LPG KABLO

Ayna Kapama Ve Ayar Tuşlarına Ki Led Işıklar

'Santa Fe Forum - Club' forumunda Ayhan Kocatürk tarafından 1 Haziran 2022 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. Ayhan Kocatürk

Ayhan Kocatürk Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Ayhan Kocatürk
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Ayna ayar ve ayna kapama tuşlarının üzerindeki ledler yanmıyor diye bir kaç oto elektirikçiye gittim hepside ağız birliği etmişcesine söküp bakmadan bunların tamiri olmuyor olursada çok zor olduğu için neredeyse yenisinin fiyatına denk geliyor dediler hatta yapılan tamirattan sonra ne kadar zaman sağlıklı çalışır bilinmez dediler.

Bende İnternete araştırırken 460 TL ye komple (camlar, kilitleme dahil) tüm setin orijinalini buldum ve satın aldım.
    Bu fiyata bulmak çok mümkün değil, aldığım mağazada son iki ürün kalmış birini ben aldım.

Elim alet tutar biraz, gerekli takım taklsvatta var, kendim söktüm değişimini yaptım ama aynı tuşların ledleri yine yanmadı.

Bu problemin sebebi sigorta değişimi ile giderilebilir diye düşünmeye başladım, farklı sebeplerde olabilir ama sigorta panelinin üzerinde şema var ama ben baktım bişey anlamadım.

Sigorta şemsasına bakarak hangi sigortayı kontrol etmeliyim, konu hakkında bilgisi olan arkadaşımız varsa yardımlarınızı bekliyorum
    İlginiz için şimdiden çok teşekkür ederim.

2. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    sigortaları tek tek çıkarıp kontrol ediniz yanmış bitmiş sigorta kendini belli eder zaten ...ben size sigorta şemasınıda paylaşıyorum ordanda bulup kontrole debilirsiniz .sorun muhtemel sigortadandır

https://www.hyundaiclubtr.com/konu/2000-2006-kasa-santa-fe-sahiplerine-gelsin.41723/page-25

bu açtığım konunun 25.sayfasına göz atınız direk linkide paylaştım şemalar burada mevcut

aracınızın modelini yazmamışsınız .lakin yeni farkettim yazınızdan eğer ilk kasa ise bu şemalar yardımcı olur ama sonraki kasalar ise araştırmak lazım.ayna kapama tuşundan bahsettiğinize göre ilk kasa değil sanırım

Son düzenleme: 2 Haziran 2022

Bu Sayfayı Paylaş