10 Kasım LPG KABLO

Antifriz Ve Su Karışmıyor

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda instant7171 tarafından 19 Aralık 2020 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

hava filtresini kendiniz de değiştirirsiniz. çoğu hyundai modelinde civata bile sökmeden klipsleri açarak filtre kapağı açılıyor. şüphe ediyorsanız orjinal ya da bulabileceğiniz iyi markalardan birisiyle değişim yapabilirsiniz.

2. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Evet benim aracımda da bu şekilde o halde internetten sipariş verip değiştireyim ne önerirsiniz marka olarak

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

öncelik her zaman orjinaldir ama maalesef sahtesi de çok var piyasada.

onun dışında yine sahte satmayan bir satıcıdan bosch alınabilir. fil, asaş, mann gibi markalar da güvenilir.

Coolwhisper bunu beğendi.
  4. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar bugün hem ata Hyundai hem de özel bir servis ile görüştüm ata Hyundai servisi 4-5 kez temiz su ile fan açtırıp temizlememiz gerek diyor özel servis ise çeşme suyu ile yukardan çeşme suyu ile sürekli doldur boşalt yaparak hallederiz dedi motor içerisindeki bu şekilde temizlenir mi lutfen yorum yaparsınız sevinirim.

5. Coolwhisper

Coolwhisper Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    516
    Ad Soyad:
    ramazan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.3 (2003-2005) LC
    Ustalara sakın ha sakın güvenmeyin,çoğu söktakçı işi bilemz kimyasaldan anlamaz, aynı şey benimde başıma gelecekti ki Allahtan ben aracın kitabını okudum ve internette uzun bir araştırma yaptım, ustaya antifrizi değiştirelim deyince olur, biz hep kırmızı koyuyoruz değiştirdiklerimize deyince benim tepem attı, olmaz dedim, mavi koyacaksınız bu aracın orjinali budur, organik ve inorganik die ikiye ayrılırlar motor bloğunun aluminyum alaşımına göre antifrizi fabrika belirler, farklı renk koyarsanız, en kısa sürede motorunuzda iflah olmaz sorunlarla yüzyüze gelirsiniz, ben böyle deyince tamam abi dediler, bundan sonra renk olayına dikkat ederiz dediler, bende tabii ki insanların motorlarını bilmeden bozulmasına sebep olmayın dedim, eğer ki araç sahibi ilk sahibi değilse veya daha önce başka yerde değişmişse dedim, orjinal fabrika ayarını bulun internetten veya bakım progrmaından onu koyun diye öğüt verdim. yine oto parçacılar ve ustalarla alakalı bir diğer sorunumda şuydu, aracın bujilerini değiştireceğim orjinal bujisinin kodu NGK BKR-5ES-II yani tırnak aralığı mesafesi 1,0-1,1 mm arası olması lazım ki en verimli şekilde ateşleme yapabilsin titreme yapmasın. usta fark etmez dedi, hyundai parçası satan bir esnaf arkadaşa gittim buji lazım dedim, tuttu bana bunun BKR-5ES olanını verdi aynısı dedi, biz 95 üstü accentlere hep bunu veriyoruz dedi, Bende saf saf aldım getirdim taktırdım araç korona olmuş gibi titriyor arkadaş, 3 gün sonra internetten orjinal kodlu olanı getirttim, ustaya geri söktürüp yanlış olanları iade ettim. BKR-5ES olanın tırnak aralığı 0,9-1,00 mm idi yani eksi tolerasnlıydı benimkine göre. bunlar ufak ama önemli detaylar, bazı şeyleri ustaya yada oto parçacıya gitmeden araştırıp öyle gidin, yoksa çok paranızı alırlar, canınızı yakarlar. Not: Yanlış bujileri aldığım yere geri verdim.

suleymanozer bunu beğendi.
  6. onurforces

onurforces Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5,188
    Ad Soyad:
    onur forces
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CRDI (2014-201X) MD
    Arastirip gitmek cok onemli abi. Yuzde yuz katiliyorum.

7. Oknbzk

Oknbzk Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    151
    Ad Soyad:
    Okan bozkurt
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Allahtan İnternet yaygınlaştı, forumlar var araştırıp gidiyoruz yanlarına, bilmedikleri birseyi önceden öğrenip söyleyince böm böm bakmaları yokmu :))

8. instant7171

instant7171 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    45
    Ad Soyad:
    haktan
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Bu konuda bilgisi olmayan arkadaşların bilgilenmesi için deneyimimi yazmak istedim ; aracımı Ankara Akbak Hyundai yetkili servisine götürdüm aracı saf su ile 2-3 kez devirdaim ettiler sonra uygun antfriz koyup teslim ettiler bu işleme 200 TL aldılar ancak 2 bin km sonra tekrar getirmemi bu işlemi tekrarlamalari gerektiğini söylediler. Ve bende tövbe ettim birdaha motor ve şanzıman aksanı kesinlikle yetkili servis haricine götürmeyecegime.Antifriz der geçeriz normalde basit görünür eğer bu konuyu açıp sizin yorumlarınızı görmesem cidden büyük sorunlar yasayacaktim hepinize çok teşekkür ederim.

9. suleymanozer

suleymanozer Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    995
    Ad Soyad:
    Süleyman özer
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.4 (2006-2010) NF
    Çok iyi fiyat, yetkili olduğu için bedava diyebiliriz, geçmiş olsun.

Bu Sayfayı Paylaş