10 Kasım LPG KABLO

2000-2006 Kasa Santa Fe Sahiplerine Gelsin

'Santa Fe Forum - Club' forumunda santafe2004 tarafından 3 Ocak 2018 tarihinde açılan konu

1. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    anammm santaya nolmuş öyle :D o gözdeki sağdakiler boy boy haydarmı :)

Tilki ve olur_bazen bunu beğendi.
  2. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    on numara olmuş raf gözleri uzunlamasına derinse kızaklı ve fren sistemli çekmece tarzında işinizi kolaylaştırır daha kullanışlı olur .çadırda araç üstü süper olacak bitince ...şimdiden ben heyecanlandım....benim hanım doğayla pek haşır neşir değil sevmiyor kamp olaylarını :( sevse benimde çok düşündüğüm konuydu bu .birde arka koltukları tamamen söktünüzmü?resimden anlaşılmıyorda

olur_bazen bunu beğendi.
  3. serkan69x

serkan69x Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    533
    Ad Soyad:
    serkan kıskacıoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    bu iş karavana doğru gider ama düşünce güzel bize ilham kaynağı olur iyiyim gökhan şükür yuvarlanıyoruz umarım iyisindir

santafe2004 ve olur_bazen bunu beğendi.
  4. sleyman_20

sleyman_20 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    96
    Ad Soyad:
    Süleyman
    Yaşadığınız Şehir:
    9-AYDIN
    Araç Modeli:
    Accent Milenyum 1.3 (2000-2003) LC
    arkadaslar bizde 2009 model 2.2 crdl 7 kisilik yariotomatik bir santafe alma arefesindeyiz.hasar kaydi yok.75 bin lira istiyor.aracin piyasasi ikinci eli nasildur, ilerde pisman olur muyum?ix35 veya tucson mu tercih etmeliyim?

Tilki ve olur_bazen bunu beğendi.
  5. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Abi ben liseden beri kamp yapıyorum. şansıma eşimde öyle. çocuklarda seviyorlar. çadırı topla kaldır kur yoruyordu. böyle birşey yapalım diye düşündüm. bi de sürekli kamping alanlarına gidip konaklama yemek parası veriyorduk. şimdi her yer bizim. çek arabayı kur masayı.

Abi koltukları sökmedim. katladım. yüksekliği ona göre ayarladık. rafları kızaklı yapıcam ama küçülecek sanki. ondan farklı bir sistem düşünüyorum. bu arada raftakiler haydar değil abi katlanır masanın parçaları idi. cumartesi akşamı onu hallettik. resimleri aşağıda.

Şuan arabaya enerji ihtiyacı için (aydınlatma, duş, buzdolabı telefon vs şarj) yedek akü taktırmayı düşünüyorum. Duş için mini mazot pompası aldım. araç buzdolabım zaten vardı. Duş ve wc için çadırın altında kapalı bir soyunma alanı olacak zaten. orayı düşünüyrum. 24 ü gibi yola çıkacağım kısmetse. o zamana kadar incik cincik herşeyi bitirmem lazım. yoğun geçiyor şu ara.

Dediğim gibi bittiğinde video ve fotoğraflar koyacağım yine. santa fe buluşması olursa da seve seve gelirim.

Serkan hocam ufak ufak. ilk aracım fiat punto idi. sonra honda hrv ye geçtik. sonra bu santa fe. bununla kamp olayını prof seviyeye taşıyorum. sonrasında wv t3-t4-t5 temiz ne denk gelirse birşey düşünüyorum. yarı karavan gibi. ama yavaş yavaş. hem zaman hem bütçe aşmamak lazım. ülkenin hali ortada.

Bu arada bir buluşma organize etsek ne güzel olur.

santafe2004 ve erhancakmakk bunu beğendi.
  6. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Aracınız hayırlı olsun. kazasız belasız keyifli sürüşler dilerim. Bende tereddütle almama rağmen gayet memnunum aracımdan. geniş konforlu güçlü. eşim ilk başlarda şeklinden dolayı mırın kırın etse de şuan benden daha fazla seviyor bu aracı. satalım dediğimde karşı çıkıyor. umarım uzun yıllar kullanırız.

Santa fecilerin çoğalması güzel. mutluluk verici. tekrar hoşgeldiniz.

rdm.zn, santafe2004 ve erhancakmakk bunu beğendi.
  7. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Şahsi düşüncem dizel aşırı yakıt sarfiyatı neden olur dizel litre fiyatına göre konuşuyorum... ix35 daha mantıklı olur gibi eğer yakıtta aklınızın bir köşesindeyse.. aslında para yetse yeni kasa tucson :)

santafe2004 bunu beğendi.
  8. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    şanslısın bu konuda keyfini çıkarın son halini bekliyorum....koltuklar sıfır yatmıyor nasıl bir çözüm buldun tam düz olmuyor yani .dolap yatak kısmı ağırdır yüke binince zarar vermezmi koltuk mekanizmasına

9. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    şükür iyiyiz kardeş...bencede ergin kardeşin sonraki aşaması karavan kendide bahsetmiş zaten.güzel iş güzel eğlence ya doğayla başbaşa kafa nereye ben oraya :) ah ah

10. emrex

emrex Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,371
    Ad Soyad:
    emre olgun
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Grandeur (1986-201X)
    Benzınlı v8 olsa benımde cok begendıgım bır arac

Tapatalk kullanarak iPhone aracılığıyla gönderildi

Tilki bunu beğendi.
  11. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    abi kafa kısmı ön koltuk tarafında olacak. yatağın baş kısmının altına koltuğu araya alacak şekilde kanal gibi birşey yaptık. oraya sünger desteği koyacağım. çok iyi zımparaladık vs ama oraya sadece kafa ve sırtın bir kısmı denk geliyor. diğer yük dolabın üstünde kalıyor. sıfır yatmıyor koltuklar yatsa idi on numara olacaktı. koltuk hangi yükseklikte kaldıysa dolabıda o yüksekliğe göre ayarladık. dolap ve başş kısmı arasında kalan boş kısma destek koyduk ki bel vermesin. sadece katlanır olayını unutmuşuz koltuk tarafındaki alanı geniş yapmıştık dolabın üstüne getirince sıkıntı oldu. bu akşam onu ikiye bölüp menteşe ile katlanır yapıcaz. yatak olarak 70*120 bebek yatağı aldım netten 3*30 liraya. duş olarak mini dalgıç pompa ve 20 lt lik bidon olacak. enerji ihtiyacı için güneş enerjisi düşündüm ama hem verimlilik hem yer kaplama vs açısından cazip gelmedi muhtemelen yedek akü taktıracağım. telefon powerbank şarjları aydınlatma duş ve buzdolabı için gerekli olan enerjiyi yedek aküden kullanayım diyorum.

valla böyle uzun uzun yazıyorum gerçekten heyecanlanıyorum. aracımı ayrı kamp yapmayı ayrı seviyorum bi de şubat ayındaki kamp karavan fuarından beri kafa patlatıyorum. rüyalarıma girdi desem yeridir. görmemişin santafesi olmuş onu da tutmuş camper a çevirmiş görgüsüz gibi yazıyorum kusura bakmayın.

Eğer planlarda aksilik olmazsa cuma akşamından deneme amaçlı kampa gideceğiz. bu hafta sonu detaylı video ve fotoğraf paylaşırım. boyası verniği ıvır zıvırı vs tam tekmil bayramda biter diye düşünüyorum. bakalım.

12. erhancakmakk

erhancakmakk Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    3,263
    Ad Soyad:
    Erhan ÇAKMAK
    Yaşadığınız Şehir:
    67-ZONGULDAK
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Keyifli tatiller dilerim şimdiden, heves etmeden hiç birşey olmuyor. Hevesinizi yitirmeyin.

olur_bazen bunu beğendi.
  13. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    teşekkür ederim. aynen insanın içinden gelmeden hiçbirşey olmuyor. birşeyi severek yapmak gerek ne yapıyorsa...

14. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Allah gönlünüze göre versin eğlenceli huzurlu olay bir o kadarda meşakatli iş .katlanır yapman daha rahat olur sizin için .yedek akü al fakat taşınabilir portatif güneş panelleri vardır kamp için yer kaplamayacak güçlü bir şey bulunabilir en azından gündüz gün ışığının faydasını görürsünüz yedek aküde yetmediği zamanda takviye seçeneğin olur.santa fe yi yabana atma her koşula uyum sağlar her aktiviteye de fazlasıyla yakışır yaşlı kurt o niceleri cepten çıkartır.

olur_bazen ve erhancakmakk bunu beğendi.
  15. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    bu tarz bir şey hatta daha güçlüleride var maliyetleride çok değil ortalama 750 tl den başlıyor biraz bakındımda

https://urun.n11.com/solar-enerji-s...nerjili-aydinlatma-sarj-jeneratoru-P311287077

olur_bazen bunu beğendi.
  16. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    https://www.google.com/imgres?imgurl=https://www.insidehook.com/wp-content/uploads/2019/03/110515-trunk-va_1446689350.jpg&imgrefurl=https://www.insidehook.com/article/vehicles/hyundai-adventuremobile&docid=Ml8D5Dw7tOO4YM&tbnid=jX57J8GasM-GDM:&vet=10ahUKEwjbuMKj45riAhWcShUIHS0cATwQMwh7KDMwMw..i&w=1024&h=640&bih=833&biw=1813&q=hyundai santa fe kamping&ved=0ahUKEwjbuMKj45riAhWcShUIHS0cATwQMwh7KDMwMw&iact=mrc&uact=8

böyle bir çekmece sistemi pratik olur sizin için

https://www.google.com/imgres?imgurl=https://pvtistes.net/forum/attachments/voiture-ou-van-l-achat-la-location-le-permis-de-conduire-et-la-vie-en-van-457/31011-hyundai-santa-fe-2003-automatique-4wd-239-5xx-km-5900-img_1440.jpg&imgrefurl=https://pvtistes.net/forum/voiture-ou-van-l-achat-la-location-le-permis-de-conduire-et-la-vie-en-van/130704-hyundai-santa-fe-2003-automatique-4wd-239-5xx-km-5900-a.html&docid=D0-Wle_GuObP-M&tbnid=eHUnr5UYRYGOQM:&vet=10ahUKEwjbuMKj45riAhWcShUIHS0cATwQMwiFASg9MD0..i&w=800&h=600&bih=833&biw=1813&q=hyundai santa fe kamping&ved=0ahUKEwjbuMKj45riAhWcShUIHS0cATwQMwiFASg9MD0&iact=mrc&uact=8

https://www.google.com/imgres?imgurl=https://i0.wp.com/www.horizonsunlimited.com/hubb/attachments/overland-vehicles-equipment-sale-wanted/14821d1426632225-4wd-sale-hyundai-santa-fe-inside-santa-fe.jpg&imgrefurl=https://kitchendecor.club/files/fe-hyundai-camping-santa.html&docid=wwNVpV1gwqYIYM&tbnid=Vs8UkizrYDUPgM:&vet=12ahUKEwjj9KHl4priAhUM86YKHbeQC7g4ZBAzKBUwFXoECAEQFw..i&w=1024&h=681&itg=1&bih=833&biw=1813&q=hyundai santa fe kamping&ved=2ahUKEwjj9KHl4priAhUM86YKHbeQC7g4ZBAzKBUwFXoECAEQFw&iact=mrc&uact=8

https://www.google.com/imgres?imgur...6YKHbeQC7g4ZBAzKCowKnoECAEQLg&iact=mrc&uact=8
    yalnız değilsin :) santa kamping de

https://www.google.com/search?q=hyu...5#imgdii=STVGkpJdlJcIbM:&imgrc=3K8UzL5rfWcKbM:

kızaklı çekmeceyi düşün derim

https://www.google.com/search?q=hyu...5#imgdii=7F0HmNm6xMX3uM:&imgrc=3K8UzL5rfWcKbM:

Son düzenleme: 14 Mayıs 2019
    olur_bazen bunu beğendi.
  17. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    abi linkler için teşekkür ederim. yedek akünün hem şarj dinamosu sorunu yaratmaması hem yer problemi için küçük bir günej ernerji sistemi alacağım şimdilik. çanta tipi olanlar en ucuz 700 tl ye buldum. ama tatil öncesi nakit problemi yaşamak istemiyorum. hem doğada olacağız ateş mateş idare ederiz :D

18. rdm.zn

rdm.zn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    12
    Ad Soyad:
    Erdem Ozan Öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    16-BURSA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    Tekrar merhabalar,
    iyi dileklerini ileten tüm arkadaşlara teşekkür ederim.
    Eğer anlayan bir arkadaş varsa, küçük bir sorum olacak;
    Aracın digital saati çalışmıyor, sebebi sigorta haricinde ne olabilir? Paylaşılan sigorta şemasına göre sigortalara baktım fakat sigortalar sağlam.

santafe2004 bunu beğendi.
  19. santafe2004

santafe2004 Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    7,776
    Ad Soyad:
    Gökhan
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)
    :D HADİ bakalım takipteyim seni

20. olur_bazen

olur_bazen Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    303
    Ad Soyad:
    mert demir
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Santa Fe (2001-2012)

teşekkür ederim. deneme kurulumu yaptık pazar günü piknikte. kurmak toplamak toplamda maks. 15 dk. Önümüzdeki cumartesi günü yolculuk başlayacak bakalım kısmetse. tam teçhizat faal olunca video çekeceğim.

Bu Sayfayı Paylaş