göre süresi daha uzun değil mi...

Bu Sayfayı Paylaş