10 Kasım LPG KABLO

Bi' Acayip Yol Günlüğü

'Gezi Rehberi' forumunda KilecNasah tarafından 1 Temmuz 2021 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

ben spanzet aldım 2 tane:
    https://urun.n11.com/diger/spanzet-3-metre-mandalli-baga-kargolama-paketleme-P444212577

bagajın dışından saracağım.

ben de cuma gece datçaya yola çıkacağım. buradan 800km.

onurforces ve KilecNasah bunu beğendi.
  2. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Size de kazasız belasız yolculuklar.

Buna benzer bir spanzet port bagajın içinden çıkmıştı benim. Sarmaya gerek duymadım Şarköy yolunda fakat Datça yolunda sarmak gerekebilir. Bir tane yeterli olur mu yoksa bir tane daha alsam mı bilemedim şimdi.

Halil bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    ben daha çok yüksek süratteki açılmasından korkuyorum. yoksa düşük hızda viraj dönerken açılmaz bence. zaten içini yumuşak çantalarla dolduracağım.

4. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Dün 140 km/h hızda üzerinde spanzet yokken açılmadı. Bir de bastırarak kilitlemiştim. O konuda markadan ve kilit sisteminden vs fark eder elbette. 3 noktadan kilitli olanların kolay kolay açılacağını düşünmüyorum.

onurforces ve Halil bunu beğendi.
  5. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Su ısıtıcısı olarak şu arkadaşı almıştım:

https://ty.gl/d0ehpbtq

Yaklaşık 20 25 dakika civarında suyu oldukça iyi kaynatıyor. 500 ml su alıyor demesine rağmen o kadar suyu almıyor kapağı kapatmak isteyince. 300 ml civarı su kapasitesi var diyelim tam olarak. Dünkü yolculukta yumurta da kaynattık çocuk yesin diye oldukça başarılı bir performans aldım ilk kullanımda. Uzun süreli kullanıma ne kadar dayanır bilemiyorum fakat uzun yolculuklarda sürekli dur kalk yapmayayım diyenler düşünebilir.

Kablosu bana biraz kısa geldi. Bardaklığa tam oturuyor.
    Kaynatma süresi 12V için fena değil.

Tabi bu gözlemler 300 küsur km yol içinde gözlemler. Daha uzun yolda bakalım görelim.

6. Delinin1i

Delinin1i Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    42
    Ad Soyad:
    Aslan akyol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Suriyeliler 5 aile aynı evı tutuyor bır kere ınsanlıga ıslam ahlakına mahremıyete aykırı bır durum bu ev aahıplerınınde bıraz namusu serefı varsa pıysa neyse ona gore. Bedel belırler .benım evimin kira bedeli 800 diyelim komsum qynı standarttaki evıne 2000 tl ıstesın banane o onun ahşaksızlıgı benım malımın degerı bellı ama para ıcın kendını damarındkı kanını bıle satan ahlaksızlar var ancak devlet bır standart belırler ayn ısemttekı ayk ıstandarttakı evler su fıyattan verılmelı fahıs gıyattan verenlerede c
    Caydırıcı cezaı ıslem uygulanmalı onun bunun vıcdanına kaldıysak kotulerın ıyılerden cok oldugu ,paranın kolesı olan ahlaksızların adam sayıldıgı bır dunyada kırada yukselır ekmek suda bulamayız bunlar ıyı gunlerımız daha ..kendi vatanına ihanet eden şerife bacı kadar erkek olmayan pıslıklerı ulkeye alanlar utansın ne dıyelım

KilecNasah bunu beğendi.
  7. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Şarköy'de halk plajlarında belediyenin vermiş olduğu bütün hizmetler müsilajın denize girenler üzerinde herhangi bir olumsuz etkisi olmadığı kanıtlanıncaya kadar durdurulmuş.

8. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Bugün Bolayır tarafına gittim. Eskiden cam gibi su olurdu oralarda, lodos estiğinde ve yağmur yağınca ara ara yosun kökü gelirdi.
    Bugün gördüğüm manzaradan utandım vallahi, suyun bulanık olması yosun vs vs bir tarafa.
    Denize gelen insanımız çer çöp ne varsa arkasında bırakmış gitmiş.
    Hadi bırakıp gideni boş verelim desem yeğeni haşladım biraz çöp attın diye ablanın birisi bir çöp için çocuğa böyle fırça mı atılır diyor.
    Al sen bu çocuğa öğret şimdi doğruyu...

gokhan06 bunu beğendi.
  9. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Dün sabah Datçaya geldim arkadaşlar.

Saat 7 civarı Şarköyden yola çıktım. 8 gibi Geliboluya vardım. Vapur sırasını 1 saatten fazla bekledim. Vapur sırasında Gelibolu içinden bir yol bulup kaçak göçek orta sıralardan girdim. Yoksa
    Çok uzun sıra beklemek gerekecekti. Akşam 20:00 sabah 06:00 saatleri arasında kamyon ve tırlar da binebiliyor feribotta ondan çok uzun süre sıra beklemek gerekiyormuş. Eğer o yolu kullanacaksınız kamyon saatlerine dikkat edin.

Lapseki Çanakkale arasını hiç sorun yaşamadan gayet hızlı bir şekilde geçtim.
    Çanakkalede küçük bir mola verip yola devam ettim. Sahil boyunca tatil beldelerinin girişlerinde ufak tefek araç kalabalıkları vardı hep. İzmiri gece geçtiğim için oldukça rahattı. Otoban girişinde biraz kalabalık var gibiydi fakat Çeşme ayrımından sonra pek araç yoktu.
    Ben Söke'den çıkıp Milas Muğla yolunu takip ederek geldim. Aydın Muğla yolu da kullanılabilirdi.
    Sakar geçidinde 3 4 tane tinyhosue taşıyan tur vardı manzara terası da kalabalıktı durmadan geçtim. Marmaris ten sonra Datça yoluna dönünce mecburen düşük vites yüksek devirle geldim.
    850 km civarı yolu yol bilgisayarı vergisine göre 5.6 fuelio ya göre 5.71 yakıt ortalaması ile gelmişim.

10. Roadrunners

Roadrunners Moderatör

Alınan Beğeniler:
    16,889
    Ad Soyad:
    Hakan...
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Geçmiş olsun, iyi tatiller dilerim

KilecNasah bunu beğendi.
  11. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Sağ olun Hakan bey.

Roadrunners bunu beğendi.
  12. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Çanakkale geçişte kamyon saatleri ne zman yoğun oluyor hocam

13. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Ben saat 8 civarında Geliboluya girdim 9:40 falandı vapura girişim. Akşam 20:00'dan sabah 6:00'a kadar kamyon ve tır geçişi var. Tahminimce sabah 7:00 gibi en sakin saatleri olur.

onurforces bunu beğendi.
  14. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Datça'dan çıkıyorum bugün. Uşak yolculuğu başlıyor. Yaklaşık 420 km bir yol yapacağım. Muğla Nazilli Buldan Ulubey, Denizli Buldan Ulubey, Denizli Çivril Sivaslı olarak üç farklıgüzergahtan gidilebiliyor. Buldan'dan sonra Eşme in Güney kasabası ve Ulubey'e kadar olan yol köy yolu. Bu güzergahta giden iki yolu eleyeyim diyorum. Muğla Denizli yolu da sıkıntılıdır 2 yıl öncesinde şu anki durumunu bilmiyorum. Vira bismillah deyip çıkacağız yola.

15. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Saat 12'de başlayan yol 19:20'de bitti. Bizim küçük hanımın mama keyfi yaklaşık 2 saat falan sürdü sanırım :)

Yukarıda da bahsettiğim gibi Muğla Denizli Çivril Sivaslı güzergahını kullandım. Muğla Denizli arasındaki yol yapım çalışmalarının büyük kısmı tamamlanmış sayılır. Daracık uçurumu yollar ve kazı çalışmalarının çoğu yok olmuş. Denizliden sonra Çivrile kadar yol oldukça güzel. Çivril Sivaslı ve Sivaslı Uşak arasında kısmi olarak bozuk satıhlı yol var. Alışageldiğimiz bayram öncesi trafik uygulamaları ve radarlar yoktu yolda. Salar geçidi ve Marmaris yolunda Marmaris yönünde acayip kalabalık vardı. Denizli Antalya Muğla yolunun Muğla Antalya kavşağından hemen sonrasında Muğla Antalya yönündeki şeritlerde yol yapım çalışması var. Denizli yönündeki şeritlerden bir gidiş bir geliş şeklinde seyrediyor yol.

onurforces bunu beğendi.
  16. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Sabah erken saatlerde Uşaktan İzmite yola çıkacağım. Bozüyüke kadar yolun sakin olacağını düşünüyorum. Bozüyükten sonra Adapazarı'na kadar bir şekil giderim. Adapazarından sonra ister otoban ister E5 aşırı kalabalık olacaktır. Perşembe pazarını görürsek 10 dakika sonra evdeyim de hadi hayırlısı bakalım.

onurforces, Halil ve Roadrunners bunu beğendi.
  17. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Esenlikler arkadaşlar, sabah yola çıkayım diye niyetlenirken küçük hanımın keyfiyle ancak 13:45'te yola çıkabildim. Mazot almasıydı ıvır zıvır derken yola koyulmamız 14:00'ı geçti biraz. Uşaktan sonra çınar ve Dumlu rampalarında birazcık yoğunlık vardı. Yoğunluğun esas nedeni yoku tanımayan sürücülerin rampa başlayınca gaza basma çabası geriden çıkmadan kamyon sollama çabaları gibi şeylerdi.
    Banaz şehir içinde EDS kameralarına dolayı bir kırmızı ışığa 3ya da 4 sefer yakalandım. Kütahyaya kadar sıkıntısız bir şekilde geldim. Kütahyadan sonra Bozüyüke kadar yollar boştu. Bozüyükten sonra ise bursa İstanbul kavşağında kadar hafif bit yoğunluk vardı. İstanbul yolunda Adapazarı'na gelişme kadar araç sayılıydı neredeyse. Adapazarına 5 10 km kala hafif ama akıcı bir yoğunluk vardı. Adapazarından çıktıktan sonra otoban yerine e5i tercih ettim. Orada da kentsaya kadar bir şey yoktu. Kentsa sonrasında İzmit içinde hafif bir yoğunluk vardı. İzmit tünelini bekleme yapmadan geçtim. Sonrası için bir şey diyemeceğim. An initibari ile ise gördüğüm kadarıyla otobandan İstanbul istikameti oldukça akıcı.
    Şu son 3 haftalık süreçten sonra Gaziantepe hanım ve çocuklar olmadan yekten uçakla gitme kararı aldım gibi bir şey oldu :)

onurforces, Halil ve Roadrunners bunu beğendi.
  18. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Esenlikler arkadaşlar, salı gününden beri yine acayipliklerle doku bir yolculuktayım. 1 Eylül itibariyle kurum fındık alımına başlayacak. Bizim şubenin hinterlandında bulunan fındık alım depolarını kontrol, hazırlık ve denetim amaçlı bir ekiple geziyoruz. Adapazarı, Kandıra, Çilimli, Alaplı, Kocaali var şimdilik planda. Ufak çaplı bir batı Karadeniz turu oluyor.

19. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Bugün geçici görevden geri döndüm. Okulların açılmasına bir hafta kaldı. Salı günü uçakla Gaziantep yolculuğu var. Öncesinde İstanbula gitmek gerek.

onurforces bunu beğendi.
  20. KilecNasah

KilecNasah Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    652
    Ad Soyad:
    Hasan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    İstanbuldan Gaziantepe otobüs bileti ortalama 250₺, Sabiha Gökçen Havalimanından pegasus ve Anadolu jetle 280₺ civarı uçuşlar var. Ben İstanbul havaalanından gitmek zorunda olduğumdan THY'den 320₺'ye bilet aldım. Otobüsle İstanbul Gaziantep arası 14 saat falan sürüyor. Uçakla 1 saat 40 dakika civarı.

onurforces bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş