10 Kasım LPG KABLO

Şikayet Giderildi 2019 Sıfır Tucson Koltuk Derisi Problemi

'Hyundai'den Şikayetler / Talepler / Teşekkürler' forumunda membranoz tarafından 15 Ocak 2020 tarihinde açılan konu

1. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,049
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    konuyu en başında gördüğümde, videoyu izlediğimde "normaldir" diyecektim ama bizim böyle yazmamıza hyundai fanatikliği diyenler oluyor. konu sahibinin şikayetini istediği gibi dile getirmesi için bilinçli olarak yazmadım.

benim şimdiye kadar gördüğüm diğer markalardaki deri koltuklarda da durum böyle. bu arada bu derilerin tamamı suni deri, birkaç markanın birkaç modelinde gerçek deri kullanılıyor. suni deri malzemesi de pvc tabanlı. orada bir "potluk" oluşmuş ama bu ne görüntüyü ne de konforu etkilemiyor,

şikayet sahibi yine istediği gibi şikayet edebilir, hatta aracından soğuduysa satması da tercihe bağlı.

hyundainin birçok problemini burada yazıyoruz. bazen yerden yere vuruyoruz. ama herşeyi altalta topladığımızda hyundai modelleri hala çok daha cazip geliyor.

aracın bu halini anlattığınız etrafınızdaki insanların, aracın kilometre düşürülmüş olabileceği yönündeki yorumlarını da nereye koyacağız bilemedim. çok gereksiz yere canınızı sıkmışsınız.

2. Samuera

Samuera Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,281
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Şikayete gittiğiniz servisin Showroom'unda tucson varsa ona da bakın ben son atılan sahibinden linklerinden sonra ikna oldum açıkçası

membranoz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Sayın hocalarım yorumlarda da belirttim amacım üzüm yemek bağcıyı dövmek değil , şunu söylüyorum bu olay 1 sene sonra olsa ya da 10,15 bin km sonra olsa samimiyetimle söylüyorum ki hiç dert etmez hatta servise dahi gitmezdim emin olun. Lâkin 150.km ve 3.oturuşta yani arkadaşlar sıfır araçtan bahsediyorum, neredeyse kullanılmamış bir araçtan bahsediyorum buna nasıl normal denilir. Yani kullanımla alakasız bir şekilde malzeme ya da işçilikten kaynaklandığı aşikar degilmidir? Bakınız yeni videoda 110 kg lik arkadaş 1.5 saat 150km oturdu ve koltukta hic bişey yok, hâl böyleyken neden o koltuk normal kalıyor da benim koltuk bozuluyor . Buna normal demek bence gerçekten vicdana sığmaz. Tekrar söylüyorum inanın ki 10 bin bile olsa bişey demezdim . Sahibindendeki araçların çoğu 3,4 yıllık , 1 tanesi 500 km de o da benimki gibi bariz değil. Yani tabiki olumlu yorumlariniz beni rahatlatıyor eyvallah çok sağolun ama doğal diyemiyorum ben.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. muhendus

muhendus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,191
    Ad Soyad:
    Safak Y.
    Yaşadığınız Şehir:
    ALMANYA
    Araç Modeli:
    VW
    Valla hocam şikayetinde haklı, bu kadar kısa sürede derinin bu şekle gelmemesi lazım. Başka araçlarda da gelmemesi lazım. Araçların belli bir kullanıma bağlı yıpranmışlığı olsa tamam diyeceğim ama yok.

Sinek küçük ama mide bulandırıyor, daha yepyeni araçta bunu görünce insan haliyle tepkili olur. Ben 3 yaşında i20 yi satıp gidip sıfır Clio aldığımda daha 2.hafta yolcu kapısı tarafından ufak bir ses geldi, servise götürdüm hemen. Servis danışmanı “bu araç sonuçta Clio, segmenti belli” vs diyip beni geçiştirmeye kalktı, dedim saçmalamayın ben 10 gün sonra ses duymak için sıfır araba almadım, buna razı olsam 3.yaşındaki arabamı değiştirmezdim. Baktılar ufak bir montaj hatası olmuş düzelttiler. Bu olayda da konuyu okuyunca aklıma bu geldi.

membranoz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. cenker_baba

cenker_baba Guest

benim aklıma aracın test süreside geliyor yani bu araçlar banttan indiğinde illa bir test aşaması vardır orada da koltuğa biri oturuyor. yani bence koltuğa sizden öncede birileri oturdu ha bu test süresinde km nasıl ilerlemiyor onu da merak ettim ben
    ben sizi anlıyorum bendede simetri hastalığı var, birşey gözüme ve kafama takılırsa uyuz oluyorum sizdede öyleyse o koltuğu altında kaplasalar içiniz rahat etmez

adgny, membranoz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  6. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Millet olarak herşeyi sineye çekme gibi bir kötü huyumuz var. Allah beterinden korusun buna da şükür vs. diyerek hakkımızı aramayı unuttuk. Derinin doğal davranışı kadar çuvalla para vermiş kullanıcının doğal davranışının hiçbir kıymeti harbiyesi yoksa söylenecek söz kalmamıştır.

7. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bu sorunu yetkili servislerin çözeceğini maalesef sanmıyorum, sebebi döşemecileri yok.

Evet yetkili servislerde döşemeci olmuyor arkadaşlar, örnek vermek gerekirse kullandığım elantra araçta, sürücü koltuk minder ve kılıfını ücreti ile değiştirdim.

Serviste döşemeci çalıştırmadıkları için, kılıfı kaporta ustası taktı:)

Haliyle beğenmedim, çünkü kalıp gibi oturtamamıştı.

Bende sonra iyi bir döşemeciye gittim ve durumu anlattım. Koltuğu tezgaha alıp jilet gibi giydirdi kılıfı...

Belki servis üzerinden şöyle çözülebilir, doğuş oto bile deri koltuk konularında kendi müdahele etmiyor ve anlaşmalı firmaya gönderiyor.

Servis böyle yaklaşabilir. Çözülemeyecek bir konu değil, döşemeci en fazla 1 saatte ip gibi yapar bu koltuğu...

Son düzenleme: 17 Ocak 2020
    umutd07 ve membranoz bunu beğendi.
  8. gokhan06

gokhan06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    867
    Ad Soyad:
    Gökhan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Ankara Ata hyundai de süper bir döşeme ustası var. En alt katında da dev gibi tamirhanesi var. Her tür uygulama yapıyor. Hatta deri döşeme yapıyor. O kadar beğenilmiş ki koreden ekip gelip usta ile görüşme yapmış. Ben de deri döşeme yaptırdım. Ustayı tavsiye ederim.

membranoz, koreci ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  9. koreci

koreci Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,703
    Ad Soyad:
    ramiz seymen
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Ata ile çok övgü dolu yazılar geliyor zaten:) Ankarada olsam başka yere gitmezdim.

membranoz ve gokhan06 bunu beğendi.
  10. blue55

blue55 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,327
    Ad Soyad:
    Ahmet seyf
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    Benim huawei marka telefonumun mikrofonu bozuldu diye garantisinin bitmesine de 6 ay vardı sıfır telefon ile değiştirdiler. Bu garantiyse eğer müşterisini memnun etmeleri lazım. Mimar sinan misali minare eğri olsa bile düzeltmesi lazım. Döşemecisi yoksa koltuğun üreticisi tarafından komple değiştirsin o zaman. Ben zaten deri koltuk sevmezdim, doğal davranışını da gördüm ya mümkün değil almam diye düşünüyorum. Kalite sağlam yapmaktan öte sorun yada sıkıntıda koşulsuz memnuniyet ile oluyo Benim çok iyi dediğim markaları her zaman garanti ile ilgili davranışlarıyla değerlendirmişimdir.

membranoz bunu beğendi.
  11. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hocam bana desin ki genel merkez misal; aracı al istanbula şu servise getir ya da ankarada Ata hyundai ye getir halledelim vs , alır giderim inanın. Yani o kadar km yapmaya rağmen giderim , keşke bana hocam haklısınız sıkıntı var ama şöyle şöyle hallolur gibi bişey deseler ama doğal demeleri problem işte. Ben hatta müşteri hizmetlerini arayınca dedim ki fabrika nerede bana söylerseniz oraya geleyim buna normal diyen arkadaşlar yakından görsün. Yani bi iyi niyet bekliyoruz , hani araç 50 binde olurda firma da der ki bak işte eski koltuğunu bize yeniletmeye çalışıyor vs yani bu durumda art niyetli olmuş olurum ama sıfır araçta ne gibi bi garezim olabilir. Ankaraya uzak değilim bu arada gerekirse oraya da giderim yani :/

gokhan06 bunu beğendi.
  12. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hocam nasıl katılmayalım şu konuşmaniza. Dediginiz gibi ben hakkımı arıyorum zira bu şekilde binmesini de bilirim, en son hakkımı helal etmiyorum diyip kenara çekilmesini de.

13. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sineye çekmek yok şahsım adına sonuna kadar devam edeceğim. Azı dişlerine kadar sökeceğim. :D

14. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Arkadaşlar şimdi konyada servise geldim elime genel merkezden gelen cevabın yazılı şeklini istedim. O arada iş emri açan arkadaşla konuşurken kendisinden birde onun bakmasını rica ettim. Adam geldi baktı ve direk yok hocam ya bu normal değil. Ama bu sende olan bişey değil bence hocam muhtemel öncesinde de vardı vs gibi konuştu yani fabrikasyon olduğunu ama fark edilmediğini. Yukarda blue55 hocamın dediğini söyledi yani. Velhasıl iş emri kağıdını aldım, beklemedeyim. Genel merkezide arayıp gerekirse merkeze gelebilecegimi, kendilerinin görmesinin uygun olacağını , art niyetli olmadığımızı sadece çözüm beklediğimi belirttim. Bakalım beklemedeyim hayırlısıyla

Tilki, blue55, Asel Kaan Efe ve 2 kişi daha bunu beğendi.
  15. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Eğer çözüm olmaz iseler. Yapacağınız çok belli direk mahkemeye gidin hakkınızı arayın. Pes etmeyin bizler Assan dan zengin değiliz. Yapacaklar ülke de yasalar ağır işliyor ama olsun eninde sonun da gerçekler ortaya çıkacak. Ben haklı olduğum konu da hakkımı aldım. İnşallah sizde alacaksınız.

muhendus, membranoz ve Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  16. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Hocam diğer başlıkta sorununuzun çözümünü okudum inanın çok sevindim. Hak yerini bulmuş, bu size teveccüh değil olması gereken şekilde hakkını vermektir. Umarım benim problemde aynı şekilde sonlanır . Hayırlı olsun

Asel Kaan Efe ve ndipi bunu beğendi.
  17. ndipi

ndipi Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    1,712
    Ad Soyad:
    Nihat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İnşallah dedim gibi sonuna kadar gidin. Ben zaten hayır işleminiz kabul edilmedi denmesini bekliyor idi. O cevap tarafıma verilmiş olsa idi yasal yollardan devam edecek idim. İster ise ucunda 5000 TL harcayayım sorun değil idi. Çünkü hak alınır ve hakkımı kimseye yedirmem. Kimsenin de hakkını yemem. Sizde eğer olumsuz sonuç alır iseniz yasal yollardan yürüyün. Enin de sonunda hakkınızı alacağınızdan adım kadar eminim.

membranoz, muhendus, blue55 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  18. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    İnşallah hocam. Açıkçası bende hakkımı sonuna kadar arama taraftariyim, o yüzden bugün servistende kağıdı aldım, keza whatsapp yazışmaları vs hepsi mevcut. İş arkadaşlarımdan komşularımdan herkes şahit. Hayırlısı bakalım

19. FATİH2841

FATİH2841 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    76
    Ad Soyad:
    FATİH Tosun
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    evet hattan inen her araç Hyundai gurubunda test yoluna girer ok ise ordan pdi bölümü orda son kontrol sonra stok alanı sonra tıra yükleme alanına gider hepsinde farklı kişilere denk gelir süreç böyle

membranoz bunu beğendi.
  20. membranoz

membranoz Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    118
    Ad Soyad:
    Hasan Poyraz
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Aracı aldığımda 7km deydi. Test süreci dediginiz o olsa gerek. Hatta sıfır araç nasıl 7 km de olur dedi kardeşim ama bende bilemedim normaldir herhalde dedim. Yani o 7 km de kim oturduysa muhtemel mevcuttu

Bu Sayfayı Paylaş