LPG KABLO

Aracımı Satıyorum

'İkinci El Satanlar' forumunda petroleumengineer tarafından 12 Ekim 2019 tarihinde açılan konu

1. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Aceleniz yoksa aracı düşükten ilana koymanın hiçbir mantığı yok bence. En üstten koyun baktınız satılmıyor düşürün baktınız yine satılmıyor daha da düşürün en sonunda satabildiğiniz maksimum fiyata satacaksınız veya satmayacaksınız olay bu kadar basit. Kimse kusura bakmasın ama bu arabayı 59a koydu bu adam ve diyelim ki 50 ye sattı. O zaman kafası rahat olacak çünkü üstünü denedi. Arabayı 50 ye koyup 1 hafta sonra 55'e ilanda görmektense en üstten kapıyı açmak her zaman daha mantıklı geliyor bana.

muhendus ve onurforces bunu beğendi.
  2. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    benım arabam deger kazandıgı ıcın ben o fıyatları yazmıyorum kı açıklayayım hemen:
    ben alırken 27ydı tanıdık oldugu ıcın 24e aldım, 33 yazdıgımda mantıgım gelene 30 a vermektı.gelıp bakan adam sen cok ucuz satıyorsun nette 40tan baslıyor hayırdır falan cekmıstı. sonra 30 a kapatmak ıcın b*k atıp yanma odasının kapagını acıp motor ufluyor falan demıstı.bende zaten 30 a verecekken kıllıgına satmamıştım.

Sonra ınsan haklı olarak dusunuyor herkes boyle satıyorsa bende fazla yazayım ne eksıgı var yaptıklarım artısı dıyorsun. sız de dıyorsunuz galerı 55 verırken 59 a son kullanıcıda sansımı denerım dıye. son kullanıcı fıyatı ıle galerı fıyatları arası suan rahat 3-10bın bandı arasında oynuyor.

bu bile piyasanın sısmesıne bır sebep ıste.Bende elbette yapıyorum sızı suclamadım bu konuda ama bırısı dur demelı .hepımıze 1-2 bın fazlası bıle para sonucta.Alırkende satarkende kolay kazanmıyoruz.

Sahıbınden fıyatların sısme sebebıde elbettekı bızlerız.

Benım arabama gelınce sız yazmıssınız ya son yapılanları dıye bende yazayım ama bunlara fıyat farkı ıstemıyorum piyasanın arz talep egrısınden gıdıyorum,
    muayne 10gunluk, lastıkler yenı, inci aku yenı, debrıyaj yenı, frenler tertıbatı yenı, bakım 7 aylık, cam fılmı, amerıkan park ayarlı, bosch ferrarı kornası, cam ruzgarlıkları, yeni alınmış orjınal paspaslar , komple pasta cıla ve boya koruma yenı, bunların hıc bırınıde oyle mahalle arası ucuz yerlerden ucuz parcalarla yapmıyorum.Bakımlarımda tum kullandıgım parcaları boschtan alıyorum.

bı yapılacak amortısorler kaldı bunuda yapınca sızce halı hazırda 30 a mı vermelı mıyım? Iste bu mantıklar yuzunden hepımız fazlasını yazıyoruz.herkeste kendıne gore haklı bı yerde.

petroleumengineer bunu beğendi.
  3. ozguraka

ozguraka Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Özgür AKAGÜNDÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)
    Geçen ay 2012 model i20 , 51.000 km, hasar kayıtsız, marşibiyel dışında boyasız hatasız, CRDİ 1.4 Sense versiyon aracı 56,500'e aldım.

Aracı aynı gün içinde aldım, 3-5 kişi daha aradı satış aşamasında satıcıyı.

Almadan piyasayı araştırdığım için ilandaki fiyat birkaç bin lira yüksek bence. Naçizane 56-57 gibi alıcı bulacağını düşünüyorum.

petroleumengineer bunu beğendi.
  4. petroleumengineer

petroleumengineer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ad Soyad:
    furkan geze
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 CRDİ (2014-2020)

Ne güzel yazmışınız belki de onları siz yapmasanız alacak kişi yapacaktı, alıcı masraftan kurtulmuş oluyor bu şekilde sizin benim gibi aracına bakan insanların araçları sıradan araçlardan fazla etmeli bence her arz kendi talebini de yaratıyor :)

Debriyaj setinin orijinalini ben 2000 liraya yaptırdım 600e de vardı onun için belirtiyorum "senden araba alınır" dedikleri adamlar bizleriz işte onun için ben arabamın arkasındayım plakamı gizlemedim istediğiniz ustaya gösterin dedim diğer ilanlara bakarsanız biraz hak verirsiniz siz de gerekirse 30 yazacaksınız, hakkınız.

Piyasayı yükselten biz değil sıfır araçlara o vergileri getirenler, dövizin dalgalanmasına sebep olanlar vs. Galeri 55e alıp 2-3 karla satacak demek ki benim arabamın ederi o civarlar diye düşündüm ha yukarda bir arkadaş daha yazmış alıcı çıkmazsa düşürerek ilanı yeniliyoruz zaten bu şekilde ederini bulmuş olacak.

duhangs bunu beğendi.
  5. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,921
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    İyi bakılan temiz araba kolay ve iyi fiyata satılıyor. Zaten fotoğraflardan bile sahibinin titizlendiği belli olur.
    Bugüne kadar tüm hyundai araçlarımı kısa sürede ve istediğim fiyata sattım. Ama bakım konusunda da hakkını verdim.
    İnşallah elantra da günü geldiğinde aynı şekilde satılır.

petroleumengineer ve Hasan Tarık bunu beğendi.
  6. joy_ride

joy_ride Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,469
    Ad Soyad:
    Murat GÜRBÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hayırlı satışlar

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi