LPG KABLO

2005 Elantra Arizalar Ve Tükenmişlik

'Arıza Tespit Bölümü' forumunda thesentai67 tarafından 14 Ocak 2023 tarihinde açılan konu

1. thesentai67

thesentai67 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Emre Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Elantra (2001-2006 ) XD-XD2
    Merhaba ,
    Aracta yasadigim bir cok problem var ve artik yoruldum çozmeye calismaktan.Sizden yardim istemeye geldim ne yapacagimi gercekten bilmiyorum.
    Arac 2005 otomatik elantra 300binde , kronolojik olarak aracta yasadiklarimi anlatmaya calisacagim.
    Arac ilk once aku degisti , akuden sonra hararet yapmaya basladi , baktirdim usta bir sikintisi yok dedi , yalanci hararet konularini inceledim ama arac gercekten hararet yapiyor.tahliyeden su atiyor duman vs yokta , cunku hic en tepeye cikartmadim harareti belki ondandir . Neyse aracla cok fazla dur kalk yaptigimda oluyor hararet , bunun haricinde kalorifer calismiyor sicak hava vermiyor iceri , ve son zamanlarda araci calistirdigimda onden yanik kokusu geliyor . karadeniz ereglide yasiyorum . cevre bolgede guvenilir hyundai ustasi varmi bildiginiz valla arabayi birakacam ona ne kadar isterse istesin hic onemli degil ama sorunu cozsun artik dayanacak gucum kalmadi arkadaslar,
    ozetle ,
    arac bazen hararet yapiyor ,duruyorum seviye dusunce devam ediyorum.veya 1 saat bekliyorum sonra yapmiyor,ertesi gun tekrar hararet.
    bayir asagi veya ayagimi gazdan cektigimde lpgden atiyor.lpgci lpg beynini degistirdi sorun cozulmedi.
    en korktugumda araci calistirdigimda yanik kokusu geliyor onden .
    bati karadenizde hyundai elantra 2005 usta onerisi.

2. Gunesec

Gunesec Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Eren Güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Motor soğutma suyu devir daim kanalları tıkalı olabilir. Zaman zaman pislik tıkayıp açılıyor olabilir. Kalorifer petek temizliği deneyin. Kanallar tıkanmış olabilir. Motor soğutma suyuna millet su dolduruyor,sonra da paslanıp tıkıyor.

Gaza basmadığınız zaman lpgden atıyorsa basınç az geliyor olabilir. Öncelikle LPG filtresini bir kontrol ettirin. Sonra LPG enjektörlerine baktırın.

İlk aklıma gelen bunlar,umarım kolayca çözülür. Selamlar.

Asel Kaan Efe bunu beğendi.
  3. thesentai67

thesentai67 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Emre Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Oncelikle yazimi okuyup , yardimci oldugunuz icin tesekkur ederim.
    Kalorifer petegi temizligine elektrikciler mi bakar yoksa motorcular falan mi

Gunesec bunu beğendi.
  4. Gunesec

Gunesec Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Eren Güneş
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 GB 1.4 MPI (2014-2020)
    Rica ederim,
    Sadece radyatör işi yapan yerler yapıyor sanırım. Daha önce başıma gelmedi. Tanıdığınız bir usta falan varsa kendisine sorun bu şekilde. Hangi şehirdesiniz?

Yalnız bu benim şahsi fikrim, yanlış yönlendirmek istemem.

5. selimhyundai

selimhyundai Kayıtlı Üye Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    35
    Ad Soyad:
    Selim
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.6 (2003-2005) LC
    Merhaba. Geçmiş olsun. Benim araç da 2005 model. Yaşından ve araca iyi bakılmamasından kaynaklı sorunlar yaşadım, yaşıyorum. Kaloriferin ısıtmamasıyla ilgili olarak şunu sormak istiyorum. Araçta su eksiltme var mı? Benim aracımda da kalorifer ısıtmıyordu. Geçen kasım ayında, motor tapalarından su kaçağı olduğu için tüm tapalar değişti. Araçta su eksiltme sorunu kalmadı. Bu işlemden sonra kalorifer oldukça iyi ısıtmaya başladı. Kalorifer temizliği vs. herhangi bir şey yaptırmadım.

Yaşadığınız hararet sorunu bende de var. Su eksiltirken de vardı, su eksiltme olayı çözüldükten sonra da oldu. Sıkıntı fanın ara sıra çalışmaması. Biri yetkili servis olmak üzere 2 yere gösterdim. Elektrikçi, fanın geç çalıştığını söyledi, yetkili servis ise fanın çalışmasında sorun görmedi. Hatta bir sefer hararet yaptığında ibre neredeyse kırmızı noktaya dayanmıştı. Serviste conta testi yaptılar ve contada sorun yok dendi. Umarım sorunlarımız tez zamanda çözülür.

6. thesentai67

thesentai67 Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    Ad Soyad:
    Emre Kaya
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Merhaba aractaki sorunu simdilik cozdum gibi. Sarj dinomusu tamir edildi , gec calisma ortadan kalkti petek temizlendi hararet ve isitma olayi cozuldu gibi, tek sikinti lpgden atmasi kaldi, suan su eksiltme yok bence ara ara kontrol edicem ama sizinki gibi aralardan su aliyor olabilir. Simdilik cozdum problemleri , ufak ufak yaptirmaya devam edicem eski araba yapacak birsey yok.

selimhyundai ve Gunesec bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş