LPG KABLO

Anket - Gündem Konusu : Suriyelilere Vatandaşlık Verilmesi

'Türkiyeden / Dünyadan Güncel Haberler' forumunda MSC tarafından 8 Temmuz 2016 tarihinde açılan konu

?

Vatandaşlık verilmeli mi?

Bu anket 22 Temmuz 2016 tarihinde kapatılmış.
  1. Verilmeli

7 oy
    7.3%
  2. Verilmemeli

87 oy
    90.6%
  3. Çekimser

2 oy
    2.1%
  1. scream3057

scream3057 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    207
    Ad Soyad:
    Selim Yetim
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Vay be, daha neler neler...
    36 yaşındayım, 20 senedir durmadan(2008 krizinde işten çıkarıldım 2 ay işsiz kaldım)çalışıyorum. Son bir seneye yakın zamandır da çift iş çalışıyorum, günde maksimum 4 saat uyumaya vaktim kalıyor, 2013 de balayı için gittiğim 1 haftalık didim tatili dışında hiç tatile gidemedim, bu bayramın ilk günü de dahil çalıştım, boğazımdan ve çoluk çocuğumun boğazından Allaha bin şükür haram lokma geçirmedim(inşallah), vergimi ben istesem de istemesem de devlet zaten otomatik kesiyor, atalarım orta asya Türklerinden, ordan göçle gümüşhane, tekrar göçle 5 kuşak aslen trabzon/akçaabatlı, doğma büyüme istanbul/kartallı, çok şükür Türk oğlu Türk milliyetçisiyim, vatanına gerçekten bağlı kürtle de, zazayla da, çerkezle de, aleviyle de, sunniyle de, hristiyanla da, museviyle de derdim yok, 2 sefer kpssden sınava girip yeterli kontenjan açılmadığı için devlet işçisi olamadım, evim yok, maddi olarak varım yoğum bir arabam var(25bin lira eder etmez), manevi olarak çok şükür sağlığım sıhhatim yerinde, mutlu bir evliliğim, bahtı güzel olmasını dilediğim bir erkek çocuğum ve henüz cinsiyeti belli olmamış bir hediyem var, bugüne kadar büyük-küçük tek bir suç bile işlemedim, ilk mahkeme dosyam bu senenin ocak ayında kredi kartı aidatını usülsüz geri aldığım iddiası(nasıl oluyorsa, sanırım bankanın boğazına bıçak falan dayadım) ile garantisi bankası tarafından açılmış bir dava...
    Velhasılı kelam, ben bu kadar düzgün yaşamaya gayret ederken, ekmeğimi çocuklarımın geleceğini helalinden kazanmaya çalışırken, her türlü vergimi ödüyor, devlete verdiklerimden çoğunu alamıyorken(sıra kıdem tazminatlarımıza da geldi, padişahım çok yaşa), daha memlekete ayak bastıkları ilk günlerden itibaren devamlı bir suçun ya da meyilin içinde olan, taşı sıksa suyunu çıkartabilecekken serin suların tadını çıkaran, eline geçen kendini üstün gördüğü her fırsatta bunu zorbaca kullanan, numayişe hazır, şimdiden 10 yıl sonrasının özerklik hesaplarını yapan, tarihte bize zerrece faydası olmamış, her fırsatta bizi kahpece sırtımızdan vurmuş bu soysuzlara tanınan imtiyazlar bam telime dokunuyor.
    Memlekette bir zorbalık hakim, ben yaptım oldu ile bu iş ne kadar yürüyecek, Allah sonumuzu hayır etsin inşallah.

Bize her sevdadan geriye kalan,
    Sadece GALATASARAY!!!

Köksal, omergurcu, Önal ve 3 kişi daha bunu beğendi.
  2. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.6 CRDI (2011 -201X) RB
    Evet o zaman vatandaşlık verilenlerin hepsi türk soydaslarimiz dı savaş yok sadece zulüm vardı

SM-G900FQ cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

3. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Lütfen orucu namazı bu konuya karistirmayalim. Elhamdülüllah ben de müslümanım orucu mu tutar 5 vakit namazı mda kılarım kötülüklerden namaz sayesinde Allah ın yardımı ile kendimi korumaya çalışırım. Cehennemin en alt katında münafıklar yani görünümde müslüman ama davranışın müslümanlikla alakası olmayan insanlar girecek.. ve son söz mükemmel olan müslümanlar değil İSLAM dindir.

MSI, Tilki, gogo46 ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  4. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Evet zamanın da Turgut özal da pesmergleri

5. abdullah3471

abdullah3471 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    389
    Ad Soyad:
    abdullah demir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Almıştı pkk bir anda hotladi bizim askerimizi polisimizi arkadan şehit ettiler

6. cenker_baba

cenker_baba Guest

he kardeşim he buradaki herkes yanlış biliyor bir sen doğru biliyorsun zaten benim sana karşı yazılarıma dikkat ederek bana cevap verirsen sevinirim ev hanımı vs yakışmaz tartışıyorsak adam gibi tartışalım haddimizi aşmayalım doğru olan budur.

abdullah3471, Tilki ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,433
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Okumak cehaleti alir ama esseklik baki kalir demis atalarimiz. Sen bence iyi okuyamamissin, esseklik konusuna zaten girmeme gerek yok. Uyeligini siliyorum hakaretlerin yuzunden.

8. gogo46

gogo46 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    4,919
    Ad Soyad:
    gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Kia
    madem tarih bilgin var.atatürk dogmasına 50 yıl kala fas-cezayir-yunanistan kaybedilmişti. dogmasına 5 sene varken kıbrıs-karabag-bosnahersek kaybedilmişti.atatürk 1 yaşındayken mısır-tunus-girit kaybedilmişti.sırbistan kaybedildikten 70 sene sonra atatürk doğmuştu.herhalde bunlarıda biliyorsundur.

birde serv.anlaşmasıyla sınırlarımızın ne hale geldigini.atatürk sayesinde nasıl şuanki sınırlarımıza ulaştıgımızı bir okuyun,anlayın.

adın ali şimşekse bu adı kime borçlu oldugunu unutma.beni yanlış anlama ama nankörlük yapma bence :)

MSC bunu beğendi.
  9. Settar_Han

Settar_Han Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    90
    Ad Soyad:
    İbrahim
    Yaşadığınız Şehir:
    25-ERZURUM
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    Arkadaş diyorki ellerinde silah mı varki savaşsınlar neyle nasıl savaşsınlar?
    Okumuş adamım diyor ama kurtuluş savaşı, çanakkale ve diğer savaşlarda dedelerimizin ne ile nasıl savaştıklarından habersiz sanırım!
    Zamanın en gelişmiş hava/deniz gücüne karşı yalın ayak aç karnına kazma kürekle savaştılar.
    Aslında o kadar uzağa gitmeye de gerek yok işte hemen yanıbaşımızda Filistin örneği var. Yaklaşık 50 senedir İsrail gibi savunma sistemleri gelişmiş bir devletle mücadele ediyorlar. Evet zamanında bazı yanlışlıklar yapmışlar ecdadımıza karşı ama onun sonuçlarını görüp bugün pişmanlık duyuyorlar. Nerede bir Türk görseler olağanüstü saygı gösterirler.

Zaten mesele de oralı buralı soy sop ırk değil, biz nerede bir mazlum mağdur insan görsek içimiz cız eder dinine milliyetine bakmadan yardım elimizi uzatırız. Ama bu Suriye meselesi çok farklı gördüğünüz gibi. Geçici olarak değil kalıcı olarak geliyorlar, misafirlik nedir bilmiyorlar, bizim onlara kapılarımızı açıp yardım ediyor olmamız onların hiç umurlarında değil sanki yıllardır burada yaşıyorlarmış gibi davranıyorlar, üstüne üstlük cinayet hırsızlık tecavüz gibi ağır adi suçlar işleyip toplumun huzurunu bozuyorlar, yıllardır bizim didinip ulaşamadığımız haklar tek kalemde kendilerine veriliyor, normal Türk vatandaşının sahip olmadığı haklar kendilerine veriliyor. Bunları anlamak güç. Neye karşılık bütün bunları veriyorsun kardeşim!? Herşeye referandum yapalım diye atlıyorsunuz da böyle önemli bir konuda neden bir gecede geçirilen birkaç kanunla halka sorulmadan bu haklar veriliyor!?

Konuya siyaset bulaştırmak istemiyorum ama 2011 seçimlerinden sonra bu heriflere bişeyler oldu. Ondan önce yaptıkları tüm olumlu adımları teker teker fazlasıyla geri aldılar. Özellikle son iki senedir ülkede patlayan bombalar ve hepsinin üstünün kapatılması faillerinin bulunamaması ve hiçbir şey yokmuş gibi suçlu başkasıymış gibi o göreve yeni gelmişler gibi davranmaları beni sinir ediyor. Bir de çıkıp Türkiye huzur adası diyorlar! Biz "nasıl olur da onlara vatandaşlık verirsiniz?" diye sorgularken aklımızla dalga geçer gibi çıkıp Toki'den ev vereceğiz diyorlar. Çok oy verdim zamanında bunlara helal etmiyorum hiçbirini, bundan sonra tek bir oy daha vermeyeceğim. Çevremi de bu konuda bilinçlendireceğim.

abdullah3471, mt_44, Umut28 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  10. mt_44

mt_44 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    237
    Ad Soyad:
    mehmet
    Yaşadığınız Şehir:
    44-MALATYA
    Araç Modeli:
    Getz 1.3(2003-2011)
    vatandaşlık verelim ve hemen askere alıp suriyeye savaşa gönderelim Şehit olurlarsa bizim şehidimizdir deyip hakettikleri şekilde ailesine bakmakla yükümlü oluruz nede olsa şehidimizin yakınları....

11. lostcoast

lostcoast Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    146
    Ad Soyad:
    ..
    Yaşadığınız Şehir:
    37-KASTAMONU
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Hristiyan almadık müslüman aldık diyenlere sözüm şudur, birinci dünya savaşında Mekke de Kabe'yi ve Mekke'yi koruyan Osmanlı Ordu'sunun komutanı Fahrettin paşanın hatıratından aynen şunlar yazar: biz ki zamanın Cihan padişahının emriyle Mekke'yi be Kabe'yi savunurken bize saldıranların İngiliz değil Arap'lar olduğuna şahit olduk.araplar Kabe'yi koruyan Fahrettin paşa ve bir avuç Osmanlı askerine taşlarla sopalarla saldırdılar . Onun içindir ki Suriye de savaşan ulu Önder'imiz Atatürk ün de tecrübelerine dayanarak şunu söyleyebilirim. Arap'lar dan bize ne dost olur ne de kardeş yemişim ben öle Müslümanlığı bunlar müslümansa o Müslümanlık onlarda kalsın ben Ata yadigarı Şamanizm de mutluyum.

Köksal, gogo46 ve cenker_baba bunu beğendi.
  12. cenker_baba

cenker_baba Guest

[​IMG] sana katılıyorum

GT-I9500 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Köksal ve gogo46 bunu beğendi.
  13. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,659
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Düşünelim ve karar verelim. [​IMG]

iPhone 5C cihazımdan tapatalk kullanılarak gönderildi.

Murat, Köksal, MSC ve 4 kişi daha bunu beğendi.
  14. omergurcu

omergurcu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    114
    Ad Soyad:
    omer gurcu
    Yaşadığınız Şehir:
    66-YOZGAT
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)

Yüreğine Sağlık Kardeşim.

Asel Kaan Efe ve scream3057 bunu beğendi.
  15. paradoks87

paradoks87 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    53
    Ad Soyad:
    MUSTAFA BAŞTEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    11-BİLECİK
    Araç Modeli:

16. ismailgulce

ismailgulce Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    468
    Ad Soyad:
    ismail gülce
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    dün izmir buca da suriyeliler gürültü yaptıkları için uyaran iki Türk vatandaşımızı bıçaklayıp, kayıplara karışmış..

17. cenker_baba

cenker_baba Guest

hukumet sınır dışı etmek için daha ne bekliyor acaba

18. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Artık suriyeli görünce sinirlerim bozuluyo dün bi kafeye gittim sahilde 2 masada suriyeliler vardi bi masada 3 erkek vardi 3 kadin bide çocuk lar vardi bos sandalyeye ayaklarini uzatmislar keyif yapiyolar bunlardaki rahat bizde yok ya gidinde ülkenize sahip çıkın ya

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  19. Tamer52

Tamer52 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    729
    Ad Soyad:
    Tamer gürsoy
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    VW
    Aslinda yürüyüş ler düzenlense olmazmi ya her ilde suriyelileri istemiyoruz diye bağırsak biraz etkisi olmazmi

LG-D802 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  20. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,116
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kesinlikle olmaz, yürüyenleri çapulcu diye polisle karşı karşıya getirirler. amirleri polisi 3-4 gün uykusuz ve aç bırakırlar, sonra o haldeki polis kardeşim ne yaptığını bilmeden size saldırır. sizi anayasa koruyor ama anayasayı koruyacak adam yok. o nedenle dayak yediğinizle kalırsınız. bir de size "dış güçlerin maşası" falan derler.

yani yürümekle olmuyor, daha önce denendi.

gogo46 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş