LPG KABLO

2021 Elantra Cn7 Içeriye Lastik Ve Rüzgar Sesi Alma Sorunu

'Elantra Forum - Club' forumunda huseyinakb tarafından 26 Şubat 2022 tarihinde açılan konu

1. DoktorÇeyreği

DoktorÇeyreği Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    368
    Ad Soyad:
    Alp
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Hocam dizel a6 performansını, belli bir devirden sonra gelen tork patlamasını sakın beklemeyin bu araçta, benim önceki aracım 110luk getz dizeldi, ondan sonra bile i20 bana baya sakin geldi ama inanın zamanla karakterine alışıyorsunuz, hiç üzülmeyin o konuda. Bir de sakın o pedalbox olayına falan para vermeyin, ben hayatımda bu kadar gereksiz bu kadar israf bir alet görmedim, gazın limiti belli, ona para vereceğinize gaza biraz daha basın, en ufak bir farkı yok emin olun.. yakıtı siz bastığınız kadar yakacak, o alet sizin yerinize gaza daha çok basıyor, performans artmış zannettiriyor, halbuki sadece gaza fazla basıyor, o kadar..
    Yalıtım için garantiyi sorun etmezseniz öncelikle kapı fitillerinden başlayın, sorunun %70ini çözeceksiniz, çok denedim çok dinledim, çok aradım sesin yerini, buldum sonunda.. Sonra belki davlumbaz içi olabilir, aynı i20deki gibi.. @Halil beyin dediği gibi ben de 2012 kullanmıştım, cidden sınıfında gördüğüm en sessiz araçlardan biriydi, hatta bir önceki i20 ile şimdiki i20 arasında bile bu fark var, malzeme kalitesi ve yalıtım bir miktar düşmüş ama kullanım konforu artmış ona lafım yok.

huseyinakb ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  2. huseyinakb

huseyinakb Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    4
    Ad Soyad:
    Hüseyin
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    hocam yararlı yorumlarınız için çok teşekkür ederim , tavsiyelerinize kulak vereceğim. ama bana garip geliyor sıfır aracın kapı fitillerinden ses gelmesi. kesinlikle davlumbaz içi ve kapı fitillerine baktıracağım. pedal box konusunda da aracın gaz mesafesini düşürüyor ve araç bağırarak gidiyor bunu denedim bayide dediğiniz gibi araç dip gaz yapıyor gibi.

3. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Bitüself de tek çare değil daha önce bizzat uyguladım. Ekstra süngerimsi katmanda istyor üzerine

Vale0 bunu beğendi.
  4. 45R3928

45R3928 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    353
    Ad Soyad:
    Muhammed Çelik
    Yaşadığınız Şehir:
    43-KÜTAHYA
    Araç Modeli:
    Elantra (2015-20XX) AD
    Öncelikle hayırlı olsun bende 2018 ad kasa Elantra yı ilk aldığımda müthiş bir yol sesi uğultusu vardı. Ve sebebini adım gibi biliyordum nexen marka 70-71 db lastiklerden kurtuldum 67 db Falken ziex serine gectim ve araçın sessiz olduğunu anladım audi kullanmadığım için kıyas edemem ama benim aracım da 120 km ye kadar bir ses hissetmiyorum. 120 den sonra rüzgar sesi belirgin şekilde paralel olarak artıyor. Ayrıca benim aracımda kaput bagaj izolatörleri vardı.

Bu Sayfayı Paylaş