LPG KABLO

205/65/r15 94h Lastik Hakkında

'Starex Forum - Club' forumunda mcema tarafından 1 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. mcema

mcema Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    M. Cem Aygül
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    Merhaba. Yeni aldığım Starex CRDİ uzun şase aracımla aranıza katıldım. Aracın üzerindeki lastikler kışlık ve hayli yıpranmış. 4 mevsim lastikleri çevremde hiç kimse tavsiye etmedi. Kullananlar; "ne yazlık gibi ne de kışlık. Her iki mevsimde de bekleneni vermiyor" şeklinde şikayetlendiler.

Ben de önümüzün yaz olduğunu değerlendirerek arayış içine girdim. Aracı aile aracı olarak kullanmaktayız. Ağır yük gereksinimimiz yoktur. Yılda bir kaç kez yaklaşık 200-300 km ağırlığında malzeme taşımam gerekebilir.

Bu şartlar altında 205/65/r15 94H yazlık oto lastiğini bu araçta kullanabilir miyim?

Sizin önerdiğiniz ekonomik seçenekler var mı?

2. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hoşgeldiniz , aracınız hayırlı olsun. @oskanush abi bu konuda tecrübelidir diye tahmin ediyorum.

3. oskanush

oskanush Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    775
    Ad Soyad:
    Özkan ANDAÇ
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Sonata 3.3 V6 (2006-2010) NF
    Merhaba,

Aracınız hayırlı olsun.

4 mevsim lastik hk.da yazılanlara katılıyorum.

1950kg civarında boş ağırlığı olan arabanın lastik seçiminde bence en önemli kriter yük endeksi. (Örneğimizdeki 94 yetersiz kalacaktır.)

Sanırım ben "101 xl" lastiklerle -kargo tipi olmayan lastiklerle- muayeneyi sorunsuz geçmiştim.

Ekonomi ön plandaysa elbet bazı kriterlerin etrafından dolaşılmak zorunda diğer taraftan.

Başka bir tavsiyem; yük atılmayacaksa, arka makasların azaltılması, ön torsiyonların da düşürülmesi. Lastiklerin yol tutuş performansına ciddi miktar yardım edecektir.

İstenilirse benim Starex'in forumdaki konusuna bakılabilir.

Bu parametreleri toplayıp her araç sahibi kendi gerçeklerine uygun bir sonuca varabilir.

SM-G975F cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

mcema, cakmamuhendis ve erhancakmakk bunu beğendi.
  4. mcema

mcema Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    M. Cem Aygül
    Yaşadığınız Şehir:
    18-ÇANKIRI
    Araç Modeli:
    Starex CRDI(1997-2008)
    İyi dilekleriniz için teşekkür ederim. 205/65/15 99H lastiğin uygun olduğunu tahmin ediyorum. Keza yük endeksine göre lastik başına 775 kg.

Ayrıca aracınızla ilgili forum linkini paylaşırsanız memnun olurum.

Starex'in netteki teknik kitapçıklarında bakım aralığı 15 bin km, mazor filtresi için 30 bin görünürken, servis bakım aralığını 10 bin, mazot filtresi için 20 bin olarak bilgi verdi. Hangisi doğru?

Dizellerin ve de ticarilerin cahili biri olarak tavsiyelerinize şiddetle ihtiyaç duyuyorum.

Bu Sayfayı Paylaş