LPG KABLO

2000 Model Hyundai Elantra Otomatik Vites Triger Değişimi Sonrası Gelen Sesler

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda Fatih şenocak tarafından 17 Nisan 2021 tarihinde açılan konu

1. Fatih şenocak

Fatih şenocak Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Fatih şenocak
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    Merhabalar arkadaşlar 2000 model Hyundai Elantra 1.6 GLS otomatik vites araç kullanıcısiyim detaylı olarak size bir konu anlatıp desteginizi rica edeceğim. Araç konusunda oldukça hassas olup ses konusunda çok titizim aracı aldığımda 195 binde triger ve kayislarin değiştiği söylendi fakat 215 binde direksiyon pompası kayışını yardı titiz olduğum için farkettim tamamen kopmadan yetkili servisten çıktıklarını iddia eden bir özel Hyundai servisine gittim ilk etapta sadece direksiyon pompası kayışını değişecektim fakat o kayış eskimisse trigerin de değişmesi lazım dediler tamam dedim bütün kayışlar ve triger seti komple değişti sonrası acayip hüsran aracı topladılar ilk çalıştırma da direksiyon pompası kıyameti kopardı ciyak ciyak uğultu bir yandan dediler senin pompan arızalı sen sesi duymamissindir tabi öyle denilince delirdim hadi bir pompaciya gidin cirakla dediler gittik tabi arabadaki ses iğrenç pompaci tabi direk değişmesi lazım dedi sinirle kapattım kaputu döndüm ustaya bunu yapacaksın araba da bişey yok dedim hallederiz abisi sen rahat ol felan filan pompayı ve deposunu söktüler temizlediler yıkadılar taktılar yağı tekrar değişti ses mes kalmadı hisimla aldım çıktım arabayı 3-4 km sonra pompa gene başladı uğultu yapmaya direksiyoncuya götürdüm hava yaptırmışlar abi devam et kendi atacak denildi eve döndüm sabah kalkıp ilk iş arabaya marş bastım takıntılı yım çünkü ilk de bı ciyaklama koptu gaz verince düzeldi ama motor kasılıyor bir tuhaf çalışıyor direksiyon sanki kara direksiyon gibi hareket ediyor dönerken pompa üzerindeki kasnak durup durup çalışıyor bı ara pompayı sokup bir yere götürdüler orada mi bişey yaptilar anlamadım 950 lira para aldılar araba eskisinden kötü oldu bilseydim kendim değişirdim direksiyon kayışını araba rezil oldu kalkışlarda titretmeye başladı yardımlarınızı rica ediyorum

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, hyundai motorlarında v kayışı direksiyon pompası üzerinden gerilmez. genelde bu hatayı yapıyor ustalar. şarj dinamosu üzerinden gerdirin ciyaklama kesilir. iyi usta yetkili servisten ayrılmaz, bunu da unutmayın.

Oknbzk, adgny, suleymanozer ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  3. Fatih şenocak

Fatih şenocak Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Fatih şenocak
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    Verdiğiniz cevap için teşekkür ederim internet arastirmalarimda söylediğinizi duymuştum ustaya zerre güvenim kalmadı zaten enn yakın zamanda başka bir ustaya gideceğim bu araçlarda triger gerginliği otomatik mi ayarlanıyor yoksa onda mi ustaya bağlı aracın kalkışlarda titreyerek kalkması bundan olabilir mi

4. ozgutozkan

ozgutozkan Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,656
    Ad Soyad:
    Özgür ÖZKAN
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    İyi usta servisten ayrılıp başkasının da altında çalışmaz. Çok doğru tespit. Benim trigeri fazla sıkmış ondan triger koptu.

5. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,280
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    başka ustaya gösterin, sente kaçırmış olabilir.

6. Fatih şenocak

Fatih şenocak Yeni Üye

Alınan Beğeniler:
    1
    Ad Soyad:
    Fatih şenocak
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Elantra (1996-2001) RD
    Aracı farklı bir servise götürdüm kayışların gevşek olduğunu ve sente ayarını kontrol ettiğini belirtti arabada hiç ses kalmadi teşekkürler

7. adgny

adgny Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    601
    Ad Soyad:
    Ahmet DOĞANAY
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Sonata 2.0 CRDİ (2006-2010) NF
    Sente de sorun var mıymış??

8. Fatih şenocak