LPG KABLO

Arka Kapı Döşemesini Nasıl Sökerim

'i20 Forum - Club (PB/PBT) (2008–2014)' forumunda adems tarafından 30 Aralık 2017 tarihinde açılan konu

1. adems

adems Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Kapi kilitlerini actigimda arka sol kapi kilidi takiliyor. Muhtemelen halat var ise halat yuvasinda bir paslanma veya hareketli parcalarda birinde takilma oluyor. Kumandadan acma tusuna 3 kere basinca ancak kilit donuyor ve aciliyor. Yani ariza yok gibi ama takilma var.

Resimde isaretledigim yerlerdeki vidalari söktukten sonra ilk olarak neredrn acmaya baslamam gerekiyor. Panel gecmelimi acaba.

Youtubeden bir video izledim ama pek anlayamadim.[​IMG]

2. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    resimde üst kısımda kırmızı ile işaretlediğiniz yerde iç kapı açma kulpunun ortasında küçük kare kapak var bu resimde görülüyor o kapağı düz tornavida ile boşluk olan yerden kanırtıp çıkarın arkasında yıldız başlı vida göreceksiniz o vidayı söküp iç kapı açma kulpunu öne bakan kenarından hafif kanırtın sonra öne doğru dışarı çekin telleri göreceksiniz kapı kilidi kumanda tellerini ayırmadan çıkartmak için kapı iç pandizotunun altta bulunan kapı kapatma kolu içindeki vida da dahil olmak üzre bütün vidalarını söküp kapıdan 2-3cm ayrılacak pozisyona getirin sonra pandizotu tam olarak sökmeden önce cam açma düğmesinin soketini alttan elinizi sokarak çıkarın hoparlörü de aynı şekilde kurtarın, pandizot arkasında başka bir zımbırtı kalmadığına emin olduğunuzda kapı iç açma kolunu kapı açma kolu deliğinden geçirmeniz gerekecek bunun için pandizotu saat yönünde komple döndürün kapı açma kulpunu esnetip montaj deliğinden çıkartın en son pandizotu sökebilirsiniz artık.

ben getz in kini bu şekilde söktüm kendi çabalarımla içten boyasız göçük düzeltme yapıp geri takmıştım.

Asel Kaan Efe ve adems bunu beğendi.
  3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    pandizot çevresinde plastik tapaların altında vidalar vardır plastik tapalara dikkat edin sökerken çabuk kırılabiliyorlar

söktükten sonra hareketli metal telleri ve metal parçaları balata spreyi benzeri birşeyle temizleyip sonra wd 40 sıkarak test edin balata spreyini plastik parçalara sıkmayın eritir

adems bunu beğendi.
  4. adems

adems Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Çok tesekkur ederim bilgiler icin. Bu sekilde sokmeye calisacagim. 2 kere ustaya gittim bi kilidi yapamadilar. Sonra laf edince de kiziyorlar :)

SM-N950F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    kapının iç açma ve kilitleme kolundaki telleri sökmek zor geri takmak ta zor. Takılı olduğu delikten arkaya doğru komple çıkartınca sorun olmaz tabi biraz esnetmek gerekiyor. Öbür türlü hepten zor benim dediğim gibisi kolayı

adems bunu beğendi.
  6. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Hocam benim 2013 i20 makyajlı kasada da aynı sol arka kapı zaman zaman kiltli kalıyor , alarm kumandasından tüm arabayı kitleyip sonra açınca kapı düzeliyor ama tesadüf değilse kronik bir durum benim kapıda aynı çünkü, eğer bir çözüm bulursanız ve paylaşırsanız sevinirim.

adems bunu beğendi.
  7. adems

adems Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    148
    Ad Soyad:
    Adem
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    2 farki ustanin cozemedigi sorunu kendim çözdüm. Belki onlarinda bakmasi fayda sağlamıştır orasini bilemem.

kirmizi ile isaretli kapi kilitleme tusunun kenarlarini wd40 ile yagladim. Suan tıkır tıkır calisiyor cok şükür

Bu Sayfayı Paylaş