LPG KABLO

Arac ici kayit kamerasi hakkinda bilgi ve tavsiye

'Görüntü & Multimedia Sistemleri' forumunda ugur_bek tarafından 18 Kasım 2012 tarihinde açılan konu

1. ilkerdiyebiri

ilkerdiyebiri Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Gps'e gerek yok diyorsanız en uygunu G1W-C. Bende onu aldım zaten. Geldiğinde inceleme yazarım, ilk fırsatta video yüklerim. 52$'a aldım. O günkü TL karşılığı 127 TL ediyordu.

Aslında ilk beğendiğim kamera Prestigio markaydı. Hatta kullandığınız 520 modelinin sadeliği çok hoşuma gitti. Ama kamera aldığım dönemde Prestigio marka kamera Türkiye'de yoktu. Sitesinden de almak istemedim. Şimdi siz yazınca yeniden aradım google'dan 520 gittigidiyorda var. 209 TL fiyatı. Biraz pahalı geldi bana. Ama tabi o fiyata değer bir kamera.

Asıl soruma gelmek istiyorum. Siz bu kameraları çakmaklıktan mı bağlantı yaptınız? yoksa sigortaya mı bağlattınız? Ben sigortaya bağlatmak istiyorum ama burada yapabilecek elektrikçi bilmiyorum. 2 far ampulü takan elektrikçiyim diye dükkan açmış burada. Kamerayı yakarlar diye korkuyorum. Sizin fikriniz nedir bu konuda?

2. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    arkadaşlar bir arkadaşım var bilgisayarcı araç içi kamera satışıda yapıyor King Shark KS-522 marka videoyuda paylaştım düşünen arkadaşlar olursa yardımcı olacagını söyledi toplu alımda falan bişeyler ayarlar hatta düşünenler facebookdan iletişime gecebilir

https://www.facebook.com/video.php?v=1426103721008504&set=vb.100008266685183&type=2&theatere

3. cenker_baba

cenker_baba Guest

Benim araçta iki çakmak çıkışı var birine taktın sol direkten aynaya uzattım orada duruyor sök tak Yapmıyorum

Sent from my iPhone using Tapatalk

Ercan kargı bunu beğendi.
  4. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Kardeşim Türkiye'de satılan kameralara ben şahsen güvenmiyorum. Ayrıca full hd, hd, 1080, 1920x1280 çözünürlük gibi saydıkları özelliklerin hiçbirisi aslında yok. Arkadaşım Türkiye'de satılan birkaç markayı alıp bizzat denedi. Videoları benim pcden izledik. Öndeki aracın plakasını okumasını geçtim, gözümüzün önünü göremedik. Ayrıca bunları satış yapan arkadaşının ürününe bakıp söylemedim. Verdiğin linke erişilemiyor.

Benim araçta da 2 çakmaklık var, ve çakmak olmayanın üstünde 12V 120W gibi bişey yazıyor. Şimdi bu 12 V olanda telefonumun şarj aleti var sürekli duruyor. Çakmağı çıkarıp kamerayı takmakta işime gelmiyor. Zamanla çakmaklığı bozuyor ve çakmak çalışmıyor. Arkadaşın araçta öyle olmuştu. Kalıcı bir çözüm olarak sigortaya bağlatmam lazım.

5. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Birde şu konu var, eğer kamera kaliteli ise bunu ispatlamak için gece ve gündüz çekimlerini ayrı ayrı çözünürlük kaybı olmayacak şekilde paylaşır. Benim aldığım modelin onlarca gece ve gündüz videosunu izledim dropbox sitesinden. Youtube üzerinde de videoları var fakat youtube yüklerken kaliteyi biraz düşürüyor. Mesela linkte G1W-C nin gündüz çekimi var, aynı kalitede izlemek için indirmen gerekir. https://www.dropbox.com/s/n1kv3qveqh30z6j/G1W.rar

İndirmeden izlemek için youtube da başka bir G1W-C videosu: https://www.youtube.com/watch?v=albasYn8p7o

6. Mur@t

Mur@t Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    47
    Ad Soyad:
    Murat Bağcı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB

ben sadece fikir olması için paylaştım zaten çeşit çeşit ürün var dediğin gibi bi nevi tercih meselsi hangi ürünün alınacağı link bende açılıyordu bakayım tekrar bulursam paylaşayım gene markasını yazdım iyi yada kötü yanları nette vardır ben sadece gündüz çekimini izledim güzel gelmişti paylaşmak istedim

ilkerdiyebiri bunu beğendi.
  7. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    İlker sigortadan almak yerine cakmak olmayan 2.hattin arkasindan da alabilirsin. Tabi orta konsolu sokmek gerekir hangisi kolayina gelirse artik. Bu arada cakmak ile 2. Hattin kablo kalinliklari farkli idi elantrada. 2.hat kablosu daha kalin.

From my pad

8. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Onu bende düşündüm ama konsolu söktürmek istemiyorum. Camın kenarından tavan döşemesinin altından sigortaya kadar götürüp bağlayabilecek bir babayiğit bulursam ne mutlu :)

9. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    G1W-c kamera dün elime ulaştı. Alır almaz elektrikçiye gidip istediğim şekilde bağlantısını yaptırdım. Döşemenin altından kablosunu gizleyerek sigorta panosuna kadar getirip, orada sigortaya sonradan bağlanan çakmaklığa bağlantısını yaptı usta.

Kamera olarak ve video kalitesi olarak çok güzel ve sağlam bir kamera. Gerçi daha gündüz çekim yapamadım. İlk fırsatta video paylaşıcam.

10. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    Hayırlı olsun kaç günde geldi?

11. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Teşekkür ederim. Kargoya verdikten 14 sonra elime ulaştı dün itibariyle.

12. ilkerdiyebiri

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    İLKER S.
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Daha önce belirttiğim gibi G1W-C araç içi kamerayı satın aldım. Sizin için kısa bir örnek çekim videosu yükledim. Youtube tarzı video sitelerine yüklerken video kalitesi düştüğünden, videoyu orijinal hali ile izleyebilmeniz için dropbox sitesine yükledim. Kayıpsız izlemek için indirin lütfen.

Kamera hakkında yorumlarınızı bekliyorum.

Video Link; https://www.dropbox.com/s/mblxw5tpg0dsngb/12060007.rar?dl=0

Köksal bunu beğendi.
  13. nebiliyim

nebiliyim Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    48
    Ad Soyad:
    İsmail
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    konuyu hortlatayım bari. Bende araç içi kamera düşünüyorum ama kararsızım ne alınmalı nasıl bir ürün olmalı.

Duygu bunu beğendi.
  14. cenker_baba

cenker_baba Guest

markası prestigo olmasın
    sebebi ise tr deki distribütör kapattı şuan marka ile ilgilenen yok hb den aldım mail vs durumu anlattım kimse ilgilenmedi kamera güzel fakat marka için tr de muhatap yok

15. alper4159

alper4159 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    111
    Ad Soyad:
    Alper Fidan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    http://www.ebay.com/itm/281348015029
    ben bunu tercih ettim yaklaşık 15 günde geldi internette de araştırdım bu araç kameraları incelemesi yapan bir site var orada beğenilen kameralardandı. Fiyat ve imkanlar ölçüsünde tercih edilebilir ayrıca bu cihazların zaten ülkemizde pek servisi falan yok buradan aldıklarınız da bile en azından dayanıklı birşey almak daha mantıklı gibi geldi ama çok daha iyileri kesinlikle var.

16. ahmetkurmus01

ahmetkurmus01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    16
    Ad Soyad:
    ahmet kurmu?
    Yaşadığınız Şehir:
    65-VAN
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bende uzun süredir g1w-c kullanıyorum, çok memnunum, tavsiye ederim.

Tapatalk ile gönderildi.

17. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Hakan kardeşim, memnun musun kameradan. Ben de çift kameralı bu cihazı düşünüyorum ama kullanıcı tavsiyesine ihtiyacım var açıkçası. Yapışkanlı aparat ile aynanın arkasına gayet güzel saklanabiliyor bu üstelik.

18. Hakan G.

Hakan G. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    457
    Ad Soyad:
    Hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Abi valla ilk başlarda çok iyiydi sonradan bozulur gibi yaptı. Şimdi biraz flu çekiyo. Hatta geçen bi kaza atlattık kamyonun plakasını zar zor tespit ettik. Şimdi de bi gün çalışıyo bi gün çalışmıyo. Bende ilk fırsatta yeni bi kamera alıcam. Ama bunu pek tavsiye etmiyorum. Tipi falan çok iyi hatta dışardan belli olmuyo çok dikkatli bakmayınca kamera, ama kalitesiz.

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

19. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Sağol kardeşim, adaşım. 2 gündür Aykut arkadaşımızın kamera incelemelerini okuyorum, sanırım B40/A118 alacağım o zaman.

nebiliyim bunu beğendi.
  20. Hakan07

Hakan07 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    660
    Ad Soyad:
    Hakan ÜN
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Merhaba Aykut bey, aklımda G1W ve B40/A118 olmak üzere iki farklı model de var tek kameralı almaya karar verirsem ancak kapasitörlü mü pilli mi alayım bilemiyorum. B40/A118'e ebatları ve ayna arkasına saklanabilme durumu nedeniyle daha yakınım. G1W nin hem pilli hem de kapasitörlü modeli var ancak bildiğim kadarı ile B40 ın da B40/A118C diye kapasitörlü modeli var. Sitenizin soru-cevap kısmında iki kamerayı da karşılaştırmışsınız ama yine de bir sorum var. Hem kapasitörlü hem kapasitörsüz modeli aracın 12v çıkışından besliyoruz. Fark sadece kapasitörlü kameranın aracı çalıştırdığımız an çalışıp kayda başlaması ve kontağı kapattığımız an kaydı bitirmesi mi? pilli model de aynı şekilde kontağa tepki veriyor ama istersek araç çalışmıyorken de kayıt yapabiliyoruz değil mi? Park halindeyken çekim yapmak açısından soruyorum. Elimde aşağıdaki cihaz var ama araç kamerası gibi 1-3-5 dakika gibi kayıt süresi seçimi yapamıyorum. Ya 15 dakikalık partlar çekiyor ya da sürekli çekim yapıyor. Kart daha dolmamışken bile ertesi gün, bir önceki günün dosyalarının üzerine kaydetmeye başlıyor. Cihazı kardeşim Panama'dan hediye olarak gönderdi, markası modeli falan meçhul ama ne gariptir ki Türkçe menü bile var. Görüntü kalitesi çok iyi, HDMI girişi var, batarya 900mAh, üzerinde 64 gb kart ile geldi ve gayet iyi çalışıyor. Kaliteli bir cihaza benziyor ama araç kamerası olarak ideal değil kayıt süresi seçimi yapamadığım için. Bir de evde şarj edip edip kullanıyorum. Araç şarj kablosu almadım daha.

Bu Sayfayı Paylaş