LPG KABLO

Araba Marş Yemiyor

'İ30 Forum - Club' forumunda kerimdincol tarafından 3 Şubat 2022 tarihinde açılan konu

1. kerimdincol

kerimdincol Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    kerim dincol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ30 1.6 CRDİ (2007-2012) FD
    Merhaba arkadaşlar 3 ay önce i30 2013 manuel araç aldım son 2 haftadır marş yemede zorlanıyordu son 1 haftadır da araba çalışmaz hale geldi ilk başta aküden sorun olur diye düşündüm akücüye gittim akün zayıf değişmesi lazım dedi en iyisi hangisi ise onu takın dedim varta akü 74 amper taktırdım ama taktırdıktan 1-2 tekrar yaptı ama çalıştı dedim yeni dir km yapmadım dolmamıştır vs vs şeyleri düşündüm doğal karşıladım ama bugünlerde artık araba hiç çalışmaz hale geldi farlar teyp araç içi ışıklar hepsi yanıyor akü de yeşil ancak bir kaç kere takviye ile çalıştırdım saatlerce de çalışır bıraktım dolsun diye ama sabah kalktığım da yine aynısı oldu dediğim gibi yeni değiştirdim aküyü taktığım model ise varta 74 amper akü

Çalıştırmaya çalışırken yaşadığım sorun: start stop düğmesine bastığım da araba tık sesi geliyor çalışmıyor.

Tecrübesi olan abilerim kardeşimlerim lütfen beni aydınlatırsanız sevinirim saygılar.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, takviye ile çalışıyorsa sorun aküde yada şarj sisteminde.

3. kerimdincol

kerimdincol Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    kerim dincol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Akümü yeni sıfır taktım büyük ihtimalde şarj sisteminde sizlerden bilgi alıp yol çizmeyi düşünüyorum
    eğer başına gelmiş arkadaşlarım varsa eminim bana çok yardımcı olacaklardır.

Yorumunuz için teşekkür ederim

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,281
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    multimetre yada voltmetre ile rölantideki şarj voltajını ölçün. buna göre belli olur sorunun nerde olduğu.

5. kerimdincol

kerimdincol Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    kerim dincol
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yarın bir baktırım o zaman teşekkür ederim

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    geçen sene elantra'da başıma geldi. marş motoruna giren kablonun civatası gevşediği için marş almıyordu. bazen zayıf döndürüyor, bazen hiç döndürmüyordu.

7. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    benzer bir sorun babamın aracında yaşıyoruz 2005 polo 1.4 benzin manuel ...2,5 ay kadar önce sabah çalışmamasından dolayı akü ölçtürük akü zayıf değişmek lazım dediler 60 amper varta akü aldık takıldı .2 ,5 aylık sürede farklı zamanlarda 2 defa sabah çalışmama sorunu yaşandı ilk çalışmamasında ben babamın arabaya alışamadığını iç aydınlatmalarını yanlışlıkla açık bıraktığını öyle deşarj olduğunu düşündüm aydınlatmaları otomatiğe ayarladım .aradan 3 hafta kadar geçti ikinci kez sabah çalıştıramamış gittim aktarmayla çalıştırdım aküyü aldığı yere götürdü ölçmüşler 13,küsür değer veriyormuş sonra ya aracı bırak ya aküyü servise yollayalım denildi arabayı alıp servise götürdü babam ordada baktılar değerler normal dediler iyi bir oto elektrikçiye baktırın dediler

baktırdık ölçümlerle merkezi kilit kumanda beynimidir nedir ondankaynaklandığını söylediler orjinalinde merkezi kilitleme kumandadan yok... taktırdığımız yerde bu az önce bahsettiğim varta akünün yetkili bayisi ve servisi.neyse geri götürdük dedik elektrikçi böyle söylüyor abi olmaz öyle şey kumanda merkezı sıstemden yapmaz .sonradan takılan alarmlarda oluyor lakin alarmsız sadece kumanda kilitte olmaz mumkun degıl.muhtemelen başka yerinde kaçak var diyorlar araçta.işin içindne çıkamadık .dediler merkezi kilit soketini çıkarıyoruz bir süre kullanın bakın bundanmı değilmi anlarsınız .2 gündür sorun yok çalışıyor bir iki hafta daha deniyip çıkarılan soketi takıp merkeziyi yeniden devreye alıp birde öyle deniycez.bakalım çözülecekmi sorun yada sorun nedir bilemedim

dizde merkezi kilit filan varsa sonradan takılan teyp v.s donanım varsa bir baktırın isterseniz

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş