LPG KABLO

Araba Hararet Yapiyor

'Getz Forum - Club' forumunda Sbay9708 tarafından 28 Haziran 2016 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. Sbay9708

Sbay9708 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Serkan ak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    İyi akşamlar arkadaşlar Hyundai Getz 1.4 lpgli aracim ile Antalya uzerinden izmire gelirken Denizli de rampadan inerken motor komprosuru 5. Vites aracın 120 km civari klima kapalı hararet lambası yaktı biraz su kaynatti.bekledikten sonra radyotore 2.5 litre su ilave ettim Acıpayam tarafında servise goturdum herhangi bişeyin olmadigini soylediler yola devam ettim izmir otobaninda selahaettin tuneline girerken hafif rampa yukarı hararet lambası tekrar yandı şu kaynatı.izmirde servise getirdim cesitli şeyler söylüyorlar izmirde skstiriyorum arabayi klima açık herhangi bir problem yok iyi bir usta var mıdır problem nedir bayram dönüşü tekrar yol yapıcam korkuyorum lpg ve elektrikceye götürdüm kontrol yapıldı hersey devirdaim falan fan o bu su yok problem delircem acil yardim

2. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Bir sürü neden olabilir bunların başında devri daim pompası zaman içinde değişmemiş pompa pervaneleri bitiyor ve gerekli devri tam yapamaz bununla birlikte lpg araç her zaman daha fazla ısınma olur. Komple araç da olan suyu boşaltın antririz koyun en azından kaynama derecesi daha yüksek olacağı için bir nebze de olsa fayda eder rampa tırmanırken araç kariroferini sıcak konuma alıp son ayarda çalıştırın ve bu da aracın soğumasına yardımcı olur geçici ama yolda kalmamak için yeterli olur.

3. Kocyigitg27

Kocyigitg27 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Gökhan koçyiğit
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Selamun aleyküm hayirli aksamlar arkadaşlar bnmde hararet problemim var 1.5 crdi accent admire 4. Veya 5. Viteste 110 120 yaklasik 30 dk giderken hararet ibrem yukseliyor sehir icinde en ufak bi hararet problemim yok lutfen yarfim edin lutfen tesekkurler simdiden

4. Sbay9708

Sbay9708 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Serkan ak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yani silindir kapak contasinda çatlak vs olsa yağ şu karistirir veya başka bi emare oluşur demi o kadar usta baktı yok aklıma takıldı yolda kalmak çok kötü bişey . Havalar çok sıcak birde sıcakta calistirirsak yanarız ama çözüm havalarda ciddi anlamda sıcak buda olsa ne bilim ikinci kere neden yaptı. Vsvs aklim hep onda

5. Sbay9708

Sbay9708 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Serkan ak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Benim sorunda aynı 120 gbi giderken ikisi yaptı biri rampa aşağı kompersorde diğeri yikari

6. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    devirdaim pompası ve termostata baktırın. termostat bozulmaya başlamışsa açılıp kapanmada takılma yapmaya başlayabilir. tamamen bozulunca ya açık kalır ya da tamamen kapalı kalır. Rampa inerken hararet yaptı diye yazdığınız için bence termostat daha önceliklidir.

7. Sbay9708

Sbay9708 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Serkan ak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Termos
    olabilir termostat şehir içinde skstrdgm zaman falan acıyor degistireyim mi faydası olur mu

8. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)

Şimdi şöyle bildiğim kadarı ile sizin araçlarda silindir kapakları için kullanılan conta metal ben öyle biliyorum öyle yanıp yolda bırakma olayı bana göre çok zor ama zaman içinde yıpratan conta özelliğini kaybeder ve araç hava alır. Bu arada aslında araçların soğutma sisteminin canına okuyan şey araç da kullanılan su işte bu su zaman içinde radyatörün canına okuyor ve tıkanmasına neden oluyor. Benim başıma geldi çünkü araç birden tıkandı ve contayı yaktım.

9. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    bence termostatı bir kontrol ettirin. Aracınızın antifrizini tamamlayın. eğer sorun yine devam ederse sırayla devirdaim ve silindir kapak comtasına baktırın.

10. Sbay9708

Sbay9708 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Serkan ak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Yola çıkan bayram üstü sıkıntı yani tamirciler dolu kontrol ettiler herseyi ama bi problem yok 120 ve üzeri bu süre giderken yapıyorlar ve cok skyor suyu yedek deponun tahliye borusundan atyor

11. Sbay9708

Sbay9708 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Serkan ak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Arkadaslar aracın radyoturu tikali imiş plastik olan kısım acilinca bi avuç çamur cikti ve sis gitmiyordu o derece tikali imiş korkuttu baya ama suan sknt yok 1500 km yol yaptım skstrdim herhangi problem yok cvp veren ark tskrler

a7k8nx bunu beğendi.
  12. a7k8nx

a7k8nx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    37
    Ad Soyad:
    murat atik
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Getz 1.4(2003-2011)
    Gecmis olsun... ben de de mars problemi var hala bulamadik sen en azindan bulmussun

GT-I9190 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Bu Sayfayı Paylaş