LPG KABLO

Beyaz Eşya Marka Önerisi / Anketli

'Sohbet-2' forumunda İsa Akdoğan tarafından 14 Şubat 2018 tarihinde açılan konu

?

Beyaz eşya seçiminde sizce hangi marka tercih edilmeli?

1. Bosch

27.2%
  2. Arçelik

25.0%
  3. Beko

5.4%
  4. Hotpoint

2.2%
  5. LG

6.5%
  6. Samsung

9.8%
  7. Siemens

10.9%
  8. Profilo

7.6%
  9. Diğer

5.4%
  1. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    beyaz eşyada artık şu marka direk iyi hepsini ordan alın demek biraz zor , ben genelde servisten dolayı arçelik tercih ediyorum ama mesela dondurucuyu yenilerken elektrolux u tercih ettim

tv de genelde lg tercih etsemde şuan birçok marka iyi

şuan samsung lg grubu beyaz eşyada iddalı mesela klimada dış unite samsungda 10 sene garantiliydi en son baktığımda

yani iyi araştırıp urun guruplarına gore iyi marka model tercih etmek gerekli

İsa Akdoğan bunu beğendi.
  2. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    büyük ihtimalle hediye edilen klima inverter değildir o yüzden çok soğuk ve çok sıcak havalarda iş yapmaz :)

3. Sevra

Sevra Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,548
    Ad Soyad:
    Sevra
    Yaşadığınız Şehir:
    31-HATAY
    Araç Modeli:
    VW
    Hediye edilen klima inverter imiş, az önce etiketini inceledim.
    Oda küçük olduğu için yeterli, ısıtma da sorun var, Akdeniz sıcağında soğutma da herhangi bir sorun yaşamadık.

Isıtma olarak klimayı kullanmadığımız için pek dert etmiyoruz. Doğalgaz bazen altyapı çalışması için önlem olarak kesiliyor, o zaman kullanıyoruz.

Bu arada klimanın modeli; Bosch b1zmi12100

Bazı forumlarda da aynı soruna rastlayan var.

G8141 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

4. AdemOcakli

AdemOcakli Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    1,466
    Ad Soyad:
    Adem Ocaklı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Şu Almanları zengin etmeyin de ne alırsanız alın.

HMB ve İsa Akdoğan bunu beğendi.
  5. onursumer

onursumer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,201
    Ad Soyad:
    Onur Sümer
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

evet modele baktım dediğiniz sorunu yapmaması gerek kesin biryerde bi sıkıntı var belliki kataloğundaki yazan verilere gore sorunsuz kullanıyor olmanız gerekiyordu

6. accent8001

accent8001 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    6-7 ay evlenmeden önce özelliklerini baya bir arastırdım Tv, Çamaşır makinesini ve buzdolabını samsungdan bulasık makinesini vestelden almaya karar verdim. Tv sıfır kutusunda acıldı ve bir iki gün sonra tv deki lekeler dikkatimi cekmeye basladı parmak izi gibi sildikçe çoğalan ama tv acıkken belli olmayan bir iz di.servisi aradım bişi yok deyip gittiler. İkna olmadım bu sefer değişim istedim 1.5 ay gibi bekledim bu süre içinde tv yi tamir edeceklerini panelin değişmesi gerektiğini söylediler bende yasal sürenin dolmadıgını tv yi daha yeni aldıgımı iade hakkım olmazsa değişim hakkımı kullanmak istediğimi söyledim beni bunalttılar ama yılmadım sonunda kumandasına varana kadar tv değişti servisten gelen cocuk abi haklıymıssın ilk defa böyle birşeyle karsılastık falan dedi. Gelelim çamaşır makinesine yok ecobubble köpük teknolojisi yok elmas kazan gibi ıvır zıvır sallamalarla sattıkları sıfır aldıgım makina gömleklerimde dahil tüm çamaşırların bir türlü lekesini cıkarmadığı gibi pembe pembe lekeler bıraktı 6 aydan beri samsung servisine şikayet ettim makineyi aldılar götürdüler sıvı deterjan kullan abi ondan temizlemiyo falan diye makineyi geri getirdiler baktım sıvı detarjanlada cıkmıyor tekrar aradım servisi yok beyazlrla renklileri karıstırmayın yok su derece olacak gibi basit şeylerle çözüme kavusturmadıkları gibi boş boş konusup gittiler makinede hiçbir arıza yok ama hep lekeli bırakıyor internetten youtube dan falan arastırdım tüm samsung çamaşır makinelerinin lekeyi cıkarmadıgını leke bıraktıgını cok sesli çalıstıgını okudum izledim bende makineyi yarı fiyatına zararla sattım gittim bosch aldım şimdi kafam cok rahat sıkma sesini bile duymuyoruz tüketimi yıkaması vs mükemmel bir buzdolabından sikayetimiz olmadı ondan da memnun kaldık herkes arçelik falan al dedi ama arçelik bosch siemens gib markaların fiyat skalasında oldugu için eski kalitede olmadıgı için tercih etmedim.Yerli mal ama yabancı mallarla aynı fiyat o yüzden tercih etmedim.Vestelin bulasık makinesi harika keske tüm beyaz esyaı vestelden alsaymısım 7 yılda garanti verdiler 850 ye falan almıstım şimdilerde 1000-1100 tl vestel hem ucuz hemde muadillerine göre arçelik bekodan cok kaliteli tavsiyem beyaz eşya alacaksanız uzak doğu malları almayın alman malı alın yada yerli derseniz vestel alın derim. Alınacaksa tv lerde samsung lg alın yada philips.

Son düzenleme: 14 Mart 2018
    İsa Akdoğan ve YasinD. bunu beğendi.
  7. accent8001

accent8001 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Valla hocam inan almanlardan nefret ederim ama ticaret konusunda bizden daha dürüst ve çalışkanlar her konuda. Eskiden gurur duydugumuz arçelik beko diye markalar vardı annemin 25 yıllık çamaşır makinesi var halen direnen.Arçelik servisinde yetkili bile eski arçelikler daha kaliteli ve saglamdı demişti. Şimdiki makinaların kazanları elmas inci diye pazarlama stratejisiyyle müşteri yanıltılıyor 25 yıl önceki kazanı çok sağlam ve dayanıklı diye konusmustuk aramızda. Aslında çoğu parçalar çinde üretiliyo yerli malımız çinde üretiliyo nerde kaldı yerli ürün anlayısı benim bildiğim yerli mal kaliteli ve uygun olur bir çamaşır makinesine 2.000-2.200 çekiyorlar bosch özelliklerine bakıyorsun daha az enerji tük. daha cok özellik çok sessiz hemde dayanıklı vs. 1700-1900 tl üstelik tr de üretiliyor bosch her alanda otomotiv endüstriyel olsun kendini ispatlamıs dünya markası olmus marka keske ülkemde de böyle markalar olsa firmalar olsa nasıl bugüne kadar tofaşlarla bizi kandırdılarsa arçelikde aynı sekilde. Arabanın dikiz aynası opsiyoneldi tonlarca para veriliyordu bir dikiz aynası için. Fırsatcılıgı kullanarak hep bizi öpmüşler bugüne kadar.

8. accent8001

accent8001 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    bulasık makinam vestel 7 yıl garanti cokkk memnunum keske hepsini vestel alsaydım bir bosch kadar kaliteli ve bosch fiyatının yarısı nerdeyse.

9. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Siz çok şanslıymışsınız bulaşık makinesi konusunda. Ablam tüm eşyalarını Vestel almıştı 1 sene kullanamadı çöp oldu hepsi.

accent8001 ve cenker_baba bunu beğendi.
  10. accent8001

accent8001 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    54
    Ad Soyad:
    mustafa
    Yaşadığınız Şehir:
    80-OSMANİYE
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Tamamen şans işi aslında samsung dan başka tv alınmaz derdim bana gelen tv arızalı çıkınca inceleme için koreye gönderilmiş bugüne kadar böyle bi arıza ilk defa olmuş o da bana denk geldi

11. cenker_baba

cenker_baba Guest

beyaz eşyasını bilmemde vestelin z10 telefonu gayet iyi bu paraya bedava denilebilir hem şık hemde stabil çalışıyor parmak okuma vs ne ararsam var 64 gb 8 çekirdek vs :) ikince el iphone deli para vereceğime 900 küdür liraya 2 yıl garantili sıfır cihaz aldım
    ihtiyacı olan varsa araştırsın hb den aldım 100 tl chip puan verdi onuda kullandım başka alışverişte :)

12. AlperTunga

AlperTunga Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    29
    Ad Soyad:
    Alptekin
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bosch artık yerli üretim. Eğer ki arıza olursa servis ücret alıyor. Parça lazım olursa yurtdışından geldiği için pahalıya patlıyor.

Ürünlerin özellikleri kalitesi ve servis ağı ile hizmeti düşünüldüğünde Arçelik doğru tercih olacaktır.

Televizyonda ise samsung yada lg olmalıdır.

Vestel Altus Regal vb. markalara! ise aman ha bulaşmayın.

13. EnginV55

EnginV55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    30
    Ad Soyad:
    Engin
    Yaşadığınız Şehir:
    57-SİNOP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Mesleğim olduğu için iddialı konuşuyorum Arçelik her anlamda açık ara önde.
    Elektrikli Ev Aletleri için geçerlidir iddiam.

14. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

bosch çoook uzun süredir yerli üretim yapıyor zaten, ama mağazalarda hem alman malları hem yerli bosch'lar satılıyor.

bu arada bilmek lazım, buzdolabı, çamaşır makinesi ve bulaşık makinesinde nerdeyse bütün patentler bosch firmasına aittir. arçelik ya patent parasını verip ürünlerinde kullanır ya da bosch'un patentini aşabilen patentler geliştirir ve bu şekilde ürünlerini geliştirir.

arçeliğin herhangi bir şeyi bosch'tan daha iyi yaptığını ben görmedim, varsa da az rastlanır.

15. Aslıenver

Aslıenver Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Aslı
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    işyerimiz için arçelik almıştık bence en iyi arçelik

En son bir moderatör tarafından düzenlenmiş: 12 Eylül 2018
  16. KAFKAS TÜRKÜ

KAFKAS TÜRKÜ Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    39
    Ad Soyad:
    AYDIN CANLI
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Şikayet. Com'a girin bütün markaları yazın en çok memnuniyet alan diğerlerine göre en az şikayet alan vesteldir bende evimin bütün beyaz eşyalarını herşeyini arçelik aldım 2 yıl önce evlenirken memnunum ama vestel daha az arıza yapıyor ürünleri ama arçeliğin de müşteri ilişkileri güzel gelen servis elemanı hayvan bile olsa değiştirebiliyorsun hayvan dememdeki olay kaba saba milletin karısına kızına yamuk bakan tereslere diyorum yoksa işini iyi yapıp başkasının evine girip gözlerini yerden kaldırmayan namuslu adamlara sözümüz yok kısaca liste de vestel en üstte olmalı!

kadobay ve İsa Akdoğan bunu beğendi.
  17. kadobay

kadobay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    357
    Ad Soyad:
    Kadir Baykal
    Yaşadığınız Şehir:
    20-DENİZLİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    İlk çamaşır makinamız aeg idi 1993-2013 arasında bir kez (2006) kazan bilyası değişti...2013 yılında da bir iki yerinden su kaçırmaya başlayınca biraz da (eşimdeki) uzun yıl kullanmanın verdiği bıkkınlıktan değiştirelim dedi hurdacıya sattık geçtik
    İkinci aldığımız çamaşır makinası yine aeg 2013-....
    İlk renkli televizyonumuz philips tüplü idi... 1993-2009 Hiç arıza yapmadı çalışır vaziyette apartman kapıcısına verdik.
    İlk lcd televizyonumuz philips 32inç, 2009 da aldık halen kullanıyoruz...
    İlk Bulaşık makinamızı 2013 te aldık markası aeg, şu ana kadar problemi olmadı.
    İlk klimamız Hitachi 18 binlik inverter, 2012 de aldık iki yılda bir bakım yaptırırım, arızası olmadı şu ana kadar.

Vestel....kapımdan içeri katmam.
    Sebebine gelince, kızkardeşim vestel çamaşır makinasından çektiği kadar hiç bir şeyden çekmemişti..
    Televizyonu da vestel idi. Çok uzun ömürlü olmadı arıza yaptı gitti.

Arçelik...nedense bu markaya karşı da antipatim var.
    Eskiden hangi yakınım/arkadaşımda arçelik tv var ise bi müddet sonra alt tarafında yatay çizgiler oluşmuş olduğunu görürdüm. Arçelik-beko aynı zaten...
    Sanırım bundan dı antipatim.
    Yoksa ben de biliyorum 1988 deki arçelik efsane çamaşır makinasını... 2200 müydü neydi?
    Tabi işin aslı şu; o efsane makina orijinal alman siemens fabrikasında imal edilmiş üzerine arçelik markası etiketlenmişti onu da bilirim...

Buzdolabını unutmuşum...
    İlk buzdolabımız 1990 da aldığım profilo...tam 18 yıl kullandık, Denizli-Diyarbakır-İzmir-Konya... dört il, 8 ev taşıması gördü...2008 yılında eşya yenilediğimizde apartman kapıcısına verdik. (Çalışır vaziyette)
    İkinci buzdolabı 2008 yılında hotpoint aldık, şu ana kadar bi arızası olmadı

Son düzenleme: 12 Eylül 2018
    sipartacus ve cenker_baba bunu beğendi.
  18. KungfuPanda

KungfuPanda Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    66
    Ad Soyad:
    Onur Taşkıran
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    Evim komple arcelik yetkili servis cozum süreçleri, müşteri ilgi ve alakaları sebebi ile bu markayı kullanıyorum.. önceden Vestel, Hoover, Ariston, Bosch kullandık hiç biri Arçelik kadar memnun etmedi... Mesela şuan garanti kapsamında TV bozuldu. Değişim onayladılar.. üst model 4k TV gönderiyorlar daha büyük ekran... Beni hiç yarı yolda bırakmadı.. bu yüzden evde Arçelik bizim tek markamız.. wifi klimasinida aldık.. LG ile ortak oldukları için onunda kaliteli çıkacağından eminim.. Dyson dahil bir çok markanın Türkiye distribütörü ki dysonu alma olayları var..

19. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Abi seninle tanışıyor olabilir miyiz yoksa ad soyad benzerliği mi? :)

Eskiden üretilen ürünler dediğiniz gibi çok uzun süre kullanılabiliyordu. Örneğin indesit buz dolabını, beko'nun efsane çamaşır makinesini, telefunken'in televizyonunu biz de uzun yıllar kullandık.

kadobay bunu beğendi.
  20. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Konu bayağı eskidi ama ben hala beyaz eşyayı almadım.
    Arçelik'te çalışan bir tanıdık buldum. Beyaz eşya fiyatları düğün sezonu olduğu için çok pahallı o nedenle 2 ay sonra tekrar gel görüşelim dedi.
    Şimdilik tanıdık olması ve indirim alabileceğimi düşündüğüm için Arçelik almayı düşünüyorum :) Bakalım 2 aya neler değişecek.

Bu Sayfayı Paylaş