LPG KABLO

Araba Tavsiye (kia, Vw, Focus, Hyundai)

'Diğer İlanlar' forumunda ahmetsagdic tarafından 29 Ağustos 2017 tarihinde açılan konu

1. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşlar bende i20 dizel var bunu satıp bir üst segmente geçmeyi düşünüyorum bütçe 40.000 TL ve
    2011-2012 1.6 dizel CRDİ kia ceed (aslında bu daha yakın ama paket ve fiyat bakımından terettüt çok)
    2008- 1.6 dizel TDİ volkwagen golf
    2008-2010 1.6 dizel focus
    2011-2012 1.6 dizel CRDİ accent blue
    arasında kaldım,
    -ceed motor gücü olarak iyi gibi görünüyor ama yol tutuşu ve sorunsal bakımdan nasıldır kullanan yada ceed sahibi olan arkadaşlar yardımcı olurmu acaba?
    -golf kardeşimde var dizel yani gidiş ve konfor bakımından güzel ama içi biraz basık gibi
    -focus motor ve yol tutuşu bakımından iyi olduğunu okudum ama bu araba ile de kaygılarım var focus sahibi yada kullananlar yardımcı olabilirmi?
    -acccent blue kullandım fena gelmedi ama b segment olsun istemiyorum
    yani hangisini neden tavsiye edersiniz yardımcı olursanız sevinirim?

2. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    buradan tabiki golfü seçerim ancak 40bin liraya golf6 dizel bulamazsınız 1.6 düz motor bile zor bulursunuz

3. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ahmet bey dizel ve temiz bir araç için bütçe biraz az gibi

4. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    yoo golf 6 olması şart değil hatta golf dizel olması bile şart değil mesela 1.4 tsi LPG li olsa bile olur

5. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Focus ile ilgili kaygılarım var demişsiniz ama ne gibi kaygılarınız var?
    2008 Dizel Golf = 40 bin lira?
    Accent Blue = B segment?

6. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Yani şöle içeri ses alması motorunun fazla gürültülü çalışması ve motorunda kronik sorun varmı ve yakıt bilginiz varmı focus hakkında

7. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Bildiğim kadarıyla Focus PSA grubunun dizel motorunu kullanıyor ve bu motor kendini kanıtlamış, Volvo'dan BMW'ye kadar bir çok araçta kullanılıyor. Alternatif araçlarınız içinde belki de yakıt tüketimi en düşük olan araç olacaktır. Ses yalıtımı konusunda ise Accent Blue ve Kia'dan başarılı olacağını düşünüyorum. Ama çok hassas değilseniz ses konusunda aradaki farkı anlamayabilirsiniz bile.

8. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2008 de Golf 6 yok. Golf 5te de 1.6 dizel yok. 1.4 tsi Golf 5 var ama lpg saglıklı olmaz. 1.6 102 hp benzin lpg Golf 5 bulunabilir o paraya ve guzel de olur...

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Son düzenleme: 29 Ağustos 2017
  9. süper-turba-dizel-motor.

süper-turba-dizel-motor. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    rahim öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    ahmet bey araba almak nasip işidir 40 dersinde hoşuna gider 45 olur 50 olur bütçe her zaman bi şekilde yukarı doğru zorlanıyor bence. sana tavsiyem hoşuna giden ve aklına yatan araba modelini bir günlüğüne kiralaman yani bu bi kere alınıyor kendi kararını kendin ver derim

10. sunyy2003

sunyy2003 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    halil taşkın
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    2009 1.4 otomatik era dan 1.6 duz motor lpg li 2010 golfe gecmis biri olarak

Yakit fazla hele ki o hantal motora sasirtici derecede fazla arkadasimin astrayi da kullandiktan sonra su karari verdim Almanlar atmosferik motoru yurutemiyor illa turbo olacak 1.4 tsi alirsan lpg taktirma biraz sikintili ve pahali o para farkina dizele kacarsin tsi ler turboludur bu arada ama iyi yonleri ni sorarsan ses almama ve yol tutusu bu arada araba isinde millete ne kadar sorarsan o kadar kafan karisir hepsini yakindan incele kafana yatani al

11. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    golf 5 lerde tsi 1.4 motor var ama lpg taktıranları gördüm ve kullananlar ve sorun yaşamadıklarını söylüyorlar ama tabi kullanmadığım için bilmiyorum bunları internette okudum hatta youtubede var bir sürü video lpg garantili takanlar zaten 1.4 tsidan korkmamın sebebi ise bu lpg de sorun olabilirliği
    focus içinse bende psa grubu kullandığını duymuştum ama şimdi ki arabam 2014 model ve bütçeme yeterli olacak focus 2008 2009 model olanları şimdi tamam yol tutuşu çok iyi motor sessiz ve yakıt on numara ama yüksek model den düşük modele geçmek ne kadar mantıklı olur açıkcası focus hoşuma gidiyor
    kia ceed için ise tipi güzel ama yakıtı ve konforu nasıl kronik sorunları varmı bilmiyorum
    yani yüzdelendirmek gerekirse şuanda düşüncem şöle

% 100 oranından olursa
    % 40 ford focus 1.6 dizel 110 BG çünkü kolay satış ve motor gücü yeterli konforunu bilmiyorum
    % 40 kia ceed 1.6 dizel 115 BG çünkü motor gücü yeterli ve yakıt ekonomisi konforunu bilmiyorum
    % 20 golf 1.4 tsi 122 bg (lpg li) çünkü lpg uyumsuzluğu ve parçası ve bakımı pahalı gibi konforunu biliyorum ama
    % 20 accent blue 1.6 dizel 128 bg b segment olması

kafa bi milyon durum bu beyler

12. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    2007 focus 2 kasa(2.5 kasa makyajlı temize 40 bin yetmez), en azından collection paket alın, mümkünse ghia/titanyum daha iyidir. 2 yıl kullandım otomatik vites için sattım, hiç sorunum olmadı araçtan yana, konfor, yol tutuş, yakıt tüketimi hep dengeli bir ölçüde idi. Sessizlik en büyük özelliği değil ama sıkıntı yaratacak kadar da gürültülü değil, kafaya takmazsınız yani. Motoru psa grubunun ortak motoru volvo s40 dan pejo 308 e kadar birçok araçta kullanılıyor, parça fiyatları normal toyotadan ucuz mesela. Çıkma bir takım farı 100 tl ye denk getirip almıştım :)

Aklınıza takılan soru varsa memnuniyetle yanıtlarım, bu seçenekler arasında yine focusu tercih ederim. Ağır bakımlarını, baskı balata, fren aksamı, kızdırma bujisine kadar yeniledim satarken yine tl bazında kâr edip sattım.

ahmetsagdic ve erenuzel41 bunu beğendi.
  13. TolgaB.

TolgaB. Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    326
    Ad Soyad:
    Tolga B.
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bu dörtlü içinde en mantıklısı ceed gibi duruyor

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

14. faruk4143

faruk4143 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    586
    Ad Soyad:
    Faruk Çalışkan
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Golf 5 teki tsi 140 hp. 122 hp Golf 6da başladı...

Lenovo A7020a40 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

15. umutd07

umutd07 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,484
    Ad Soyad:
    Umut Dürüş
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Kia sever olarak ceed derim kalitesi ve güvenliği kanıtlamış bir araba. Genel olarak yere basan arabalar.

16. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Eğer kia almak gibi bir düşünceniz varsa ben biniciyim hemen al sat yapmam diyorsanız 2010-2012 arası Kia Cerato 1.6 Concept modeline yönelmenizi tavsiye ederim. 2 yıl 30.000 km kullandım memnum olmadığım hiçbir yönü yoktu 1 hafta öncesinde de ilana koydum ve 1 gün içinde sattım.

ahmetsagdic bunu beğendi.
  17. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Eyvallah köksal bey aslında sormam gereken kafama takılan bişeyler var zahmet olmassa cevaplarsanız sevinirim
    1. Motor gücü olarak tatminkar ve gidişi nasıl ?
    2.Araba yüklü iken yani mesela 5 yolcu artı bagaj olduğu zaman yokuş çıkışı yada düz yol performansı nasıl?
    3.Kronik sorunları varmı?
    4.Yol tutuşu ve yolda giderken mesela 120 üstü yada 100 üstü yol sesi motor sesi çevre sesi içeriye nasıl alıyor?
    5.Şehir içi ve Şehir dışı uzun yolda kullanımı hem şöför hemde yolcu bakımından yorucu yada iç mekan rahatsızlığı varmı?
    6.Kısa mesafe sürüşlerinde kavraması ve atikliği nasıldır?
    şimdiden teşekkürler aklıma gelenler bunlar şimdilik.

18. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bu ciddi bir durum gerçekten şaşırdım cerato hakkında ilk sizden böle bişey okudum hatta müsadeniz varsa bu soruları sizede sormak isterim tecrübeli biri olarak size

1. Motor gücü olarak tatminkar ve gidişi nasıl ?
    2.Araba yüklü iken yani mesela 5 yolcu artı bagaj olduğu zaman yokuş çıkışı yada düz yol performansı nasıl?
    3.Kronik sorunları varmı?
    4.Yol tutuşu ve yolda giderken mesela 120 üstü yada 100 üstü yol sesi motor sesi çevre sesi içeriye nasıl alıyor?
    5.Şehir içi ve Şehir dışı uzun yolda kullanımı hem şöför hemde yolcu bakımından yorucu yada iç mekan rahatsızlığı varmı?
    6.Kısa mesafe sürüşlerinde kavraması ve atikliği nasıldır?
    şimdiden teşekkürler aklıma gelenler bunlar şimdilik.

19. Hasan Tarık

Hasan Tarık Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,184
    Ad Soyad:
    Hasan Tarık
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Kia
    Motoru 1.6 126 hp fd6 kasa civic, 1.6 ford focus elantra ve toyota corolla kullanmış biri olarak performansı hemen hepsinin birbirine yakın.
    -Yüksek bir performans beklemiyorsanız pişman olmazsınız.
    - Bendeki Comfort modeliydi, ama Concept modelini alırsanız 17' jantı var ve yol tutuşu gayet tatminkar ve concept modeli sınıfına göre oldukça donanımlı.
    -Yüksek hızlarda biraz motor sesi içeriye alıyor.
    -İç mekanı golfe ve focusa göre daha geniş ortadaki şaft tüneli çok az yüksek. Sürücü açısından da yolcular açısından da gayet konforlu. Ben 1.86 boyuncayım biraz da geniş oturuyorum ama arkamdaki kişi gayet rahat oturabiliyordu.

20. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    1. 109 bg gayet yeterli performansı sunuyor. Hızlı değil akıcı araç kullanırım, keşke dedirtmedi.
    2.Yüklü iken(ailecek kullanırım genelde yüklü olur), tabi ki performans fark ediyor ancak öyle büyük bir fark yok. Marka modele özgü ekstra bir güç fazlası veya kaybı yok. Ben doluyken de hiç sıkıntı çekmedim bol virajlı yollardan yaylalara da çıktığım oldu.
    3.Kronik sorunu pek yoktur, bakımlarını orjinal parçalarla yaptım, kızdırma bujisi harici extra çıkan bir masraf olmadı, 130-140 bin km lerdeydi. 100 bin civarı değişmesi iyi olur, km arttıkça sıkışıyor çıkarması zorlaşıyor(birçok dizelde olan bir durum)
    4.Yol tutuşu zaten sınıfının en önlerinde, 2009 corolla, 2007 cerato sahibi de oldum, hepsinden iyi geldi bana. Sert süspansiyonları virajda yatmasını önlüyor ancak spor araba gibi de zıplamıyor, tam kıvamında.
    5.Şehir içi dışı her türlü kullanımı çok rahattı, torpidonun kucağınıza gelmemesi, arkadaki yolcuların ferah seyahat etmesi avantaj, focus 3 de bu yok mesela torpido kucağınıza geliyor ve arka sağ-sol yolcunun kafayı yan direklere vurması çok kolay, basık içi. Uzun yol olarak 900 km memlekete gidiyorum aynı günde, gayet konforlu seyahat ediyoruz ailecek. Focustan corollaya geçtim evdekilere tavan basık geldi onu da sattım.
    6.Yakıt olarak benim mahalle içi kullanımımda 7-7,5 lt leri görüyorum, uzun yolda deneme yaparak elde ettiğim minimum tüketim 3.4 lt idi(ordu giresun sahil yolu), dönüşte de aynı yolda 3.6 lt oldu ortalama (100 km civarı bir seyahatte).

Piyasası olan bir araç, hele ki temizini isterseniz bikaç bin daha vermek gerekebilir.

ysuatsenyurt bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş