LPG KABLO

accent era 1.4 için BRC lpg

'LPG Sistemleri' forumunda hyundai_engine tarafından 5 Ocak 2009 tarihinde açılan konu

1. hyundai_engine

hyundai_engine Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar, 2008 model Hyundai Accent Era 1.4 aracıma, 2009 modellere takılan BRC firmasının hyundai araçlar için özel tasarlamış olduğu BRC marka sıralı sistem taktırmak istiyorum. tereddütlerim var..Ancak bazı sorularım olacak

1) Şimdi sıralı sistemlerde genelde çekiş düşüklüğü yaşanmadığından bahsediliyor.ancak ben daha önceki hyundai getz 1.3 aracıma KME marka sıralı sistem taktırmıştım..sonuç berbattı..çekiş düşüklüğü berbattı.. Acaba BRC firmasının hyundai araçlar için özel tasarlamış olduğu BRC marka sıralı sistem çekiş düşüklüğü yaşatır mı? hiç aracına bu markadan taktıran oldu mu?

2) yakıt tüketim değerleri nedir öğrenmek isterim..mesela benim aracım 100 km'de şehir içi agresif olmayan sakin kullanımla 8.8-9 litre yakıyor, şehirlerarası ise 100 km'de 90-100 hızı geçmemek kaydıyla 6.5-7 litre arası yakıyor... bahsettiğim marka lpg'de bu değerleri ölçen va rmı? şehir içi 100 km'de sakin kullanımla kaç litre LPG, şehirlerarası 100 km'de kaç litre LPG gider?

3) sıralı sistemlerde araçta mutlaka bir miktar benzin olması gerekiyormuş..1 depo lpg için kaç litre benzin koymak gerekiyor?

4) sıralı sistem taktırdıktan sonra mesela şehirler arası 90 değil de 120-130 ile gidersem çok anormal farkeder mi benzinlideki gibi?

Düzenleyen : hyundai_engine

2. Misafir

Misafir Guest

1 - Şartlara uygun takıldığında problem yaşayacağını sanmıyorum.
    2 - Benzin tüketiminin üzerine 2L koyarak hesaplıyabilirsin.
    3 - Sıralı sistemlerde araç önce benzinle çalışıp ısındıktan sonra LPG'ye geçtiği için depoda bir miktar benzin bulundurmak gerekiyor ancak bunu LPG ile bir ölçüsü yok, fazla olmamak kaydıyla bir miktar (çeyrek depo kadar) benzin bulundurup eksildikçe takviye edersin.
    4 - yakıt tüketimi yakıtcinsine bağlı değildir, şartlar her türlü yakıt için aynı şekilde geçerlidir.

3. t.capar

t.capar Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Sorunuza cevap olmaz belki ama benim araçla ben şehirler arası uzun yolda 334 km yol yaptım.22 litre gaz yaktı.Şehir içerisinde de 20 litre gaz ile 190 km yol yaptım.

4. veydel

veydel Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    veysel
    Yaşadığınız Şehir:
    21-DİYARBAKIR
    Araç Modeli:
    PSA
    selamlar. bende bu gün aracıma brc marka lpg taktırdım. montaj işlemini usta yaptı.(çıraklara bırakmadı). performans düşüklüğü olmazmış dediler.bakalım artık.sizde taktırın bence tereddüt etmeyin........

5. hyundai_engine

hyundai_engine Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Coşkun hocam cevaplarınız için teşekkürler..çok aydınlatıcı oldu...veysel hocam kaça taktırdın sıralı sistemi? araçlarımızı aynı model olduğundan ve aaynı marka sıralı sistemi taktırmayı düşündüğümden dolayı, tecrübelerini benim için önemli....madem bugün taktırmışsın...bundan sonraki izlenimlerini aktarırsan sevinirim..belki 1 aya kadar taktırabilirim çünkü...

6. alpozturk2002

alpozturk2002 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Benim de sizlere bi kaç sorum olacak;
    -Dile getirilen BRC'nin Hyundai için özel üretildiği gerçeketen doğru mu?
    -Hyundai için özel üretilen BRC kitine BRC bayilerinden kolayca ulaşılabilir mi ve Hyndai için üretilen ile normal BRC arasnıdaki farkı nasıl anlayacaz. Normal BRC yi kakalamadıklarını nerden bilicez.
    -Hyundai için üretilen BRC de diğer BRC den farklı olarak ne kullanılmış, teknolojik olarak bu mümkün mü?
    Gerçekten hyundai için özel BRC kiti üretiliyor mu:)))

7. zesin1

zesin1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    arkadaşlar merhaba, öncelikle mayıs ayından beri getz aracımda brc kullanıyorum ve çok memnunum, benzinden gaza geçiş hissedilmiyor. BRC nin hyundai için özel kit ürettiğini hiç zannetmiyorum, yani normal brc - özel brc diye birşey yok. Takılan model %99 BRC nin sequent 24 my07 modeli ve kaliteli bir kittir. Bu nedenle montaj yaptırmayı düşünen arkadaşlara tavsiye olunur.

8. zesin1

zesin1 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    ayrıca şunuda belirtmek isterim, brc tercih etmemdeki en önemli sebep manifold'u delmeden montaj yapılabilirliği. (getz'ler için konuşuyorum, bazı araçlarda manifold-enjektör aralığında yeterli mesafe olmuyor).

9. Misafir

Misafir Guest

BRC taktıracak arkadaşlar kitin tamamen orjinal olmasına dikkat etsinler, bazı firmalar maliyeti düşürmek için kısmi yerli malzeme kullanabiliyor...

10. zapatista

zapatista Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    benim aracımda 2008 1.4 team abs brc sistem var
    yakıt ölçümünü sağlıklı veremem..
    ama ortalama olarak vermek gerekirse
    litre bazında alırım genelde
    30 lt şehirler arası 375- 400 km
    şehir içi ise 300 km yapıyor..

11. era-era

era-era Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    usta iyi olursa hiçbir problem çıkmaz ama madem lpg takacaktın niye 1.6 sını almadın ki arkadaşım az yakardı çok kaçardı:)

12. ormanci14

ormanci14 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2009 era ilk depo, lpg şehir içi 330 km 32 lt

Bu Sayfayı Paylaş