10 Kasım LPG KABLO

Altın - Fon - Borsa BILGI PAYLAŞIMI

'Sohbet-2' forumunda Ogun tarafından 24 Mayıs 2011 tarihinde açılan konu

1. Ersin

Ersin Yönetici

Alınan Beğeniler:
    3,712
    Ad Soyad:
    Ersin C.
    Yaşadığınız Şehir:
    52-ORDU
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Fener Bank Asyada Oynamak İçin TFF Ye Teklif Yapacak Haberiniz Olsun

2. cellini

cellini Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    hakan küçükyörük
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    evet biraz önce basın açıklaması yapıldı.fakat genel anlamda böyle bir isteğin karşılığının olmadığını fikstürün çekildiği ve bank asyanında böyle bir duruma hazır olmadığı söyleniyor.kim ne derse desin bir galatasaraylı olarak böyle bir durumu kabul etmem söz konusu bile değildir.bugün fenere yarın diğer takımlara... futbolumuzun geldiği nahoş durum için herkes gibi bende çok üzgünüm.umarım herkes için hayırlısı olur

3. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif Bak şimdi çekilsinde gör.
    Nasıl oluyormuş.

Zaten Futol haricinde diğerlerini kapatıyor.
    Bank asyaya geçmek için kendi de başvurdu.
    Ayrıca Tahkime de gitti.

Allah Korusun ki Verdiği mahkemeyi kazanmasın.
    Yaklaşık 100 milyon Auro yu Federsayon ile UEFA dan çatır çatır alır.

4. qaan88

qaan88 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    9
    Ogun abi Mahkeme olayı zaten cok kritikde bıraktı beni. Eger eufa ya karsı mahkemeye giderse, ki gidecekmiş, kazanırsa hem maddi tazminat, hem manevi olarak- marka, imaj, sponsor vs- konulardan dolayı 300milyon euro tazminat bile alabilirmiş.. Ama, simdi kritik olan nokta da su, federasyon baskanı daha önce bazı kluplerin yoneticilerinin, teknik adamlarının adının karıstıgı şike, şikeye tesvik vb sekilde süpheler var lafı fenerin sene içerisinde ceza almasına sebep olabilir. Uefa denilen kurum da amator bir kruum değil. Niye beşiktas veya trabzona karsı böyle tutum sergilemedi diye sormak gerekiyor. Fener kadar trabzonda bu sorusturma içerisindeydi. Hala haklanmamasına ragmen Fenerin yerine Trabzonun gitmesine birsey dememesi işin arka planında kamuoyunun bilemediği ama eufa nın süphelendigi bazı seyler oldugu anlamına geliyor. Yani, Trabzondan veya Beşiktasdan süphelenmeyen uefa Fenerden süphe duyuyorsa ve federasyon bazı kulup baskanları vs dediğine göre ve hala aziz yıldırım içerde tutuluyorsa bu iş fenerin lehine değil aleyhine sonuclanabilir..

Fener i bankasyaya yollarsalar, ki imkanı yok, ligtv nin en az 100milyon euro zarar etmesi demek oluyor bu. Kaldkıki öyle bir durumda ligtv nin zararı 160milyon euro olurmus. Buda direk olarak diğer takımların yayıncı kurlustan alacagı paranın dusmesi anlamına geliyor. Böyle bir durumda tum takımlar zora girer..

Zaten fener in küme gitmek "santajını" yapmasının sebebide budur. Koçluk veya yigitlik veya serefli olmak değil. Tamamen santaj yapıyor suanda.. Ligtv nin 160euro zarar etmesi demek, beşiktasın da galatasarayında trabzonunda yani tüm takımların deger kaybetmesi anlamına gelir. Bu yuzden, santaj yapıyor. Zaten buna federasyonda izin vermez. Bırak federasyonu araya basbakan girer.. Cunku, fenerin bir alt lige gitmesinin turkiye de futbol ekonomisine bedeli 500milyon eurodan fazla olucagı tahmin ediliyor..

Lakin, eger yarın sike ile fenerin aleyhine hukuki bir karar verilirse ozmn bunu engelleyemezler. Zannedersem uefa da fener den oldukca süpheli.. Uefa nın yaptıgını federasyon yapmalıydı ama dediğim gibi ortada yarım milyar euroluk, turkiye futbol pazarının nerdeyse yarısı kadar", buyuk bir zarar ortaya cıkıyor. Bu yuzden, federasyon için adalet ve hukuktan önce para gelmiş denilebilir.

Kısaca, fener duserse gs, bjk, ts ve diğer tum futbol kluplerinin hisseleri değer kaybedecek. Çünkü, futbol pazarı kuculecek. Ertesi sene fener süper lige tekrar gelse bile artık taraftarların lige ilgilsi eskisi gibi olmayabilir ve bir daha eskisi gibi yayın gelirleri yuksek olmayabilir. Yani, kısaca fener giderse tüm lig takımları gider.. Bununda farkında olan kimse buna musade etmez. Buna musade edilmeyecegini fener li yoneticilerde biliyor. Bu yuzden, suanda ki söylemleri sadece santajdır.

Not: Bu vesile ile Fenerli olmasamda Fenerin Turkiye ligine olan katkılarını gormus oluyoruz.

5. KuşkanMehmet

KuşkanMehmet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet Kuşkan
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    Borsadan futbola kaymış konu :) Biraz toparlayayım da, anladığım konudan aranıza karışayım.

Herkesin bildiği temel şeyler var. Ucuzken alıp değer kazandığında satmak, yatırımı uzun vadeli yapmak gibi...

Borsamız yenilendikten sonra güçlendi, daha çok yatırımcıya hitap etmeye başladı. Yeni yeni yatırıma başlayan ve sadece yatırım için para ayırabilecek olanların en akıllıca yaptığı iş uzun vadeli, çok kar getiren yatırımlara yönelmeleri. Uzun vadede kazanmak için dikkat edilmesi gereken şeyler belli yani. Ben anlamam, biraz daha anlaşılır diyenler burayı tıklayınız.

6. Hakan G.

Hakan G. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    457
    Ad Soyad:
    Hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bende üniversite 3 te derslerin falanda etkisiyle merak sarmıştım borsaya. Ilk etaplarda fazla parayla yatırım yapmadım öğrenmem lazımdı önce. Sonra hocalarımdan falan tavsiyeler aldım hem derslerimi daha çok sevdirmişti bana o zamanlar. Öğrendiğim bişey varsa uzun vadeli yatırım pek kaybettirmiyo. Bu aralar ekonomi cok çalkantili. Ama benim görüşüm tam yatırım zamanları şu sıralar. Şimdi elimde Krdmd nin hisseleri var maliyetim çok sayılmaz ama zarardayım :D aralıkta temettü dağıtacak umutluyum seçimlerden sonrada hükümet kurulursa kazançlı olabilir gibi...

GT-I9300 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

7. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bank Asya yani borsadaki ismiyle " asyab " şu sıralar almak için avantajlı...

Çünkü çok düşük değerde hisseleri...

6 ay içinde bir sürpriz bekliyorum bank asya'dan, şayet hisse yükselirse bunu'da tarihe not düşmüş olayım buradan...

8. Hakan G.

Hakan G. Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    457
    Ad Soyad:
    Hakan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

Vay be 7 eylül 2015 yılında yazmışım bu mesajı. O zamanlar almış olduğum KRDMD'yi dün 4.65 civarı bozdurdum :) İlk aldığım zamanlar bana maliyeti 1.50 civarlarıydı. Dün bozdurunca aklıma gelmişti böyle bi mesaj yazmıştım sanki diye arattım. Yazmışım gerçekten :D O zamanlar yatırımlar falan yapıyodu KRDMD sanırım daha da çıkma potansiyeli var gibi ama bundan sonrası risk... Şimdi de Turkcell'le bağlandık bakalım ne olacak yıl sonununa kadar :)

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,969
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Şu anda bulunduğum 2 hisseyi yazmak isterim