OKTAY USTA LPG LPG KABLO

Artık Kırmızı Işıkta Geçenin Ehliyetine El Konulacak

'Türkiyeden / Dünyadan Güncel Haberler' forumunda cemkaan tarafından 18 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

 1. cemkaan

  cemkaan Kayıtlı Üye

  Yaş:
  41
  Katılım:
  8 Temmuz 2014
  Mesaj:
  290
  Alınan Beğeniler:
  334
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  İstanbul
  Ad Soyad:
  Kaan Akkurt
  Yaşadığınız Şehir:
  34-İSTANBUL
  Araç Modeli:
  Hyundai Marka Aracım Yok
  Trafik cezalarını artıran kanun teklifi TBMM Genel Kurulunda kabul edildi. Emniyet şeridi ihlali yapanlara ve makas atanlara 1002 lira, cep telefonuyla konuşanların 235 lira ceza alacak. Çakar lamba kullananlara 2 bin lira ceza verilecek. Kırmızı ışık ihlalinde ehliyete el konulacak.


  TBMM Genel Kurulunda, trafik cezalarını artıran, uyuşturucuyla mücadeleye yönelik önlemleri içeren, yabancıların Türkiye'de iş ve işlemlerini kolaylaştıran düzenlemelerin de yer aldığı Karayolları Trafik Kanunu ile Bazı Kanunlarda Değişiklik Yapan Kanun Teklifi kabul edildi.

  Kanuna göre, 45 yaşından gün almamış başpolis ve kıdemli başpolisler, gerçekleştirilecek sınavlarda başarılı olmaları ve eğitimlerini tamamlamaları halinde "komiser yardımcısı" olabilecek. Başpolis alımı sonlandırılacak.

  Sahil Güvenlik Komutanı ve Emniyet Genel Müdürüne de kuvvet komutanları, Jandarma Genel Komutanı, orgeneral ve oramirallere uygulandığı şekilde yurt dışı görev yolculuklarında, 1. sınıf üzerinden yol gideri ödenecek.

  Kalkınmada birinci derecede öncelikli illerde terörle mücadele kapsamında operasyonel faaliyetlerde takviye kuvvet olarak geçici görevlendirilen Emniyet Genel Müdürlüğü, Jandarma Genel Komutanlığı ve Sahil Güvenlik Komutanlığı personeli, Harcırah Kanunu'ndaki, "geçici görev gündeliğinin verilebileceği azami süre" hükmünden istisna tutulacak.

  Adıyaman merkez, Samsat, Kahta ilçeleri ve çevresinde 24 Nisan 2018'de ve Muğla'nın Ula ilçesinde 2017'de meydana gelen depremde zarar gören afetzedelere, Umumi Hayata Müessir Afetler Dolayısıyla Alınacak Tedbirlerle Yapılacak Yardımlara Dair Kanun hükümlerine göre yardım yapılacak.

  HURDA ARAÇLARLA TRAFİĞE ÇIKANLARA CEZA

  Karayolları Genel Müdürlüğü görevlilerine, kendi denetim istasyonlarında, kamyon, çekici ve otobüs cinsi araçları takograf ve süre yönünden denetleyebilme ve ceza tutanağı düzenleme yetkisi verilecek.

  Genel Müdürlüğü ağırlık ve boyut yönünden denetime tabi tuttuğu araçları, takograf ve çalışma-dinlenme süreleri yönünden denetleyebilecek, trafik idari para cezası karar tutanağı düzenleyebilecek.

  Tescil Belgesi, Tescil Plakası almadan ve hurdaya ayrılan araçlarla karayollarına çıkan sürücülere bin 2 lira idari para cezası kesilecek. Hurdaya çıkarılmış araçların karayolunda sürülmesi yasaklanıyor. Sürüldüğünün tespitinde, sürücüsüne 2 bin 18 lira idari para cezası verilecek ve araçlar trafikten men edilecek. Araca mülki amir tarafından el konacak ve aracın mülkiyeti kamuya geçecek.

  ÇAKAR LAMBAYA 2 BİN LİRA CEZA

  Çakar lamba, siren ve benzeri ışıklı veya sesli cihazlar, mevzuatta belirlenenler araçların dışında kullanılamayacak. Buna uymayanlara bin 2 lira idari para cezası uygulanacak.

  Sürücü, araç sahibi değilse ayrıca tescil plakasına da ceza kesilecek. Bir yıl içinde 3 defa ihlal halinde araçlar, 15 gün trafikten men edilecek.

  Araçlar üzerinde mevzuata uygun şekilde yapılan her türlü değişiklik, işleten tarafından 30 gün içerisinde araç tescil belgesine işlettirilecek. Bunu yerine getirmeyenler, 108 lira idari para cezasına çarptırılacak.

  Mevzuata uygun olarak yapıldığı belgelenemeyen teknik değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması halinde bin 2 lira idari para cezası uygulanacak.

  MUAYENESİZ ARAÇLARA CEZA ARTIŞI

  Muayenesiz araçların trafikte kullanımını engellemek amacıyla 108 lira olarak uygulanan idari para cezası, 235 liraya çıkarılacak.

  Verilen süre sonunda muayenesini yaptırmayanlar ile ''emniyetsiz'' raporu verilen araçlarla trafiğe çıkanlara 488 lira ceza kesilecek.

  Trafik kazası, arıza halleri, acil yardım, kurtarma, kar mücadelesi, kaza incelemesi, genel güvenlik ve asayişin sağlanması gibi durumlar dışında emniyet şeritleri ve banketleri kullanılamayacak.

  Sürücüler, trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde art arda birden fazla şerit değiştiremeyecek, tek yönlü karayollarında araçlarını ters istikamette süremeyecek.

  Kamyon ve tırlarda emniyet şerit ihlaline 488 lira idari para cezası, trafiği aksatacak veya tehlikeye sokacak şekilde ardı ardına şerit değiştirme veya ters yönde araç sürme gibi ihlaller için ise bin 2 lira idari para cezası getirilecek.

  Sol şeridi sürekli işgal eden kamyon ve çekici sürücülerine, bin 2 lira idari para cezası kesilecek.

  KIRMIZI IŞIK İHLALİNDE EHLİYETE EL KONULACAK

  Kırmızı ışık kuralını, son ihlalin gerçekleştiği tarihten itibaren geriye doğru bir yıl içinde ilk kez üç defa ihlal ettiği tespit edilenlerin 30 gün, ikinci kez üç kez ihlal ettiği tespit edilenlerin 45 gün, üçüncü veya daha fazla kez üç defa ihlal ettiği tespit edilenlerin 60 gün süreyle sürücü belgeleri alınacak.

  İki ve daha fazla kez sürücü belgesi geri alınanlar, psiko-teknik değerlendirmeden ve psikiyatri uzmanının muayenesinden geçirilecek. Sürücü belgesi almasına engeli olmadığı anlaşılanlara trafik idari para cezalarının tahsil edilmiş olması şartıyla belgeleri iade edilecek.

  HIZ SINIRINI YÜZDE 50'DEN FAZLA AŞANLARA CEZA

  Hız sınırlarında "yüzde 10-30" ve "yüzde 30 üzeri" şeklinde uygulanan 2 kademeli yaptırım, "yüzde 50'den fazlası" şeklinde 3'e çıkarıldı.

  Hız sınırını yüzde 10-30 aşmada 235, yüzde 30-50 aşmada 488, yüzde 50'den fazla aşmada ise bin 2 lira idari para cezası uygulanacak.

  İhlalin 1 yıl içinde 5 kez tekrar etmesi halinde, sürücü belgesi 1 yıl süreyle alınacak. 5 yıl içinde bu kapsamda sürücü belgesi ikinci kez geri alınanlara, "sürücü belgesi iptali" yapılacak.

  Bu kişiler psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesi sonucunda sürücülüğe engel hali bulunmadığı takdirde sürücü kurslarına katılarak, tekrar ehliyet alabilecek.

  SPİN VE DRİFTE CEZA

  Halk arasında "spin" ya da "drift" denilen; el freni çekilmesi veya başka yöntemlerle aracın ani olarak yönünün değiştiren veya kendi etrafında döndürenler için 5 bin 10 lira idari para cezası uygulanacak, sürücü belgesi 60 gün süre ile geri alınacak.

  Bu kişilere, psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesi sonucunda sürücülüğe engel hali bulunmadığı takdirde sürücü belgesi iade edilecek. Araç 60 gün süre ile trafikten men edilecek, son ihlalin gerçekleştiği tarihten geriye doğru 5 yıl içinde bu madde kapsamında sürücü belgesi ikinci kez geri alınanların sürücü belgeleri iptal edilecek.

  Bu kişiler, psiko-teknik değerlendirme ve psikiyatri uzmanının muayenesi sonucunda sürücülüğe engel hali bulunmadığı takdirde sürücü kurslarına katılarak, tekrar ehliyet alabilecek.

  YAYALARA GEÇİŞ HAKKI

  Yayaların, geçişlerde araçların hız ve uzaklığını göz önünde bulundurma yükümlülüğü kaldırılıyor.

  Seyir halinde cep ve araç telefonu ile benzer haberleşme cihazlarını kullananlara verilen 108 lira olan idari para cezası, 235 liraya çıkarılacak.

  Sürücülere, durarak yayalara ilk geçiş hakkı verme zorunluluğu getirilecek. Sürücüler, yaya veya okul geçitlerinin yanı sıra kavşak giriş ve çıkışlarında da yavaşlayacak. Uymayan sürücülere uygulanan para cezası 235 liradan 488 liraya çıkarılacak.

  'KORSAN TAŞIMACILIK' İLE MÜCADELE

  İzinsiz veya usulsüz yolcu taşımacılığı (korsan taşımacılık) ile mücadele kapsamında aracı, tescil amacı dışında veya güzergah dışında kullananlara 15 gün men ve bin 2 lira, izin/ruhsatta belirtilen faaliyet konusu dışında yolcu taşıyanlara 30 gün men ve 2 bin 18 lira, çalışma izni/ruhsatı almadan yolcu taşıyanlara 60 gün men ve 5 bin 10 lira, çalışma izninin/ruhsatının süresi bittiği halde yolcu taşıyanlara ise bin 2 lira idari para cezası uygulanacak.

  Bu fiillerin geriye doğru bir yıl içinde tekrarı halinde, idari para cezaları iki kat şeklinde kesilecek.

  Abartı egzoz kullananlara cezai yaptırım getirilecek. Yapılan değişikliğin çevredekileri rahatsız edecek derecede gürültü çıkaracak özellikte olması durumunda, idari para cezası bin 2 lira olarak uygulanacak. Araç mevzuata uygun duruma getirilinceye kadar trafikten men edilecek.

  Teklifin kabul edilmesinin ardından, TBMM Başkanvekili Mithat Sancar, alınan karar gereğince birleşimi 23 Ekim Salı günü saat 15.00'te toplanmak üzere kapattı.

  https://www.aydinlik.com.tr/artik-kirmizi-isikta-gecenin-ehliyetine-el-konulacak-toplum-ekim-2018
   
  onrgly88 ve Asel & Kaan Efe bunu beğendi.
 2. Acar07

  Acar07 Kayıtlı Üye

  Yaş:
  35
  Katılım:
  25 Eylül 2017
  Mesaj:
  60
  Alınan Beğeniler:
  54
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Antalya
  Ad Soyad:
  Muhammet Acar
  Yaşadığınız Şehir:
  7-ANTALYA
  Araç Modeli:
  Getz 1.4(2003-2011)
  Trafikte maganda gibi haraket edip başkalarının canını malını hiçe sayanların önüne geçicekse daha ağır cezaların yaptırımların gelmesi dileğile
   
  snngngr19, Hürkal ve Asel & Kaan Efe bunu beğendi.
 3. Tilki

  Tilki Vip Üye

  Yaş:
  35
  Katılım:
  30 Ocak 2013
  Mesaj:
  7,644
  Alınan Beğeniler:
  11,374
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Türkiye
  Ad Soyad:
  TALHA BİLGİ
  Yaşadığınız Şehir:
  42-KONYA
  Araç Modeli:
  Hyundai Marka Aracım Yok
  Çok ağır olmuş ya :D
   
  Asel & Kaan Efe bunu beğendi.
 4. duhangs

  duhangs Kayıtlı Üye

  Yaş:
  31
  Katılım:
  11 Aralık 2017
  Mesaj:
  1,331
  Alınan Beğeniler:
  1,381
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  Duhan
  Yaşadığınız Şehir:
  34-İSTANBUL
  Araç Modeli:
  Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
  Bazıları abartı bazıları ıyı oldu...

  parası olup honda s 2000 e bınen adama bu ceza ne gelsın
  olan garıbana oldu gene.
   
  Asel & Kaan Efe ve Tilki bunu beğendi.
 5. Roadrunners

  Roadrunners Moderatör

  Katılım:
  7 Şubat 2016
  Mesaj:
  5,747
  Alınan Beğeniler:
  14,030
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Ankara
  Ad Soyad:
  Hakan...
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Yeni i20 1.4 (2014-201X)
  @rpurcek ulus siteler hattında ehliyetli adam kalmaz
   
  Asel & Kaan Efe, Blue-Tuscani ve rpurcek bunu beğendi.
 6. muhendus

  muhendus Vip Üye

  Yaş:
  34
  Katılım:
  10 Eylül 2014
  Mesaj:
  1,294
  Alınan Beğeniler:
  1,954
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  Safak Y.
  Yaşadığınız Şehir:
  ALMANYA
  Araç Modeli:
  Fiat
  3 kez kırmızıda geçene değil 2 kez geçene kesilmeli ceza, hadi ilki dalgınlıksa artık 2.ye gözlerini dört açar. Ankarada özellikle eğer kavşakta kamera yoksa ışık falan dinleyen yok. Bir de utanmazlar sen durunca kırmızıda arkadan korna çalıyor yürüsene diye. Millet zannediyor ki her kavşakta kırmızı yansa bile sağa dönüş serbest. Aksine sağa dönüşe yeşil oklu ışık yoksa tüm kavşakta kırmız geçerlidir.
   
  Halil, Asel & Kaan Efe ve Roadrunners bunu beğendi.
 7. Roadrunners

  Roadrunners Moderatör

  Katılım:
  7 Şubat 2016
  Mesaj:
  5,747
  Alınan Beğeniler:
  14,030
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Ankara
  Ad Soyad:
  Hakan...
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Yeni i20 1.4 (2014-201X)
  Havasındanmi suyundanmı oradan buraya gelende sapıtıyor
   
  Asel & Kaan Efe ve muhendus bunu beğendi.
 8. rpurcek

  rpurcek Vip Üye

  Katılım:
  12 Eylül 2013
  Mesaj:
  4,643
  Alınan Beğeniler:
  7,660
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  TÜRKİYE
  Ad Soyad:
  Rıza
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Hyundai Marka Aracım Yok
  Çoğunda yoktur zaten. orayı ancak, KGYS li denetim kurtarır abi. O hatta sadece Aktaş göbekte var.

  SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
  Asel & Kaan Efe ve Roadrunners bunu beğendi.
 9. Roadrunners

  Roadrunners Moderatör

  Katılım:
  7 Şubat 2016
  Mesaj:
  5,747
  Alınan Beğeniler:
  14,030
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Ankara
  Ad Soyad:
  Hakan...
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Yeni i20 1.4 (2014-201X)
  Insaattan çıktım eve geleyim dedim en az 3 tane kırmızı ışıkta onlarca geçen araba...mesela 4 lü kavşak ama sırayla yesil yanıyor karşısındaki yoldanda geçiyorlar kırmızı yanmasına rağmen burası Ankara kamera yoksa tamam
   
  Asel & Kaan Efe, rpurcek ve muhendus bunu beğendi.
 10. Roadrunners

  Roadrunners Moderatör

  Katılım:
  7 Şubat 2016
  Mesaj:
  5,747
  Alınan Beğeniler:
  14,030
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Ankara
  Ad Soyad:
  Hakan...
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Yeni i20 1.4 (2014-201X)
  Birde Ankara'da her yesil yandığında bakacaksın 5 saniye kurali var...dolmuş otobus servis aracı onlar için kırmızı yansada geçebilirler sizde böyle bir kural yok degilmi @muhendus
  Haaa birde sola yanan kırmızıyı direk sağdan dolanıp kavşağın en önüne geçme var bir afrikada birde bizde...
   
  Asel & Kaan Efe, rpurcek ve muhendus bunu beğendi.
 11. Emre

  Emre Vip Üye

  Yaş:
  26
  Katılım:
  20 Mart 2010
  Mesaj:
  7,139
  Alınan Beğeniler:
  2,823
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Türkiye
  Ad Soyad:
  Emre
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Hyundai Marka Aracım Yok
  gülveren pazarının önü mü yoksa abi:)
   
  Roadrunners bunu beğendi.
 12. muhendus

  muhendus Vip Üye

  Yaş:
  34
  Katılım:
  10 Eylül 2014
  Mesaj:
  1,294
  Alınan Beğeniler:
  1,954
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  Safak Y.
  Yaşadığınız Şehir:
  ALMANYA
  Araç Modeli:
  Fiat
  Valla haklısın Hakan hocam, yıllarca tatil sezonunda yabancı plakalı gurbetçilere bol bol sektirdim, sonra gelip burada nasıl kedi gibi uysal araba kullandıklarını gördüm bir tur daha sektirdim :)

  Aslında bizde de kurallar kağıt üstünde çok ta farklı değil ama sıkıntı uygulamada, denetim yok. Burada geçen ufacık sokakta polis radar kurdu, belki 1-2 araç yakalamıştır yakalayamamıştır ama onu orada gören herkes tekrar anladı ki her an her yerden bir polis çıkabilir. Gerçi polis görmese de sen yanlış bir yere park et, gece vakti caddede son ses müzik dinleyerek dolaş birisi arayıp ihbar eder hemen.

  2 yıl önce Eryaman’da evime kalmış 1km den az yol, gelip kavşak kuralı, ana yol, geçiş hakkı bilmeyen bir maganda daldı soldan, kıl payı ciddi bir yara almaktan kurtuldum ve sıfır aldığım 8 aylık arabam pert oldu. Haklı olmak her zaman mutlu olmayı sağlamıyor.
   
 13. Roadrunners

  Roadrunners Moderatör

  Katılım:
  7 Şubat 2016
  Mesaj:
  5,747
  Alınan Beğeniler:
  14,030
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Ankara
  Ad Soyad:
  Hakan...
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Yeni i20 1.4 (2014-201X)
  Emrecim iyi hatırlattın orasida öyle bende tuzluçayir göbeği demiştim
   
 14. Roadrunners

  Roadrunners Moderatör

  Katılım:
  7 Şubat 2016
  Mesaj:
  5,747
  Alınan Beğeniler:
  14,030
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Ankara
  Ad Soyad:
  Hakan...
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Yeni i20 1.4 (2014-201X)
  Ben 1997 yılında ilk kez havalimanından girdiğimde dedimki;
  Bizim esenboğada birbirini tepeleyen polisin önünde pasaport sırasında üst üste çıkan haci amcalar alman tarafina gecince sarı bir çizgi var o sırada hazır olda duruyorlar ve hiç ses etmeden bekliyorlar...
  Sonra girdik kıskanç Almanyaya; aldığımız arabayı gidiş yönüne ters park etmişiz sonra gece kapı çaldı komşu şikayet edecekmiş indik tıpış tıpış
   
  Çaloğlu, Asel & Kaan Efe ve muhendus bunu beğendi.
 15. muhendus

  muhendus Vip Üye

  Yaş:
  34
  Katılım:
  10 Eylül 2014
  Mesaj:
  1,294
  Alınan Beğeniler:
  1,954
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  Safak Y.
  Yaşadığınız Şehir:
  ALMANYA
  Araç Modeli:
  Fiat
  Evet hocam öyle bir durum da varmış, bende bilmiyordum. Trafik akışının ters yönüne park edince yola ters girmişsin gibi ceza yazıyorlarmış, özellikle tek yön yollarda daha çok oluyormuş bu, garip buldum ama yapacak birşey yok :)
   
  Asel & Kaan Efe bunu beğendi.
 16. Yusuf

  Yusuf Moderatör

  Yaş:
  32
  Katılım:
  12 Mayıs 2008
  Mesaj:
  11,195
  Alınan Beğeniler:
  8,851
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Türkiye
  Ad Soyad:
  yusuf
  Yaşadığınız Şehir:
  41-KOCAELİ
  Araç Modeli:
  VW
  Ceza iyi de uygulayacak polis var mı.? Polisler adeta gözlerini yumuyorlar uğraşmamak için. İşini düzgün yapan vardır belki ama bana denk gelmedi.
   
 17. Hasan Tarık

  Hasan Tarık Vip Üye

  Yaş:
  25
  Katılım:
  4 Mart 2011
  Mesaj:
  2,145
  Alınan Beğeniler:
  965
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  TÜRKİYE
  Ad Soyad:
  Hasan Tarık
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Kia
  Bugün de Ankara’daki ticari taksilere 1 sivil polis, 2 maliye çalışanı müşteri gibi binip kısa mesafe gidiyorlarmış. Ehliyet, ruhsat, muayene, sigorta ve vergi levhası kontrolü yapıyorlarmış. Kurallara uymak tabii ki güzel bir şey ama insanları ceza yoluyla disipline sokmaya çalışmak yerine küçüklükten bilinçli bir birey olarak yetiştirsek sadece bu kurallarda değil pek çok konuda daha duyarlı bireyler yetişeceği kanısındayım.
   
  Asel & Kaan Efe ve muhendus bunu beğendi.
 18. Fgocmen

  Fgocmen Kayıtlı Üye

  Yaş:
  35
  Katılım:
  19 Mayıs 2010
  Mesaj:
  580
  Alınan Beğeniler:
  353
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  Türkiye
  Ad Soyad:
  Fatih GÖÇMEN
  Yaşadığınız Şehir:
  34-İSTANBUL
  Araç Modeli:
  Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
  Cezalar Bu şekilde sabit değilde yıllık gelire göre oranlayarak yazılsa. Fabrika sahibi ile o fabrikada işçi çalışan kişiye aynı ceza kesiliyor. Misal Kesilen Ceza Birisinin gelirinin 100/1 i Ötekinin 10000/1 i
   
  Asel & Kaan Efe, cenker_baba ve muhendus bunu beğendi.
 19. rpurcek

  rpurcek Vip Üye

  Katılım:
  12 Eylül 2013
  Mesaj:
  4,643
  Alınan Beğeniler:
  7,660
  Cinsiyet:
  Erkek
  Şehir:
  TÜRKİYE
  Ad Soyad:
  Rıza
  Yaşadığınız Şehir:
  6-ANKARA
  Araç Modeli:
  Hyundai Marka Aracım Yok
  7 yada 8 sene olmuştur. Ürgüp' e gitmiştim. Ankara' ya dönüşte, Allah ne verdiyse bastım geliyorum. Kırıkkale Kalecik sapağında bir baktım, ileriden ters duran bir araç, bana sellektör yapıyor. Yaklaştıkça, resmi polis radar aracı olduğunu fark ettim. Polis hız keseyim, radara girmeyim diye bana işaret çakıyormuş. Yanından geçerken kornayla teşekkür edip devam ettim. Böyle kral polisler de var.

  SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi
   
  Asel & Kaan Efe ve muhendus bunu beğendi.
 20. Çaloğlu

  Çaloğlu Kayıtlı Üye

  Yaş:
  36
  Katılım:
  27 Haziran 2015
  Mesaj:
  1,622
  Alınan Beğeniler:
  2,639
  Cinsiyet:
  Erkek
  Ad Soyad:
  İsmail Ç
  Yaşadığınız Şehir:
  34-İSTANBUL
  Araç Modeli:
  Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
  Radar diyince "radara böyle girilir" videosu geliyor aklıma.
  İşin şakası. Kapalı alanda siğara yasağı da var ama kapıların ağzında duman çekmeden giremiyoruz bir yere. Uygulanırsa ne ala ama nerdee. Mesai saatinde emniyet şeritleri kızmızı mavi ışıl ışıl.
  Umarım bu işler çözülür.
   
  Asel & Kaan Efe, muhendus ve MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş