LPG KABLO

2021 I20 Trim Sesi Sorunu

'i20 Elite Forum - Club (GB) (2014–20XX)' forumunda aizzet tarafından 24 Mayıs 2021 tarihinde açılan konu

1. Kartal64

Kartal64 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Sercan
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Bende haziran da i20 1.4 jump aldim ve 2 yerden trim sesi geliyo.Bi tanesi ön camin en solundaki kösedeki plastiğin icinden digeri sag arka cam icerisinden servise goturdum on konsolu sokmek istedi su an kararsızım bu sekilde sorun yasayip cözume ulasan oldumu acaba? Açikcasi konsolun sokulmesinden biraz cekiniyorum.cozume ulasan olduysa bi cevap yazip ozelden gorusebilirsek sevinirim.

Sarıaslan bunu beğendi.
  2. Sarıaslan

Sarıaslan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    838
    Ad Soyad:
    Abdullah Sarıaslan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    2018 i20 de aldıktan biraz sonra trim sesi başladı. ön konsoldan geliyordu. elimi konsolun üstüne koyunca kesiliyordu. Serviste izole ettiler. Bayağı sessiz kaldı ama 3 aydır yine başladı. Yine gideceğim servise.

Kartal64 bunu beğendi.
  3. borabora40

borabora40 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    101
    Ad Soyad:
    bora ç.
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    i20 GB 1.0 TGDI (2014-2020)
    Merhabalar sağ arkadan gelen sesi bende camın içinden sanmıştım ama beyaz plastik kısım olan yer sallanıyor orası ses yapıyor.eşya konulan plastik kısımın üst tarafla birleştiği yere küçük bi plastik sıkıştırdım ses gitti.servis izolasyon yaparız dedi ama plastik iç döşemeyi tamamen sökmesi lazımmış problemi kendim çözünce istemedim oyüzden.bi foto çekip koyarım buraya

Yenii20 ve Kartal64 bunu beğendi.
  4. Kartal64

Kartal64 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Sercan
    Yaşadığınız Şehir:
    64-UŞAK
    Araç Modeli:
    ilginiz için teşekkurler.Birkaç foto çekip burdan ya da özelden gonderebilirseniz sevinirim.Mail adresim ser.can64@hotmail.com simdiden tesekkurler.

5. borabora40

borabora40 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    101
    Ad Soyad:
    bora ç.
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Merhabalar ben foto çekeyim mail adresinize akşam yollayım burdan foto koyamıyorum ben.en son şeffaf silikon çektim dün iki plastik arasına daha iyi oldu galiba bi test edecem bugün.

6. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
  7. borabora40

borabora40 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    101
    Ad Soyad:
    bora ç.
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
  8. EnglishLion

EnglishLion Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Gençay Öner
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Merhaba arkadaşlar bende 2021 model alarak aranıza katıldım ve şuan 2900 km de aracım genel olarak memnunum sıkıntım yok ancak sigorta kapağından gelen ses benimde canımı sıkıyor el ile bastırınca kesiliyor çekince tekrar inceden gicirtiyor. Servis nasıl çözüyor bilginiz var mı? 3000 bakımında servise söyleyeceğim bakalım

9. borabora40

borabora40 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    101
    Ad Soyad:
    bora ç.
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Araba gerçekten mükemmel ona benimde sözüm yok.elite plus var bendede 13000 kmde.arka sağ kapı ses yaptı plastik sıkıştırdım ses kesildi.sigorta kapağı çabuk çıkıyor ama ses yapmadı bende.bence paket bantı veya daha sağlam bi bant yapıştırın.görünmeyen yerde nasıl olsa.hoş değil tabi böyle şeyler.ama diğer araba şikayetlerine bakıyorumda aman aman diyorum yeterki böyle sorunlar olsun.

EnglishLion ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  10. aizzet

aizzet Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    5
    Ad Soyad:
    izzet izzet
    Yaşadığınız Şehir:
    63-ŞANLI URFA
    Araç Modeli:
    arkadaşların bir çoğunda görüldüğü üzere trim sesi söz konusu ancak dikkat ettim çözümü çoğu kendisi halletmeye kalkışıyor acaba servisin bununla ilgili bir çalışması olmuyor mu bide benim anlamadığım şuan da b segmentinde olan bir çok aracın iç aksamı plastik onlarda öyle bir problem olmuyor da neden i 20 de oluşuyor bu sorunlar

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  11. borabora40

borabora40 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    101
    Ad Soyad:
    bora ç.
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Bence montajda problem var diğer kapılarda ses yok bende.örneğin montajda bi parçada kırmışlar bende kablosuz şarjda öyle bırakmışlar servise gittim sipariş geçti koreden.kapı içinde izalosyon yaparız dedi.ama problemi ben buldum kapıyıda söktürmeyim dedim.plastiği sıkıştırdım o tüm plastik aksamı biribirine sabitlemiş oldu.ordada kesin bi vidayı az sıkmışlardır.montaj hataları var olmasa aslında bi problem çıkmayacak gibi arabada

DoktorÇeyreği ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  12. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar keşfettiğim tek bir sorun var, hafif bozuk yolda kapı ile ön göğüs arasındaki boşluğa parmağınızı hafifçe yerleştirin (tam araya sıkıştırır gibi), o anda ses de kesiliyor, kapıların çok hafif hareket ettiğini göreceksiniz. Kapıların milimetrik hareketi sese neden oluyor. Bende onun harici zerre ses kalmadı.
    Sorun kapı montajında, çok hafif boşluk var, kapı somunları sıkıştırılırsa sorun çok büyük oranda çözülecek.

gokhan06 bunu beğendi.
  13. Yenii20

Yenii20 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Murat Erdogan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:

14. Yenii20

Yenii20 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Murat Erdogan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba benim de 2021 Elite aracim var. Forumlara ve sikayet vara bakinca servisin ne kadar samimiyetsiz oldugunu gordum. Bana hicbir yeni i20 de boyle sorun duymadik diyiyorlardi burada baktim ki herkes ayni dertte. Benim de sag arka kapi ve sag on kapi ile konsol arasi hafif bozuk yol ya da kasislerde yuksek trim sesi yapiyor. Sesin yerini bulmak zor kapi icinden gibi geliyor. Dangir dungur yollarda gidiyorum sifir aracta. Bu konuda hep beraber tavir takinir isek saglikli olur. Ayrica benim aracta sofor cam dugmeleri bozuldu ilk defa sizde oldu demislerdi bir baktim ki sikayet varda 2 haftalik aracin dugmeleri bozulmus. Ve bu dugmeler koreden geldi turkiyede yok. Garantimiz bitince de bu bozulmalar devam eder ise guncel fiyati 2250 lira demisti servis.Uretim hatali parcalara omur boyu garanti vermeleri gerek. Bu konularda iletisimde olur isek haklarimizi korururuz.Az para vermedik yazik.

15. Yenii20

Yenii20 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Murat Erdogan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bir de aracı hangi bayiden aldınız ? Ben serviste takılan cam filmleri / cam koruma filmleri esnasinda kapilarin montajlarinin deformeli bir sekilde monte edildigini dusunuyorum. Zira benim hediye ettikleri cam filmlerini degisti servis ve bu defa sesler daha da artti. Hatta montaji bile tam yapmadiklarini gozle gorup duzelttirdim ama yine de sorunlar artti. Servise arac goturuyoruz sorun artiyor her defasinda.

16. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Arabanın orijinal donanımlarına müdahale her zaman bazı istenmeyen seslere sebep olabiliyor , sırf trim sesi endişesiyle arabama multimedya düşünmemiştim , mecbur kalınca kabulleniyor insan dün ön klima üfleme ızgaralarının değişimi için yetkili serviste gereken yerler söküldü ve değişim yapıldı , değişimden sonra 120 km kadar yol gittim çok şükür bir ses şimdilik yok.

Tapatalk kullanarak iPhoneX aracılığıyla gönderildi

17. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

kapı somunları gevşek olsa 1 haftada yerinde çıkar zaten. kapı somunu sıkıştırmakla olmaz o iş. kapıyı kapanınca yerinde daha iyi tutacak başka bir çözüm bulabilirler.

yetkili servislere şikayet etmeye devam edin, şikayetler belirli sayının üstüne çıkınca çözüm için daha kalıcı sonuçlar bulunur.

18. Hakan.06

Hakan.06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    44
    Ad Soyad:
    HakanA.
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Ben de mayısta aldım aracı, aldığımdan beri farklı farklı yerlerden trim sesleri yükseliyor. Şu an uzun süredir sol arka kapıdan ses geliyor. Sürücü kapısındaki cam açma kapama düğmelerinin olduğu yerde de titremeye bağlı sesler çıkmaya başladı şimdi. Evet hayati sorunlar olmasa da sürüş zevkini çok kısıtlıyor. Sürekli şarkı açarak yolculuk yapıyorum sesi duymayayım diye. Ama şarkı değişim aralarında bile canımı sıkıyor. :) Elite plus model.

19. DoktorÇeyreği

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Valla hocam bilemiyorum, haklı olabilirsin, yani gerekirse fitilleri kalınlaştırıcam artık neyse çözsünler.. kısmetse önümüzdeki çarşamba gideceğim servise çözümse çözüm bilgiyse bilgi alıp buradan paylaşacağım.

20. DoktorÇeyreği

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Arkadaşlar bugün servise gittim, 3000km check-up ve trim sesleri için..
    Kapılara ufak bir ayar yapılmış ve yalıtım uygulanmış, nerelere tam olarak ne yapılmış öğrenemedim, işin bitmesi ve benim gidip aracı almam ancak ustaların mesai sonrasına denk geldiği için ayrıntıyı alamadım. Geniş bir zamanda uğrayıp işlem ayrıntısını da alacağım.
    Ama ne yapıldıysa çok iyi olmuş, aracı toprak yol harici tüm zeminlerde denedim zerre ses kalmadı.
    İstanbulda olanlar için Kağıthane Elmas’a uğramalarını öneririm. Daha önce de benzer sorunlarla gelenler olmuş ve mevzuyu biliyorlardı, nokta atış çözdüler, inanın çok rahatladım, resmen duydukça kafamı tırmalıyordu.

Halil, mechanical ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş