LPG KABLO

96 accent gt hava akışmetresi sorunu

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda sametovic tarafından 9 Eylül 2013 tarihinde açılan konu

1. zagor-te-nay

zagor-te-nay Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    KORHAN KARAYEL
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    Bu akşam aracı aldım arkadaşlar, motor sıcak olduğundan net durumu sabah göreceğiz ama sıcakkende rölantide iyileşme olduğu anlaşılıyor.

* Rölanti motoru değişti ve emme manifoldu bağlantılarında hava kaçağı olduğundan contaları yenilendi.
    * Silecek motoru arızalanmış, sökülüp tamir edildi, silecekler yenilendi.
    * Ön takım kontrol edilip, gerekli yerler sıkıldı.
    * Bağlantı soketi kırıktı yerine sabitlendi.
    * Fren balataları kontrol edildi.
    * Farlar ayarlandı.
    * Yağ, yağ filtresi, hava filtresi, benzin filtresi ve bujiler değişti.

Aracı perşembe akşamı bırakmıştım, bu akşam aldım. Ciddi emek harcandı ayrıca parça olarakta rölanti motoru+yağ filtresi+silecekler+manifolt contaları Gökhan ustadan, ödediğim ücret ise 330 TL :) Yenisahra 'da bulunan servisin bilgilerini forum kuralları gereği paylaşmıyorum, ihtiyacı olan olursa özelden sorabilir.

2. yorgun01

yorgun01 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    edip örgen
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    selam ben edip kardeşim aynı problem bende var servis araştırdı kendilerinden parça takıp denediler ve şuna karar verdiler benzin geri dönüş valf'ı arızalı benzin kaçırıyor
    ve düzenli çalışmıyor ve çiğ yakıyor ve yakıt boşa gidiyor rolenti bir iniyor bir kalkıyor parça bekliyorum.

3. Laziko

Laziko Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Muhammet Usta
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    herkeze hayırlı forumlar 1 ay önce hyundai accent 1999 1.5 gls otomatik araç aldım İstanbul'da alıp Kocaeli ne geldim Kocaeli'nde kullandım bir müddet sorun yoktu düne kadar araç düz yolda gidiyor rampa çıkmıyor rampa çıkarken nerede ise duracak gibi oluyor az biraz rampa çıktım kenara çektim geri dönmek için çıkamıyorum çünkü o sırada motordan duman çıkmaya başladı istop ettim kaputu açamadım yanıyordu resmen açıncada baktım radyatör patlamış su konulan yerin hemen altından ve çok bir hararet de yapmadı araç bugün radyatör değiştim conta da birşey yok dedi usta fakat araç bi gaz yiyor bi yemiyor giderken kesiliyor gaz bi anda sonra geri geliyor elektririkçi hava akış sensörü dedi orijinalini alman lazım dedi oda 500 lira ayrıca Ateşleme bobininin oradan alektirik çıkartıyor çat çat ses geldi fark ettim sizce ne yapmam lazım yardımcı olursanız çok sevinirim

Bu Sayfayı Paylaş