LPG KABLO

2013 I20 Troy 1.2 Sense Paket Bluetooth Bağlanma Problemi

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda SuatCindemir tarafından 16 Şubat 2021 tarihinde açılan konu

1. SuatCindemir

SuatCindemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    suat cindemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX20 (2011-201X)
    Arkadaşlar merhaba,

Bugün 2013 model 65bin km de bir i20 troy 1.2 sense paket alarak bende aranıza katıldım
    aracım zaten emekli bir öğretmen amcadan alma olduğu için pek kullanılmamış ve temiz bir araç
    yanlız bluetooth bağlantısını yapamadım. İnternette bir kaç video var telefonun bluetooth bağlantısını açıp ekrandaki bluetooth ifadesine tıklıyorum bluetooth menüsü açılıyor bağlantı yapılacak kısma getiriyorum sol kısımda menüde bağlan bitir ve sıfırla diye üç seçenek var galiba bağlana basıyorum videoda normalde telefonda i20 veya car play diye görmesi lazım diyor ben sadece araca ilk otorduğumda bir kere car play yazısını gördüm ama bağlanmadı ondan sonrada birdaha görmedim ne yaparsam yapayım car play bluetooth olarak gelmedi.

Sonra bu teypin üstünde reset tuşu var bu tuşa basarak resetleyeyim belki gelir dedim ama nafile büyük ihtimalle teybin yazılımını da resetledik şuan teyp herşey çalışıyor sadece telefon bağlanmıyor

sizce bunun sebebi cihazın bluetooth sürümünün eski olmasından mı kaynaklanıyordur. Güncelleme yaparak çözebilirmiyim ki onu nasıl yaparım bilmiyorum

veya cihazın bluetooth kısmı arızalı olabilirmi yardımcı olabilecek varsa çok sevinirim şimdiden teşekkür ederim.

2. SuatCindemir

SuatCindemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    suat cindemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX20 (2011-201X)
    arkadaşlar direksiyonun ve teypin resminide koyuyorum ayrıca forumda mevcut bluetooth başlıklarını da inceledim genelde resimde görünen bağla tuşa bas telefonu bul demişler o olsa zaten konu açmam birde arkadaşın birisi sesli komutla yapman lazım demiş ama benim araçta sanırım o özellik yok 2013 11. ay çıkışlı i20 troy 1.2 benzinli sense paket benimki

https://hizliresim.com/BAeEaX
    https://hizliresim.com/YqKy5A

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bluetooth modülü basit bir parçadır ve genelde bozulmaz.

ayrıca sürümün eski olması da sorun yaratmaz. çünkü mutlaka cihazlar önceki sürümle uyumlu olarak çalışırlar.

benim aklıma gelen bir durumu yazayım, belki işinize yarar. attığınız teyp resminde görünmüyor ama, teyp önceden bağlanan bluetooth cihazlarını hafızaya alır. örneğin 4 tane hafızada cihaz tutar. yeni bir cihaz bağlamak için eskilerden en az birisini silmeniz gerekir. sizin yaptığınız reset bunları silmemiş olabilir.

ayrıca telefondaki bluetootu birkaç kez açıp kapatmak da işe yarayabilir. hatta mümkünse başka bir telefonla deneyin.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  4. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
    Sesle komut vermen lazım. Bende 2012 sense vardı ama çok detaylı hatırlamıyorum. Cihazının ismini sesle kaydediyordun.Hatırlarsam editlerim.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  5. Samet_ak

Samet_ak Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    340
    Ad Soyad:
    Samet akyel
    Yaşadığınız Şehir:
    7-ANTALYA
    Araç Modeli:
    VW
  6. SuatCindemir

SuatCindemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    suat cindemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX20 (2011-201X)
    benim teyplen bu aynı değil ama bir deneyeceğim eve geçince inşallah oluyordur acayip can sıktı akşam akşam

7. SuatCindemir

SuatCindemir Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    suat cindemir
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX20 (2011-201X)
    yok abi denemeye çalıştım zaten bu adamın teybi benimkinden değil resimlerini yükledim yukarıda bende o setup yazan tuş yok nasıl bir derde bulaştık aldığım dayıyı aradaım çok zor ben bikaç kere bağladım ama hatırlamıyorum kitabına bak diyor kitap bu resimdeki teybe göre hyundai aradım servise getir diyor vaktim yok işi bırakıp nasıl gidiyim deli olucam ya

Bu Sayfayı Paylaş