LPG KABLO

2013 Hyundai I20 1.2 Benzinli Aldik Hatami Ettik

'i20 Forum - Club (PB/PBT) (2008–2014)' forumunda AhmetK0 tarafından 27 Eylül 2021 tarihinde açılan konu

1. AhmetK0

AhmetK0 Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    AHMET KORKMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Arkadaşlar merhaba aranızda yeni katıldım öncelikle herkese hayırlı günler.
    2013 Model Hyundai i20 aldık 1.2 benzinli manuel araç 119000 km de ancak 115.000 de yetkili serviste motor yapılmış önceki sahibi susuz bıraktığı için araç hararet yapmış.
    Daha evveliyatında araç bir yan yatması var değişen yok ama boya bir kaç parça var büyük bir süratla yatma değil. Tavanda saksı büyüklüğünde lokal boyası var.
    Gel gelelim neden aldığıma aracı kayınpederimden alıyorum ve piyasanın hemen hemen 25 bin - 30 bin tl aşağısına bana veriyor.
    Sormak istediğim yav aldıkta iyi mi ettik bu araçlar nasıldır , bir sorun sıkıntısı varmıdır ?
    Ben aldım şimdi ne yaptırayım, neye baktırayım ?
    Bi yağ, filtre değişmek geldi aklıma benim kontrolümde devam etsin diye o.
    Daha önce hiç Hyundai almadım.

Yardımlarınızı ve tecrübelerinizi esirgemeyeceğinizi umuyorum :)

2. Lions_in_A_Cage

Lions_in_A_Cage Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    2,002
    Ad Soyad:
    Yusuf Türkarslan
    Yaşadığınız Şehir:
    27-GAZİANTEP
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Aldıktan sonra sorgulayıp kafa karıştırmanın manası yok. Ucuz almışsınız ucuz satarsınız motorda da problem yoksa aracın keyfini çıkarın

ahmetakif34 bunu beğendi.
  3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    tamiratları ve motor düzgün yapılmamışsa başa bela olur. ama düzgün yapılmışsa hiçbir arızası problemi olmaz. her yeri sağlamdır.

4. AhmetK0

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    AHMET KORKMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Araç yapıldıktan sonra epey bir kullanıldı motor zaten yetkili serviste yapılmış diğer tamiratlarda da bir sıkıntı yok.
    4000 km dir en ufak bir sorun sıktı göstermedi.

5. AhmetK0

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    AHMET KORKMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Yapıldığından beri en ufak sıkıntı yok çok şükür diğer tamiratlarda da aracın diriliği ve duruşu gayet iyi.

6. ai_torcuk

ai_torcuk Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,925
    Ad Soyad:
    ali izzet torçuk
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Kia
    Bakımlarını yapıp kullanmaya devam edin. Aynı araçtan 3 arkadaşımda var. Gayet memnunlar.
    Bir tanesinde 112.000 km de araçta performans düşüklüğü oldu. Katalizör tıkanmış. 1000 TL ye değiştirdi. Düzeldi. Başka da bir şey duymadım.

7. AhmetK0

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    AHMET KORKMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Çok teşekkür ederim:)

8. ysuatsenyurt

ysuatsenyurt Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    5,972
    Ad Soyad:
    Yusuf Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    55-SAMSUN
    Araç Modeli:
    PSA
    Piyasadan uygun alma nedeniniz muhtemelen aracın kazası ve motor yapılmış olmasıdır. Siz satarken piyasadaki güncel fiyata göre satamayabilirsiniz. Muhtemelen emsallerinden daha uygun olacaktır fiyatı.
    Araç genel olarak az sorun çıkaran, masrafları kolay çözülebilen bir model. Bu nedenle kullanımda sıkıntı yaşayacağınızı düşünmüyorum. Hayırlı olsun, güzel günlerde kullanın.

9. AhmetK0

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    AHMET KORKMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Merhaba uygun alma sebebim aslında jest bu hali ile daha yüksek teklifler geldi ama bana satmak istedi.
    Satan kişi kayınpederim.
    Kazası kayıtlarda yok boya olarak 2-3 parça boyalı değişeni yok.
    Zaten duruş olarak ta temiz.

10. AhmetK0

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    AHMET KORKMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Bir sorumda şu araç en boş jump paket.
    Ben kendi modelinin çelik jantını ve led sis farı takmayı düşünüyorum daha hoş bir görüntüsü olsun diye.
    Jant için 2.400 tl fiyat aldım ancak sisler 700 tl ledli olanlar daha uyguna nerden bulabilirim.

11. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Bence hiç jant almayın, o para köşede dursun, bir zaman sonra aracı değiştirmek istediğinizde eklediğiniz jantın hiçbir katkısı olmayacak, ikinciel satmak isteseniz ölü fiyatına gidecek, aracın bakımlarını yaptırın kullanın derim.

ahmetakif34 ve ysuatsenyurt bunu beğendi.
  12. AhmetK0

Alınan Beğeniler:
    2
    Ad Soyad:
    AHMET KORKMAZ
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Doğru söylüyorsunuz.
    Peki bakım olarak yağ, filtre vs. hariç ne yapmalıyım aklıma başka birşey gelmiyor.
    İridyum buji taktır, diyenler oldu ama bilemedim.

13. sipartacus

sipartacus Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    8,390
    Ad Soyad:
    sipartacus
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Tucson (2015–20XX) TL
    Ben orjinal parça taraftarıyım, aracın orjinalinde ne varsa onu kullanın, aracın geçmişini biliyorsunuz zaten gerekli bakımları yapıp kullanmaya devam edin, maddi imkanlar artınca yeni bir araç alırınız inşallah.

14. acipinarli

acipinarli Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    486
    Ad Soyad:
    internet gezgini
    Yaşadığınız Şehir:
    68-AKSARAY
    Araç Modeli:
    Yeni i20 1.4 MPI (2020-202x)
    Öncelikle hayırlı olsun. Okurken ilk olarak yuh satan adam bunu birde bir şeyi yok diye mi sattı acaba derken aracın geçmişini bildiğinizi okuyunca ve piyasadan ucuza aldığınızı da katınca o zaman tamam dedim.

Aracınız serviste yapıldıysa ve sorun yoksa kafanıza takmayın derim. 1.2 motor olarak belki çok performans vermez ama beklentinizde o olmamalı zaten diye düşünüyorum. Bakımlarını iyi bir ustaya yaptırır, ara ara takip ederseniz sorun yaşamayacaksınızdır.

Gelelim i20 yada hyundai almakla kötü mü ettim sorunuza. 3 araç değiştirdim. İlk ki 1997 model corolla idi. Sorunsuz bindim şükür. Baldıza 2012 otomatik i20 aldık. Sonra diğer baldıza corsa aldık otomatik. Kayın babama sordum ikisi de nasıl diye i20 daha iyi yolda, kalkışta vs dedi. Sonra ben dizel i20 jump aldım ve araç çok hoşuma gitti. Tek sorun şehir içi kullanımda dpf zorladı beni ve memnuniyetimden dolayı 2016 i20 jump otomatik aldım ve çok seviyorum aracı. Bıkmadın mı i20 sattın i20 aldın. Bunu da değiştirirsen ne alırsın diye sordu birkaç kişi bende değiştirirsem otomatik ve cam tavanlı i20 alırım dedim. :D

İnşallah gönül rahatlığı ile sıkıntısız binersiniz aracınıza. Diğer arkadaşların dediği gibi tamirleri düzgün yapıldı ve sorun çıkartmazsa ki inşallah çıkartmaz takmayın kafanıza.

Satarken şuna inaniyorum; araçta ne varsa söylemek, dürüst davranmak en iyisi. Ben iki aracımı da değiştirirken neyi var neyi yok her şeyi söyledim. 2016 yılınca Corollayı verirkende 2009'da eksper yoktu nesi var bilmiyorum ama ben arka tamponu vurdum değiştirdim, ön tampona çarptılar değişti kaput boyandı dedim. Kendisi de şuralar boyalı ama 20 yaşında araba motoru iyiyse alırım dedi. Motor iyi idi öyle değiştirdik dizel i20 ile. Corollayı sattığım ve dizel i20 aldığım galeriye tekrar gittim 3 yıl sonra dedim aracı geri getirdim bana otomatik i20 bul pandemide eşim tek gitsin gelsin işe dedim. dpf beni yordu birde servis yazılım güncelledi araç tuhaflaştı 6. vitese 130'lra çıkınca geçiyor öncesinde atarsam 5'te kal diyor dedim. Hocam servis yaptıysa o araç öyle çalışıyorsa yapacak bir şey yok yazılım öyledir, dpf şehir içi kullanımda normal dedi. Tamam o zaman bana araç bul bunu da al dedim tamam dedi onu aldı. 1 saatte bana şimdiki aracı buldu sağolsun. Gittik Ankara'dan beraber alıp geldik. Hala muhabbetimiz devam eder kendisi ile. Bunu da en kısa sürede değişelim hocam diyor.

Bu Sayfayı Paylaş