LPG KABLO

2009 I20 1.4 Azami Ağırlık Muayene Sorunu

'İ20 Forum - Club' forumunda heyboyy tarafından 5 Ocak 2022 tarihinde açılan konu

1. heyboyy

heyboyy Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    utku kartal
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Herkese merhabalar, bugün sabah Eskişehir/Merkez tüvtürk araç muayene randevuma gittim, lpg tankının kullanım süresinin dolduğunu muayeneden kaldığını söylediler. Daha sonra tekrar yanıma gelip ağırlık ile alakalı bir sıkıntı olduğunu söylediler. Aracın ruhsatta boş ağırlığı 1267 kg olarak geçiyor, tüvtürk buna 4 kişi x 75 kg dan ağırlık ekleyince toplam ağırlık 1567 kg oluyor ve ruhsatta 1565 kg olan azami ağırlığı geçtiği için ağır kusurlu yazmışlar. Adamlara daha önce bu aracın 5-6 defa muayene gördüğü ve böyle bir problem olmadığını söyledim ama nafile, şimdi bana tüp tankını değişecek zaten daha küçük tüp taktır vs dediler.

Daha önce başına böyle bir şey gelmiş olan var mıdır ? Acaba ruhsatla alakalı bir sorun mudur ? Açıkçasıtankı değiştiricem ama daha küçük tank taktırmak da istemiyorum, yorum/önerileriniz bekliyorum.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, 1.4 getz'lerde böyle bir sorun vardı. forumda arama yaparak ulaşabilirsiniz konuya ve çözümüne.

3. Asel Kaan Efe

Asel Kaan Efe Moderatör

Alınan Beğeniler:
    22,522
    Ad Soyad:
    Ahmet DEMİR
    Yaşadığınız Şehir:
    33-MERSİN
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.2 MPI (2008-2014)
    Bu sorun Getzlerde de yaşandı ve forumumuzda tartışıldı , maalesef bu ağırlık sınırlarına uymak zorundasınız , bu işe başlamışken lpg tankını ağırlığı kurtaracak şekilde daha küçük taktırmak zorundasınız.

Tapatalk kullanarak iPhone X aracılığıyla gönderildi

4. İsa Akdoğan

İsa Akdoğan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    830
    Ad Soyad:
    İsa Akdoğan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Geçmiş olsun. Daha önce 1.4 getz aracıma tüp taktırmak istediğimde bu ağırlık problemi ile karşılaşmıştım ve takamamıştım. 4 yıl kadar benzinli kullandım bu nedenle.
    Başvurmadığım yer kalmadı. Hyundai Assan ile görüştüm mail gönderdim. Resmi evrak gönderdiler. Aracımın bu değerlerle üretildiğini ruhsattaki bilgilerde bir hata olmadığını ilettiler.

Bu Sayfayı Paylaş