LPG KABLO

admire yağmur suyunu içeri alan araçlar dikkat!!

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda serseri_32_1907 tarafından 1 Şubat 2009 tarihinde açılan konu

1. altinkent

altinkent Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    tşk arkadaşım

2. xemrah_23

xemrah_23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    bizim milenyum da sağ tarafta torpidonun altında siyah silindir şeklinde bişey var yağmurda ordan su alıyor ve paspasın üstü su doluyor acaba admiredeki gibi aynı yeri mi sökmem gerekiyor? bi de o resimde conta yerine bildiğimiz kapı bandı mı çekilmiş aynı contadan bulabilirmiyiz ? son olarak torpido gözünü nasıl sökebilirim?
    Düzenleyen : xemrah_23

3. xemrah_23

xemrah_23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    yok mu yardımcı olabilecek birileri???

4. oğuzdeniz

oğuzdeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    öncelikle torpido gözünü sakın kendin sökme. ewet kapı bandı ve silikon iş görür fakat her ihtimale karşı o kapıbandı çektiğin parçanın alt tavanından havalandırma boğazların su yüyümesin diye çekomastikten bir set yapmayı unutma. böylelikle işin garanti olur.

5. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    torpido kapağını sökmek çok kolay. iki yanından içe doğru bastırarak çekerek çıkarabilirsiniz. kırılmıyor esnek bir malzeme ancak torpido kapağının ordan bir sonuca varabilir misiniz emin değilim..

6. xemrah_23

xemrah_23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    cevaplar için teşekkürler arkadaşlar.

7. oğuzdeniz

oğuzdeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ben yanlış anlamışım seni . torpido değilde göğüsü sakın sökme. ayrıca torpidoyu söksen bile en fazla göreceğin şey suyun en son damladığı yer olacaktır. nerden girdiğini göremezsin. sen benim dediğimi yap bakalım problemin düzelecek bundan eminim.

8. xemrah_23

xemrah_23 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    abim arabayı bi getirse yapacam da 3 gündür arabayı gördüğüm yok ki :) ccvp için tekrar teşekkürler.

9. oğuzdeniz

oğuzdeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    ne demek?

10. Halil KURT

Halil KURT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,793
    Ad Soyad:
    Halil Kurt
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Aynı sorun ben de de var Ramazan bayramında İzne memlekete gittiğimde başıma gelmişti.
    Çok yağmur vardı ve arabay rampa yukarı önü yukarı gelecek şekilde park etmiştim. sabah geldiğimde paspas tmamaen su olmuştu. Bakım için servise gittiğimde anlatım, yapacaklardı fakat vaktim olmadığı için kalmıştı.
    Yarın bir de ben el atayım bakalım ne çıkacak
    Vaktim olursa resimde çekerim ..

11. Halil KURT

Halil KURT Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,793
    Ad Soyad:
    Halil Kurt
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    eveet arkadaşlar malum yeri bende söktüm. fakat o üst kısımdaki plastik çerçeve ile alakalı bir durum göremedim...
    ancak plastik çerçeveyi söktükten sonra delikten içeri baktığımızda ( sağ çamurluk yönüne doğru)
    delikten yaklaşık 20 cm uzaklıkta ve zeminden 5- 10 cm yüksekliğinde bacaya benzer bir yükselti var.

Büyük ihtimalle içeri hava burdan alınıyor. (suyu da tabi :) )
    Su alma sebebine gelince ( benim görüşüm ) Çok şiddetli yağmurlarda eğer tahliye delikleri tıkalı ise bu bölgedeki su taşıp oradan içeri giriyor ..

Çerçeveyi söktükten sonra ben de bir damacana su dmktüm aradan fakat hepsi olduğu gibi aşağı indi içeri almadı..

12. oğuzdeniz

oğuzdeniz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    evet o baca diye nitelendirdiğin yerden alıyor suyu. ama dediğin gibi su birikip yükselmiyor. alttaki küçük ızgaradan sızarak saçın altından süzülerek bacaya damlıyor ,akıyor. işte sacın altına bacadan 10- 15 cm beriye bir baraj yaparsak çekomastikten su bacaya değil daha önce damlıyacak ve tahliyeden akıp gidecektir. araç düz dururken hortumla dahi su tutsan tahliyeden akıp gidiyor. en ufak bi eğimde su oradan yürüyerek bacaya damlıyor ve paspasta birikiyor.

13. Köksal

Köksal Süper Moderatör

Alınan Beğeniler:
    4,522
    Ad Soyad:
    Köksal
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Opel
    çok güzel açıkladınız, ancak iç tarafta çalışma alanı çok kısıtlı olduğundan, çekomastik ile baraj yapmak oldukça zor görünüyor.https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley24.gif

14. hakimalp

hakimalp Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    valla benim de öyle bi sorunum vardı.sileceğin altındaki plastik havalandırmaya nezeyen yeri söktüm.camın altını kompile silikonladım.ve sorunum çözüldü.yapmadan önce arabayı kaldırıma park ederken muhakkak sağ tarafını kaldırıma koyarak suyu önlemeye çalışıyordum.ama şimdi fark etmiyor .çünkü sorunumu çözdüm.tafsiye ederim

15. mblack

mblack Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Arkadaşlar benim sağ taraftan su alma sorunu çözüldü.Şimdi de sol taraftan alıyor.Döşemeyi kaldırıp baktım.Yukarılardan bir yerlerden geliyor ama yeri belli değil. Var mı böylesiyle karşılaşan ve çözen?

16. mblack

mblack Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Acaba aynı sorunla mı karşı karşıyayız? Yağmur suyu camdan mı giriyormuş sizin aracınızda?Benim aracımdaki sorun yukarıda anlatılanlardan biraz farklı. Camdan şüpheleniyorum ama tam teşhisi koyamadım.

17. mblack

mblack Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Yardımcı olabilecek biri yok mu acaba?

18. Misafir

Misafir Guest

Ya arkadaşlar ne çekomastiği ne kapı bandı yav, servise gidin su tahliye kanalınız tıkanmış 10 dakikada halletsinler sökmeyin orayı burayı...

19. mblack

mblack Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ben servise gittim. Çekomastik yöntemini uyguladılar,sorun çözüldü. Artık sağ taraf kuru.Şimdi sol taraf döşeme altına su giriyor. Sanırım bu öncekinden farklı bir noktadan kaynaklanıyor. Su işi karışık iş. Öyle 10 dk.lık bir şey değil. Sorun sık rastlanan, bildik bir yerden değilse, servise gider gider gelirsin.

20. Misafir

Misafir Guest

İyi güzelde hocam bu sorun yeni duyulmuş birşey değil. Diğer araçları bilmem ama Hyundai de sıfır i30 da bile karşılaşılmış bir durum olup sebebide su tahliye kanalının pislikten ötürü tıkanmasıdır. Tıkanıklık dolayısı ile suyun dışarı atılamayıp torpidonun alt kısmından aracın içine girmesidir.Benzer konulara forumda defalarca rastlayabilirsiniz. İlk defa çekomastik çekildiğini duydum.https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley5.gif
    Düzenleyen : Okan Özkan

Bu Sayfayı Paylaş