LPG KABLO

2005 2006 Santa Fe yorumları

'Santa Fe Forum - Club' forumunda Halil tarafından 16 Ekim 2015 tarihinde açılan konu

Tags:
  1. Burak Çevik

Burak Çevik Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    556
    Ad Soyad:
    Burak Çevik
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    İX35 (2009-201X)
    Hayırlı satışlar.

Fiyat olarak ne düşünüyorsunuz? Eşime almayı düşünüyorum santa-fe. Hem yüksek hem güvenli :)

2. ERD41

ERD41 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    26
    Ad Soyad:
    ERDOĞAN YÖRÜK
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Arkadaşlarr internette aradım fakat tr de boyle bisee bulamadimm fakat Çin de aliba ve ali expressde var odaa astarı yüzünü geciyoo
    https://imageshack.us/i/p7C6k7gYj

3. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Hyundai santa fe 1'in bütün teknik haklarını Çinli bir firmaya satmış, şu anda o firma sıfır olarak kendi markasıyla üretim yapıyor. Belki bu far o araca özel yapılmıştır.

Tapatalkla yolladım.

4. Marsu

Marsu Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    8
    Ad Soyad:
    Murat ARSU
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)

Merhaba internette biraz araştırma yaptım ve yakın çevremde bir kaç araç gezdim açıkçası herkezin aracı kendine göre sağlam ve sorunsuzdur ama gezdiklerime göre aracım sıfır gibiydi, Bu arada aracın benden önceki sahibi dün yanımdaydı bagaj kapağım serviste orjinali ile değişmiş tampon değil sadece bagaj kapağı , oda otobüs arkadan kapağa biraz dokununca serviste değişmişler. Zaten toplam tramer kaydı 3000 civarıdır. Düşündüğüm fiyat 53,000 TL olarak internete koyucam.

5. yujil85

yujil85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Yücel Kobak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Mrb bende 2006 model 123bin kmde siyah renk santa fe ile aranıza katildim. Araci almisken agir bakimini yaptirayim dedim ama iyi mi ettim kotumu bilmiyorum 2000 tl tutacak bu bakimda neler yapiliyor neler degisiyiyor mekanik aksam disinda aracin silecegi sagindaki solundaki sallanan parcalara mudahale ediliyor mu acaba cunku araci aldim direk serviste biraktim 3-4 gun sonra alicam

6. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

bu tip bakımlarda periyodik değişmesi gereken şeyler değiştirilir, V kayışı triger kayışı, su pompası, balatalar, filtreler ve motor yağı. belki şanzıman yağı.

bu fiyatı yetkili servisten mi aldınız? eğer öyleyse güzel fiyat vermişler. özel serviste bu bakımlar 1500-2000 arası tutuyor.

Santa Fe gerçekten çok sağlam bir araç. ayrıca 123 Bin'de nbulmak neredeyse imkansız, 250 Bin'e kadar hiç başınız ağrımadan kullanırsınız. hayırlı olsun.

7. yujil85

yujil85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Yücel Kobak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Teşekkur ederim cevabiniz icin.Evet yetkili servisten aldim izmirde iyi bir pazarlik yaptim. Burasi cok sakin ama bilgi paylasimi yok daha cok katilim olsa keske ne yapabiliriz bunun icin

8. yujil85

yujil85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Yücel Kobak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Anlayan birisi varsa facebook grubu kursa oradan resim bilgi paylaşımı olsa daihatsu terios grubuna eklediler bir ara onu almayi dusunuyordum gercekten guzel paylasimlar oluyor

9. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Ben Facebook kullanmıyorum, kullanan arkadaşlar paylaşımda bulunur

Tapatalkla yolladım.

10. yujil85

yujil85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Yücel Kobak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Mrb arkadaşlar aldıgim aracla ilgili bazi sorularim olaca farlar acik kontak anahtarini aldigimda far acik sinyali vermiyor bu aracta mi yok acaba yoksa benimki mi bozuk. Surucu caminda auto yaziyor yani 1 kere bastigimda kendisinin acilmasi lazim ama acilmiyor kendim basili tutunca aciliyor buda bozuk sanirim. Birde hava karanlikken arac ici isiklari yaniyor farlari acinca klima bolmesinin sagindaki fan arttirip azaltma bolumunun isiklari yanmiyor dolayisi ile aksamlari o dugmeler gozukmuyor bu konular hakkinda yardimci olabilir misiniz ne yaomam lazim

11. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    1- santa fe'lerde far açık uyarısı yok, bunun yerine farlar açıkken kontağı kapatıp anahtarı yerinden çıkartıp sürücü kapısını açarsanız farlar kapanıyor. benimki gayet iyi çalışıyor. ama bir defa tavan lambasına led takarken tavan lambasının sigortasını patlattım. iç aydınlatma sigortası patlakken farların otomatik kapanması çalışmıyor. sigortayı yenileyince sistem çalışmaya başladı. demek ki iç aydınlatma tesisatına bağlı. sizdeki arızanın kaynağı herhangi bir sigorta arızası olabilir. bütün sigortalarınızın sağlam olduğundan emin olun. sigortalarınız sağlamsa sürücü kapı svicini kontrol edin. sürücü kapısını açtığınızda iç orta aydınlatma yanıyor mu?

2- evet sürücü camını açmak için düğmeyi sonuna kadar basarsanız otomatik aşağı iniyor. bu düğme çift kademeli, düğmeye basarak bu çift kademeyi hissetmeye çalışın. ikinci kademeye bastığınız halde cam otomatik inmiyorsa düğmenin bağlantılarını kontrol edin.

3- bu iç düğme aydınlatmalarına ait ampüller patlamış olabilir, bu durumda ampüllerin yenilenmesi lazım. bir kısmın ampüller komple yanmıyorsa düğmelerin arkasındaki soketlere giren aydınlatma soketi hatalı olabilir. soket bağlantısını kontrol etmek gerekir.

12. yujil85

yujil85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Yücel Kobak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    1- iç lambalarda sorun yok farlar acik araci kapatip kontak anahtarini aldigimda farlar kapaniyor mu ona dikkat etmedim uyari sesi bekledim hep kontagi tekrar taktigimda farlar acilacak yani aküyü falan bitirmem demi çunku bana sanki parklar acik kaliyor gibi geldi ondan tedirgin oldum deneyeyim onu

2-Dediginiz gibi camı denicem sertte bastim yumuşakta ama sanki olmuyor gibi sorun varsa kendim bakabilir miyim o baglantilara basit mi cunku cok anlamiyorum araclardan
    3-Dugmelerin arkasindaki soketlere nasil ulasicam o konsolun sokulmesi mi lazim yada hepsini bir oto elektrikcisinde mi hallettirsem bozmayayim daha cok

Sayin anlayanaaccent sizi yakalamisken allah razi olsun buarada tek paylasim yapan sizsiniz keske daha kalabalik olsak burada fotograflar paylasimlar olsa birde araci kullanirken alttan tekerleklerden lokk lokk ses geliyor cukurlarda gerci 10 yillik arac normal aslinda ama lastikler sertlesmis 2013 yili tarihleri onlardan kaynaklimidir yada amortisorlerden midir ses yalitimi yaptirsam nasil olur yada tekerlek degisimi amortisor degisimi baska neden yapar

13. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    anahtarı çıkartıp sürücü kapısını açınca farların kapanıp kapanmadığını aracın dışına çıkıp anlarsınız. bu durumda park lambaları kapalıyken aküyü bitirmiyor.

bence çok anlamıyorsanız bir oto elektrikçisine yaptırın. çünkü biryerleri sökerken başka yerlere zarar vermeyin.

benim geçen hafta ön amortisörlerim patladı. lokurtu sesi arttı. ama sizin başka yerden de geliyor olabilir, viraj burçları var, mafsallar var vb. bir rot balansçıya giderseniz aracı lifte kaldırıp her yerini kontrol eder, size arızayı söyler.

14. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

Murat ve yujil85 bunu beğendi.
  15. yujil85

yujil85 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    7
    Ad Soyad:
    Yücel Kobak
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Maşallah sizin araç mı bu bende siyahını aldım ama gözüm gride kaldı hanım siyah diye tutturdu gri daha asil duruyor ama

Önceki binek aracıma göre biraz alttan gürültü geliyor gacır gucur yolda tümseklerde falan gecerken lok lok sesler ben onu baktirayim bi olmadi bide ses yalitim lastik yapariz sifir gibi olur

Dediginiz gibi farlar acik olsada kontagi kapattik mi kapaniyormus butun sistem

Surucu camida iki kademeliymis oda calisiyor bi ince daha basinca çıt ediyor otomatik iniyor cam tesekkur ederim yardimlariniz icin

16. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Bu benim aracım. Burası da 1300 metrede Sündiken dağı zirvelerinden. Arkadaki ovada Eskişehir var.

Tapatalkla yolladım.

santafe2004 bunu beğendi.
  17. bahadir_adana

bahadir_adana Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    bahadir ozturk
    Yaşadığınız Şehir:
    1-ADANA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    2003 2004 ler ile farkları nelerdir. 2005 2006 lar 5 ileri otomatik mi ?

18. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

2005-2006 olanlar makyajlı kasa diye geçiyor. arka stoplardaki fark çok belirgin.

makyajlı kasanın 2.0 crdi motoru daha güçlü. 2004 santa fe 2,0 crdi 113 beygirken 2005 model 125 beygir.

şanzıman bildiğim kadarıyla aynı.

YasinD. bunu beğendi.
  19. oesqure

oesqure Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    87
    Ad Soyad:
    Özgür
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Merhaba
    1 yildir 2006 santafe 2000 vgt kullaniyorum. Oncelikle cok basarili ve konforlu bir arac. Neticede Abd'ye satilmak üzere tasarlanmis bir arac. Akliniza takilan tum sorulari bana sorabilirsiniz. Bildigim kadariyla yardimci olmaya calisirim.

Cevaplara gelince, arac 40 km hiza kadar 4x4 calisir 40km'den sonra otomatik olarak 4x2'ye düşer. 4x4 lock'a basarsaniz surekli 4x4 gider.

Uzun yolda aracin yakitini 6.2 litreye kadar dusurdum. Cruise controlun bunda cok etkisi var. Şehiriçi ise 9.5 litre dolaylarinda yakar. 1 yildir fren balata ihtiyaci oluşturmadı. Aldigim kisi de ne zaman degistirdi bilmiyorum. Demekki balatalar cabuk aşınmıyor. Sanziman ise sorunsuz denecek kadar iyi. Arac alacaginiz zaman mutlaka expere sokun arabayi. Sanziman sorunu varsa zaten hemen tik diye cikiyor. Motor testindeki grafigi iyi okumak gerekiyor sanziman performansinin sirri grafiği iyi okumaktan geciyor. Expere giderseniz sonuclari bana atarsaniz yardimci olurum. Benim arkadasim exper oldugu icin bana puf noktalari anlatti. Trigeri zincir degil ve ortalama 80.000 km'de bir bakima girmeli.

YasinD., Köksal, santafe2004 ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  20. exsnakee

exsnakee Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    EMRAH YAMAN
    Yaşadığınız Şehir:
    59-TEKİRDAĞ
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)

Merhabalar

2006 hyundai santafe aldım aranıza yeni katıldım. Malüm piyasada fazla kullanıcısı yok bu aracın ama maşallahı var güzel araç.
    Benim merak ettiğim bi kaç konu var,

1. si bu aracda tcs varmı nasıl aktif oluyor yada kapanıyor.
    2. si cam açma ve sunroff düğmeleri üzerindeki ışıklar benimkinde yanmıyor sizlerde yanıyormu.

Bu Sayfayı Paylaş