10 Kasım LPG KABLO

6. Yıl Bakımı Ve Hyundai Ajanı

'Bakım Günlükleri' forumunda SerialKiller41 tarafından 26 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    kullanılan 10w-30 yağ neredeyse bütün spekleri sağlıyor. yani adamlar gönül rahatlığıyla kullanırlar. hiç kimsenin turbosuna ya da motoruna da bu yağ kullanıldığı için doğrudan zarar gelmez.

yağ işini internetten gördüğü kadarıyla bilen kişilere çok takılmayın

%100 sentetik olmadığı doğrudur, ama son 20 yılda üzerinde en çok çalışılan yağ 10w30 yağlarıdır.

servisler bütün spekleri sağlayan en ucuz yağ olduğu için kullanıyor. çok iyi değil, ama istenen bütün şartları sağlar.

şanzıman yağları konusunda servislerde problem var gibi. o ayrı bir konu.

2. SynysterGates

SynysterGates Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    592
    Ad Soyad:
    Kaan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Blue 1.4 (2011 -201X) RB

Ajan girişimi başarısız olmuş anlaşılan.Bu arada hala şu iğrenç yağı satıyorlar demek ki,ben açık konuşmak gerekirse son gittiğim servis hizmetinden memnun kalmadım.Rot ayarı ve balans istedim frende sağa çekiyor dedim ısrarla yapıldı diye geldi araç bakıyorum frenlemede yine sağa çekiyor,o yağı kullanacaklarını gördüğüm anda istemiyorum 5w-30 tam sentetik yok mu diye sorduğum da yok cevabını almıştım,kendiniz de getiremiyorsunuz koymuyorlar.Tüm gereksinimleri karşılıyor diye motoruma niye çağdışı ucuz yağ koydurayım daha iyisi varken ?Daha 7k km oldu aracın yağı simsiyah,motor sesli çalışıyor.Ayrıca şirket plakalıkları vardı üstünde çöpe atmışlar bana sormadan,atılmasın demiştim.Taktıkları plakalık çok çirkin beyaz şeride siyah yazılar reklam panosu gibi,sıfır araçlara taktıkları zarif siyah plakalıktan istedim ona da yok demişlerdi,fahiş fiyatları saymıyorum bile.Bizim araçlarda kronik arka amortisör sıkıntısı var serviste doğruluyor lakin değiştirmiyorlar.Ben niye yetkili servise gideyim ki şimdi ? Yaptığı tek şey bakım zamanı yıldan dolunca aramak.Kaliteyi fazlasıyla bozdular.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Öğrencilik dönemimde Dedeman kapadokyada çalışırdım. Staj, sözleşmeli, ekstra vs. Orayada gizli müşteri gelirdi. Senede 1 veya 2 defa gelirler, otelin lobi, oda servisi, havuz gibi hemen hemen her imkanını kullanır giderlerdi. Sonra otelin notu gelirdi. Bir kaç yıl sonra artık bu gizli müşteriyi tahmin edip takibe almaya başladılar. Gece oda servisini kullanmaları en belirgin özellikleriydi. Bir süre sonra Dedeman Kapadokya battı satıldı.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. SerialKiller41

SerialKiller41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    295
    Ad Soyad:
    Koray Yunus
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Bugün 300₺ lik hediye çekini gönderdiler ve elime ulaştı. Ticket restaurant kartı göndermişler :cool: Hyundai ❤️

ai_torcuk ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş