LPG KABLO

1998-2000 Model 2.0 Sonata

'Otomobil Danışma Bölümü' forumunda Hattap06 tarafından 19 Şubat 2016 tarihinde açılan konu

1. Hattap06

Hattap06 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    Mehmet eren öztürk
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Sonata (1999-2005) EF
    Arkadaşlar merhaba, araç alımı için sitelere bakıyordum. Benim ilk aracım olacak. Satmak için almayacağım uzun süre keyifle binebileceğim bir araç arıyordum. Ankara da yaşıyorum. hiç aklımda yokken oto pazarında sonata ya denk geldim. 2.5 motorlara. Araç gerçekten göz kamaştırıyor. Ancak sadece netten bilgim var aracı tanımıyorum. Peugeot, opel, honda gibi araçları benim değildi ama uzun süre hem kullandım hem de kullanıcı bilgisine az da olsa sahibim. Sorum şu ki 98-99-2000 model 2,0 Sonata lar nasıl araçlar şu anda vergisi ne kadar çıkıyor. Yakıt tüketimi? Varsa mekanik problemleri nelerdir? Yardımcı olursanız sevinirim. Teşekkürler

2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,061
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok

başka üyeler yazmadan ben yazayım: konunuz "acil" değil. forum kurallarına göre böyle bir başlık kullanmanız uygun değil. konu başlığını değiştirirseniz daha iyi olur.

sonata'yı bilmiyorum, ama forumda arama yaparak çoğu bilgiye ulaşabilirsiniz. ayrıca 99 model bir araç ne de olsa 17 yaşındadır, yani önceki kullanıcılarının nasıl kullandığına bağlıdır aracın sorunsuzluğu.

ilk arabanız olacaksa, piyasada bol bulunan, parçası da uygun modellere bakmanız daha yerinde olabilir, mesela accent gibi.

MehmetHan bunu beğendi.
  3. Tilki

Tilki Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    11,516
    Ad Soyad:
    TALHA BİLGİ
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    Değerli arkadaşım hani uzun yıllar keyifle bineyim dediğiniz için yani sırf bu ibare için diyebilirim ki sonata güzel araba konforlu araba ama 4 nesil EF 1998 yılından sonraları güzel...
    Parça konusunda sıkıntı yaşayacağını sanmam özellikle Ankara gibi bir ilde. Orjinal çıkma çakma muhakkak bulunur, sonuçta Hyundai parça konusunda sıkıntılı bir marka değil...
    Araç keyifli bir araç kesinlikle yakıtının hakkını veren uzun yıllar keyifle süreceğiniz bir araç. Bir arkadaşımda 2000 model otomatik viteslisi var... Çok lüx donanımları var ve konforlu...

Ama ilk araç için Milenyum 1.5 dolularını da nacizane tavsiye ederim.

Bu Sayfayı Paylaş