LPG KABLO

Accent Era 1.6 Cvvt Lpg Hakkında

'Accent Era Forum - Club MC' forumunda ahmetsagdic tarafından 20 Mart 2018 tarihinde açılan konu

?

ACCENT ERA ama hangisi ?

1. ACCENT ERA 1.5 CRDİ DİZEL OTOMATİK

10.7%
  2. ACCENT ERA 1.6 CVVT LPG OTOMATİK

32.1%
  3. ACCENT ERA 1.5 CRDİ DİZEL MANUEL

21.4%
  4. ACCENT ERA 1.6 CVVT LPG MANUEL

35.7%
  1. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    merhaba arkadaşlar bende i 20 1.4 crdi dizel var kısa zaman sonra vedalaşıcaz uzun araştırmalar sonucunda forumda bilenler bilir accent era bakıyorum ama DİZEL otomatik baktım araştırdım ettim taaki bugüne kadar çalıştığım iş yerine bi adam geldi arabası accent era 1.6 lpg li arkasında satılık yazısı yazmış bende aradığım araba olunca bi konuşma geçti aramızda;
    B: merhaba araba satılık galiba nasıl aracınız ?
    A: arabamdan memnunum ama maddi durumlar var
    B: bende böle era düşünüyorum araştırıyorum ama DİZEL bakıyorum otomatik bu lpg li galiba
    A: evet lpgli 1.6 motor 112 hp lik ve yakıtı azdır ayrıca parçası ucuzdur
    B: bikaç bişey sorabilirmiyim
    A: tabi ki sor
    B: bunlar için çekmiyor atak değil yükü gördüğü zaman bayılıyor yokuş çıkarken güç kaybeder birde çok fazla hızlanmıyor gibi şeyler okudum duydum siz yaşadınızmı ?
    A: tabi bu araçtan dizel gibi performans bekleme ama kötü de bir performansı yok ben memnunum bagaj geniş ha çekmesi konusunda yokuşlarda yada normal yolda gidişi ve kavraması iyi lpg tüketimide zaten az tavsiye ederim neden dizel istiyorsun ?
    B: çünkü güçlü makina torku yüksek ve hızlı ben arabada performan seviyorum ondan dolayı
    A: benim sana tavsiyem eğer yılda 10.000 km yi geçmiyor ve araba ile çok fazla dolaşmıyor sadece şehir içinde kullanıyor ve çalıştır yürü dur stop et yapıyorsan bende dizele bulaşma çünkü dizel motor ve turbo bunları sevmez ama bunun lpg li olanında bunlar yapsanda sorun olmaz yinede sen bilirsin
    B: aynen ben senede belki 5-6.000 km anca yaparım kızım var onu okula götürmek için kullanıyorum genelde çoğu zaman yatıyor benim araba evde
    A: o zaman bence dizele bakma masrafı seni üzer böle bi araç sana yeter istersen dene bi bak fiyat konuşalım
    gibi sözleştik müsait bi zamanda deneme yapıcam
    işte bu konuşmalardan sonra aklıma 1.6 lpg era girdi ve kafam karıştı.
    sizden ricam accent era 1.6 lpg li kullananlardan bana tavsiyede bulunabilecek varsa sevinirim
    * çekişi nasıldır
    *parça masrafı nasıldır
    *uzun yol yapıp yokuşlarda kullananlar varmı
    *otomatik şanzımanı nasıl tavsiye edermisiniz yoksa mauenl mi bakayım.
    yani genel anlamda ( ACCENT ERA 1.6 CVVT LPG )bu araca sahip olanların iyi kötü yorumlarını bekliyorum
    herkeze teşekkürler saygılarımla
    (Yukarda ki ankete oy kullanırsanız sevinirim )

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hızlıca okudum ama adam gayet doğru cevap vermiş, büyük kısmına katılıyorum ama bakımlı araç dizel-benzin fark etmez düzgün ve bakimliysa baş agiritmaz. Ben 1 yıldır otomatik vites kullanıyorum, kullanması gayet keyifli ve rahat. Era için benzin ve dizel otomatik vites tam otomatik şanzıman ayni.

Asel Kaan Efe, erkan42 ve ahmetsagdic bunu beğendi.
  3. cenker_baba

cenker_baba Guest

bende olsam lpg li otomatik alırdım dizelde hep bir turbo korkusu var malesef

koreci, Asel Kaan Efe ve ahmetsagdic bunu beğendi.
  4. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    aynen şuanki arabama mesela sürekli bu korku ile biniyorum acaba acaba diye ama çekişi ve ataklığıda çok hoşuma gitmiyor değil
    Ankete oy kullanırsanız sevinirim

5. erkan42

erkan42 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    373
    Ad Soyad:
    İskender Erkan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.5 CRDI (2006-2012) MC
    Ben 1.5 dizel manuel kullanıyorum 2 senedir öyle büyük bir problem yaşamadım çok şükür. Performans olarak söylenecek söz yok zaten. Tabii ki 1.6 lpg liye binersiniz denersiniz performansı sizi tatmin ederse alabilirsiniz. Sonuçta performans tatmin olayı kişiden kişiye değişen bir kavram. Ama ne olursa olsun sahibini üzmeyen bir model Era. Şimdiden alacağınız araç hayırlı olsun :)

bekobey bunu beğendi.
  6. bekobey

bekobey Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    770
    Ad Soyad:
    Bekir DOĞAN
    Yaşadığınız Şehir:
    38-KAYSERİ
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB
    Mümkünse aracı almadan test sürüşü yapın, dizel torkuna alışmış biri olarak 1.6 lpg era şehir içi rahat geldi ancak eşim otomatik ve LPG'siz olsun istedi, vazgeçtim. Bende 1.4 cvvt Blue otomatik bakınıyorum. Tabi bütçe hala yetmiyor.

erkan42 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  7. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Benzinli otomatik olarak alınabilecek en mantıklı araçlardan biri. 1.6 otomatik era dır.

8. killi37

killi37 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    23
    Ad Soyad:
    Cemil GÜRSOY
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    ben 1.6 benzinli lpg li otomatik era da kullandım şuandada 1.5 dizel otomatik era kullanıyorum ikiside bana sorun yaratmadı ben daha öncedende 1.5 era kullanmıştım ve yine sorun yaratmamıştı
    yanlız çekiş konusunda kesinlikle 1.5 dizel otomatik tek geçerim araç mükemmel anlatmaya gerek yok :)

erkan42 ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. joy_ride

joy_ride Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,469
    Ad Soyad:
    Murat GÜRBÜZ
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bencede bi test sürüşüne çıkın tatmin olursanız öyle alın derim ama araç temiz ise kaçırmayın derim

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

10. sunyy2003

sunyy2003 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    174
    Ad Soyad:
    halil taşkın
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Su an benimde 1.6 otomatik civic var lpg li ama aklimda hep era 1.6 var cok merak ediyorum

11. Ogun

Ogun Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,571
    Ad Soyad:
    Ogün YILMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    1.6 Era , 112 lik , Ateş eder be..

O araca rampalarda kasılıyor diyen küfreder.

Tabi ki dizel gibi değil , ama çoğu aracı yatırır kaldırır.

performasn kaybı lpg yada ayarlarındandır.

12. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Arkadaşar bildiğiniz üzre benim aracım 1.4 dizel i20 ve çarşamba günü o arkadaş ile sözleştik ve deneme şansım oldu şöle anlatayım
    araç tam otomatikmiş zaten belli şöle bi tur attık dur durdum kaldırdım yürüdü gaza aniden yüklendim az yüklendim felam
    araba kalkışlarda seni koltuğa yaslıyor ve gidişi bence fena değil araçta 3 kişi idik normal seyrederken bi anda gaza yüklendim araba vites küçülttü ve irkildi hoşuma gitti bu kullandığım araba 2006 model tam otomatik 4 vites era idi motor zaten sesiz çalışıyor benim arabadan sonra pek duymadım bile sadece ara gazlarda devir sesini duydum şöle sölim yaklaşık 300-400 m arabayı durdurduktan sonra gaza yüklendim ve bu mesafe sırasında araba 80-90- demeye başladı açıkcası beğendim bana şimdilik yeter gibi geldi ama yük ve içinde insan olunca ne yapar bilemiyorum bu çekişi o zamanda sergilermi düşünüyorum neticede 145 nm tork var 112 hp ben aracımın gidişinden memnunum yokuş mokuş hikaye bas gider bu nasıl bilmiyorum ama çekişini beğendim birde dizel otomatik denemek istiyorum yani temiz bakımlı olursa 1.6 ve 1.5 dizel alınır gibi geliyor benim için temiz 1.6 bulduktan sonra alınabilir.
    araca adam 35.000 tl istiyordu sizce nasıl yalnız aracın arka koltuğunun ordan bi horultu tarzında bi tok tokur tokur tok sesler geliyordu adamın dediğine göre benzin otomatiği değişcekmiş birde arka amortisörlere baktım onların dışındaki kavucuk plastikler yırtılmış dökülmüşdü sanırım değişmesi lazım
    yorumlarıda okudum şimdi sıra 1.5 dizeli denemeye geldi

13. exuberant43

exuberant43 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    541
    Ad Soyad:
    Coşkun ALTAY
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bende 6 ay oncesina kadar 1,6 manuel lpg li vardı hızlanma ve rampa konusunda dizel kadar olamaz benki ama gercekten rampada cekişi ve hızlanması sizi tatmin eder ben cok 1.6 ları rampalarda solladım benim diyen 1,6 yı yer era parca konusunda gercekten hesaplı bi dogan sahin parası da degil sonucta masraf konusunda bana 8 senede sadece triger ve yag bakım masrafları oldu baska bi masraf acmadı bana birtek ben yakıt pompasını yaktım o pahalı geldi bana :D ben 8 yıl kullanmıs biri olarak tavsiye ederim yine alacak maddi durumum olsun era alırım siz yinede test edin kullanın bence bu sözleştiginiz erayı

ahmetsagdic bunu beğendi.
  14. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kullandım zaten ama işte adam 35.000 tl istedi 2006 model biraz fazla geldi pazarlık ta yapmadı birde benzin otomatiği ve amortisör olunca biraz o araçtan soğudum başkalarına bakıcam zaten kullanırken fark ettim rahat kavrama ve gidişi vardı elbette dizel kadar tatmin edici bir çekişi yok ama yinede kötüde değildi yani
    size sorayım
    Araç : Hyundai era 1.6 otomatik benzin + lpg
    Km: 150.000
    Durum: Değişen ve boya yok, benzin otomatiği arızalı ve amortisörler değişecek
    Fiyat : 35.000 TL son aşağı inmem dedi
    Siz ne dersiniz ?

15. exuberant43

exuberant43 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    541
    Ad Soyad:
    Coşkun ALTAY
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    2006 modele fazla para bence hocam 1,6 daha uygun km olarak ve fiyat olarak araclar vardır ben 48 binde nokta hatasız ful orjinal eramı 40 bine sattım 2010 model form zaten aracımı biliyordu aksesuarlıydı aracım

16. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    evet bencede fiyat pahalı geldi aynı kilometrede dizel var ama ha bazı yerleri değişmiş boyanmış olan

17. exuberant43

exuberant43 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    541
    Ad Soyad:
    Coşkun ALTAY
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hocam lokal bi parca kucuk bi miktar boya bence sıkıntı olmaz boya takıntım yok sizi bilemem tabi ama degişen konusunda olmaması lazım tabi siz nasıl dusunuyorsunuz bilemem

18. ahmetsagdic

ahmetsagdic Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    68
    Ad Soyad:
    AHMET SAĞDIÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    boya takıntısı bende yok bende takmıyorum ama değişine biraz takılırım orda değiştiği yere ve durumuna göre bakıyorum hala dizeller var ama çok manuel var nerdeyse hepsi manuel otomatik öle çok yok olanda çok uzak illerde

19. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    2012 model 1.4 mode benzin lpg(brc) aracimi sifir aldim ve suan 52 bin kmde. Bugune kadar edindigim tecrubelere bakarsak eve dizel kadar torku yok kuvvetli degil. Ama normal bi kullaniciyi uzecek bir arac degil. 1.4 motor bile bana yetiyor. Kaldiki 1.6 daha guzel bir motor. Otomatik konusuna gelince otomatikte 4 vites bizim araclar ve cok konforlu bi otomatigi yok. Bas agritmaz sorunsuz bir otomatiktir ama pürüzsüz degildir. Size tavsiyem yılda 10 bin km yi gecmiyorsaniz duz vites 1.6 lpg li bir era almaniz. Dizel aracın kullanimida zahmetlidir ama eralarda benzin ve lpg li motordan korkmayin. Istediginiz kadar hor kullanin size 250 bin km yi yine gösterir. Fakat dizelde turboyu yaglasin diye calistirip 30 40 saniye bekliceksiniz stop ederken 30 40 saniye bekliceksiniz. Deviri yuksekte yada dusukte kullanmicaksiniz. Surekli sehir ici kullanimda dizel partükül filtresi dolacak onu yakmak icin ayriyetten igrasacaksiniz. Evet dizelin keyfi benzinli aracta yok ama gercekten bakimi ve kullanimida maliyetli oluyor. Sizin işinizi lpg li arac gorecektir. Satarkende cok kolay satarsiniz.

20. Buraktokatli

Buraktokatli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    590
    Ad Soyad:
    Burak Tokatlı
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Çorumdan samsuna gidenler bilirler. Elmadağ gibi diklikte bi rampa var çorum çıkısinda. Sungurluda oturuyorum. Okulum icin amasyaya surekli gidiyorum ve o rampayi 140 150 cikiyorum. Benim diyen dizellere sellektor atarak. Tabi arac bos sadece ben varim.

Benzinli aractan zevk almak istiyosaniz yuksek devir cevirceksiniz. Arabayi 3 bin devir altina dusurmeyin emin olun dizelden daha cok zevk alcaksiniz. Bakin dizelden daha guclu olcak demiyorum tabiki olamaz ama o motorun tatli sesi yuksek devirdeki puruzsuzluk bu insanin kanına bikere girerse bidaha birakamiyor :D motor yağını hep 7 bin km de degistiyorum sirf bu yuksek devirde yurutme istegim yuzunden helede virajlı bir yol olursa cekiyorum 3. Vitese o viraj senin bu viraj benim tırmaniyorum dağlara kimsenin arabası kendine kötü gelmez. Benimkide benim icin en guzel yarış arabası :D

Bu Sayfayı Paylaş