LPG KABLO

2018 I20 Crdi Motor Arıza Lambası

'İ20 Forum - Club' forumunda kdrbrk tarafından 13 Kasım 2023 tarihinde açılan konu

1. kdrbrk

kdrbrk Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Kadir Berke
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Merhaba, aracım 42 bin km de dizel i20 2018 model. İstanbulda günlük sabah dur kalk trafikte 20 km ve aynı şekilde akşam kullanıyorum. Dpf ışığı arada yanıyordu ve bende 4. Vites 2800-3000 sürebilcieceğim bir yolda 30 dk kadar sürüp temizliğie yardımcı oluyordum. Son ışık yandığımda motor arızasına döndü. Bende akü kutup başlarını söküp oksijen sensörünü temizleyip tekrar taktım motor ışığı sönmedi. Aracın çekişinde yada farklı bir sorunu bulunmuyor. Farklı tavsiyesi olan var ise yardımlarını rica ediyorum. İyi forumlar.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,433
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, arıza kodunu öğrenmeniz lazım. yüzlerce nedenden arıza lambası yanabilir. 2800-3000 devir araç kullanmak partikül temizlemek için gerekli değil, şehir efsanesi gereksiz bir uygulama. motoru tam ısıtıp sabit 2000 devir gitseniz daha iyi temizlenir.

adgny bunu beğendi.
  3. Halil Tepe

Halil Tepe Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    Master_Teknisyen_HVDT
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Dpf rejenerasyon işlemi için hyundailerde araç kullanma kılavuzunda önerilen 3. vites ortalama 65 km. hızla, yaklaşık 30 dk. sürüş yeterli olur.
    Arıza kodunu görmeden birşey demek doğru olmaz. Fakat rejenerasyon sırasında yandı ise, ya rejenerasyon yapamadı. Yada üst oksijen müşürü arızası vermiş olabilir. Bu motorlarda üst oksijen müşürünün ucu egzoz gazı kurumu ile tikanabiliyor. Oralara bakmak lazım.

Bu Sayfayı Paylaş