LPG KABLO

Bakanlığın Yayınladığı Taklit Ve Tağşiş Yapılan Ürünler Dikkat Ediniz 386 Ürün

'Sohbet' forumunda santafe2004 tarafından 14 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    evet birde lezzetli yapıyorlarki sorma :) ne yapacağımızı nereden ne yiyeceğimizi şaşırdık artık ben mutfak arkasını pek düşünmüyorum düşünürsek evde bile aç kalırız ölürüz

Unicorn, Asel Kaan Efe ve cenker_baba bunu beğendi.
  2. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    nereden girdik bu gıda işine forumun midesi kalktı :D toplu diyete girecekler faydamız olur bir nebze :D

Unicorn bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    o yazdığınız köftecinin ve tavukçunun rakipleri sürekli olarak şikayet ediyorlar, ihbarların tamamına yakını asılsız çıkıyor. pastayı paylaşmak için sürekli olan şeyler. ama çok bariz bir açıkları olsa çok kısa sürede açığa çıkar.

Asel Kaan Efe ve santafe2004 bunu beğendi.
  4. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    ben rakip değilim :D açıkları kapatmada ört bas etmektede bu ülkenin üstüne yoktur sanırım...kim ne kadar büyük olsada köklü olsada illaki oralarda bir şeyler dönüyordur.paranın olduğu yerde teknolojinin olduğu yerde otomasyonun olduğu yerde büyük hacimli işlerin döndüğü yerde illaki bir bit yeniği vardır.ha olmayanda vardır genelleme yapmak doğru olmaz

5. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

ben tam aksini düşünüyorum, mesela çok büyük birkaç tane sucuk firması var, adamların hakkında bir haber çıksa iş hacimlerinde çok büyük bir kayıp yaşanır. milyonlarca lira kaybederler.
    4-5 sene önce böyle bir listede ikbal sucuk, içinde sakatat bulunduğuna dair haber çıktı. adamlar neredeyse batıyordu. büyük marketler ikbal ürünü satmamaya başladı. bulunan hata sakatat olmasına rağmen böyle oldu. bir de iöince at-domuz eti olsa ne olurdu?

ama küçük firmalarda zaten çoğunda kontrol yok, adamın kaybedebileceği bir şey de yok. küçük sucuk firmaları piyasadan ucuz etleri toplar, içine baharatı sarımsağı koyup sucuk üretir.

6. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    küçüklerde hile hurda yönünden denetimsizlikten zaten rahatlar at koşturuyorlar istedikleri gibi .büyüklerdede hile hurdaya karışan vardır azınlık olsada.sadece gıda olarak düşünmüyorum bir çok sektörde....tr de belki yeltenecek çok azdır bu zihniyette iş yapmaya çalışan...dünya ülkelerindeki lerde görüp izlediğimiz kadarıyla çok büyük üretim tesislerine sahip olan yerlerdede bizlere göre pis usulsüz işler var işlerin arka yüzünü hangimiz görebiliyoruzki sızdırılan görüntülerden ibaret yorumlarımız ancak...a firmasında domuz etide tesbit edildi zamanında büyük firmlardan.ne bileyim örnekleri hep gördük yani denetimsizlik ve örtbas işlemlerinin güzel yürümesinden dolayı bir çok şey bizlere ulaşmıyor bilgi olarak

7. sainz

sainz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    525
    Ad Soyad:
    Uğur Akar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Bayıltacaksın adamcağızı yahu. :) Videoyu bulayım da atayım diyor bir de. :)

8. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    :D hayır yani üşenmem merakta kalacağına merakını gideririz ahmet abi eski toprak bir şey olmaz

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,519
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Ben iğrendim , midem kalktı diyorum , sen eski toprak diyorsun , valla çok güldüm.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

santafe2004 bunu beğendi.
  10. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,519
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:

11. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    abi içim dışım bir :) kırmızı et gibi değilim paylaşmak güzel şey bende sizlerle paylaşıyorum öğrendiklerimi bildiklerimi :)

Tamer5150 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
  13. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Baktım şimdi , bizim memlekette tabelalarını gördüğüm tüm doğal manda yoğurdu yazan firmaların manda yoğurtlarında inek sütü aranması diye bişey tespit edilmiş :D zaten alıp yemişliğim yoktu , hediye-ikram olarakta almayız artık.

14. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    :D

Tamer5150 bunu beğendi.
  15. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Bal üretimi çok acayip, arılar orjinal bal üretsin ama üretilen bal sahte ve çabuk olsun diye kovanların önüne şekerli glikozlu çözelti yerleştiriyorlarmış arı da rahat iş tabi çiçek çiçek gezeceğine kovanların önünden tepsiden çekiyor glikozu şekeri zaten çiçek yok, petekler ise insan yapımı kalıptan çıkma suni olduğu iddia ediliyor balmumundan imal edilmiş ve suni bal ile doldurulmuş, hatta orjinal olduğu belli olsun diye suni petek içine ölmüş arı yerleştirip bakın arı burada ölmüş bu petek orjinaldir diyebilirler. Komplo teorisidir alıntı olarak aramayın bulamazsınız.

Marketlerdeki balların alayı sahte, karakovan balı gibi orman içinde ağacın kovuğunda bulursanız oradan çıkartabilirseniz sadece o orjinal.

Sonra 5 kavanoz bal 50 lira olur:)

bim hakmar şok gibi ucuz marketlerden 5.5 liraya 450-500 gram sosis alıyorum tipinde meymenet yok sosisin:) sokaktaki kediler bayram ediyor:) kuru kedi mamasından bile ucuz sizce bu nasıl olabilir?

Yurt marka yaprak sarma alıp hata ettim, içini açtım eskiden aldıklarımda ayçiçek yağı olurdu şimdilerde içinde margarin tarzı birşey var ısıtınca sıvı hale gelmiyor mum yanığı gibi kokuyor. Direk çöpe. Ya arkadaş?? bu yaprak sarmayı 12 liraya satacağına 25 liraya sat vallahi ben alırım yeterki içine şanzıman yağı yerine zeytin yağı koy bu kadar mı zor??

Şimdi birde bu ucuzluk marketlerinde tuhaf beyaz peynirler türedi paketinin üzerinde H.A , S.B , N.Z. gibi iki harf kısaltmalar var iyice korksun müşteri diye yapıyorlar herhalde. Cinayet zanlısı gibi peynir. Bu peynirlerin üreticisi bağımsız bir firma olabilir ama bu nedir yani??

domuza deyyus diyorlar değil mi :) dişisini kıskanmayan tek hayvanmış o yüzden :) mesela o listede tek tırnaklı hayvan eti olarak tanımlanmış etler var orada başka bir içerik için dişisini kıskanmayan hayvan eti yazacaklar yakında:) ancak tek tırnaklı hayvan eti yazacağına eşek eti at eti yazılsa da apartmanda büyüyüp yetişen mera mandıra görmeyen genç vatandaşlarımız bilsin:) bakanlık ta bir acayip:)

Geçen gün hanım peynir istediydi gittim pahalı olsun kazık olsun en kazığı olsun ama sağlam olsun diye 2M bir migros tan 47 liraya 400 gram orta kalite markalı bir Ezine peyniri aldım yüzde 50 keçi yüzde 40 koyun yüzde 10 inek sütünden imal edilmiş yazıyor nasıl birşeyse artık, eve getirdim hanım dedi ben bunu yemem içinde keçi sütü varmış diyor, dedim içindeki keçi sütü oranı yüzde 2 yi geçmez merak etme:) nerde o kadar bol keçi sütü koyun sütü?? basmışlardır yüzde 95 inek sütünü. Yüzde 5 i de süttozu dur:) tadından belli zaten.

Üçü bir arada kahvelerin içinde kahve oranı yüzde 1,5 civarında, geri kalanı kurutulmuş fındık kabuğu külü, mısır nişastası vs. İçiyorum abi:) ne yapayım.

Enerji içeceklerinin hileli ürünleri arasında tanıdık markalar yok acaba niye?? bence bilindik markalar içerik olarak sıkıntısızlar. redbull burn powerade gibi markalar sildenafil içeriğinden dolayı etiketlenmediler, nerde böyle motor yağı katkısı otomobil parçası gibi ismi olanlar varsa masterpower, highpower, fullheat, powershot, turbocharger , five on the car fifteen on the home gibi markalar varsa onlar çok sakat.

Adana yine listede en çok puanı alan ilimiz olmuş, Sami Tarcan gibi diyeceğim ki: kötü amaçlı bir bireyin bireysel olarak yarattığı sıkıntıları genelleme yaparak bütün bir şehrimize isnat etmemek lazım.

Maret te çalışan arkadaş vardı emekli oldu babamın arkadaşı aslında, çok eskiden beri bu olaylar var (Maret kötü değil bu işin içinde olan bir insan ortamı gördükçe genel manada bu piyasadaki olayları biliyor). Uğur Dündar vardı eskiden :) şimdi bakanlık hallediyor sağolsun.

16. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,519
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Eren hocam sor bakalım Yengemize , keçi sütünden ne zarar görmüş ? Yeterki sahte olmasın can kurban keçi sütüne.

17. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Kokusundan haz etmiyor abi, tabiki de faydası tartışılmaz. İnek sütünden kat kat iyidir. Köyde dağda nane kekik gibi şeylerle beslenen keçi ile mandıra da ağılda yem ile beslenen keçinin ne eti ne sütü aynı olmuyor abi:) ticari amaçlı işlerde genelde seri yığın üretim nane kekik yerine hazır yem tercih edildiği için vaziyet bu.

Tenha vilayetlerde yaşasak belki herşey daha doğal ve güzel olurdu. Silifke nin yoğurdu ah seni kimler doğurdu yok bizde öyle şeyler abi:) yoğurt yapacak sütü 35-40km öteden kendi aracımızla taşıyoruz.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  18. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,519
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    @erenuzel41, @ santafe2004 ,@yesil_09 ,akşam akşam köyümden kardeşim oğluyla 1 bidon ( 5 kg ) hakiki keçi sütü göndermiş ( ağız denilen koyu kıvamlı ) , şu an pişiyor , bu gün de konusu geçtiği için paylaşayım dedim. [​IMG]

19. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    acaba keçi doğalmı?:D