LPG KABLO

103 Bin Km Sonrası Polo 1.4 Tdi Dsg Comfortline Bluemotion A Veda...

'Diğer Markalar' forumunda Vale0 tarafından 27 Mart 2020 tarihinde açılan konu

1. Vale0

Vale0 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    180
    Ad Soyad:
    Selim
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    İ20 PB 1.4 MPI (2008-2014)
    Arkadaşlar merhaba,

2017 Aralık çıkışlı model Polo 1.4 Tdi DSG Comfortline aracıma bugün itibari ile veda ettim.

Bu araçla ilgili çok tecrübelim oldu... İyi kötü çok zamanımı geçirdim...
    Arabanın her türlü olumlu olumsuz özelliğine şahit oldum...

Mümkün olduğunca objektif yaşadıklarımı paylaşmak isterim.

Olumlu yönleri
    - Araç son derece kıvrak bir araç. Boyutlarından ve manevra kabliyetinden ötürü giremeyeceği yer yok diyebilirim.
    - DSG müthiş başarılı... Hem geçişler hissedilmiyor hemde son derece seri....
    - Müzik sistemi ve media desteği çok güzel. Ses kaliteli...
    - İç malzeme bu kadar km ye rağmen takırtı tukurtu yapmaması beni mutlu etti...
    - Araç yol tutuşu lastiklerinizle orantılı... Hankook lar varken süper di.... Lassa Greenways ler ile alışmak zaman aldı...
    - Frenaj harika... ABS saçma sapan zamanda devreye girmiyor... ZANK diye öne yığılıp yola yapışarak duruyor...
    - Araç gösterge paneli anlaşılır ve yol bilgisayarı detaylı... Yağ sıcaklığını, lastik basıncını, radyatör su seviyesi, yağ düşük seviyesi uyarıları ile gösterge uyumlu...
    - Aracın hem ara ivmelenmeleri hemde son hızı beklenmedik derecede şaşırtıyor...
    - Kol dayama biraz uzun gibi olsa da bana göre yerli yerinde...
    - Ön aydınlatma fena değil... Lambalar yeterince yolu aydınlatıyor...

Olumsuz yönleri
    - Araç ön takımı hassas... Çok çabuk ses yaptı... Benim iş dolasıyla bu aracı sert kullanım tarzım da buna sebep oldu...Fakat bu kadar hassas olmaması gerekiyordu... Amortisör kuleleri değişmesine rağmen yine ses yapıyordu...
    - Sadece ön takım değil motor ve ekipmanlarda öyle... Mesela servis 2 kez aracı geri çağırdı ve değişmesi gereken parçalar var diye motor u açtı... Su kaçırdığı için su pompası değişti... En son da düşük yağ seviyesi diyordu... Biraz araştırdım eğer servis yağ miktarını yetersiz koyduysa ki mümkün yağ pompasından kaynaklı olduğu da yazıyordu... Fakat benim sıkıntım uzun süre 140 km/h üzeri kullanımlarda düşük yağ seviyesi demesi idi...
    - Araç kol dayama içindeki kadifemsi doku sürekli ince ince dökülüyor... Servise söylediğimde şaşırdılar...
    - Araç biraz hırıltılı çalışıyor.... 3 silindir olmasının etkisinden olsa gerek...
    - Araç da yaz kış hiç farketmez saçma sapan zamanda cam buğusu oluyor... Bunu engellemek çok zor...
    - Yakıt tüketimi çok ekonomik değil... Ben Ankara da 5.5-6.5 arasında karma yakıt tüketimi yaptırdım...
    - Servisin pahalı olduğu söyleniyor... Bilemicem...
    - Araç içi elbette çok geniş değil... Dışından da belli zaten... Arka koltuklarda zayıf kibar insanlar oturmalı...
    - Araç yere yakın olduğu için ön karter korumayı bir yerlere sürtmemeniz nerdeyse mümkün değil...
    - Koltuklar uzun yolculukta yeterince bel desteği sunmadığı için bel ağrısına sebep oluyor... Alışması doğru pozisyonu bulmanız ise ciddi zaman alıyor... O esnada belinize dikkat etmeniz lazım...

Şimdilik benim temel olarak aklıma gelenler bunlar...

Merak edipte soru soran olursa yanıt verebilirim...

İyi sürüşler...

Vadaa, Unicorn, Halil ve 1 kişi daha bunu beğendi.
  2. Halil

Halil Moderatör

Alınan Beğeniler:
    9,058
    Ad Soyad:
    Halil İbrahim K.
    Yaşadığınız Şehir:
    26-ESKİŞEHİR
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    şirkette 2 tane, 2016 ya da 2017 aynısından var. sanırım en az 10bin km sürmüşümdür.

bazı polo kullanıcıları aracın çok az yaktığını söylüyor, 3,5 falan yazanlar oluyor. ama aynı yolda aynı şartlarda kullanınca diğer araçlar kadar yakıyor. 70-80 gidince 3,5 yakabilir. ama gerçekçi değil. ayrıca vites D konumunda araba aşırı hantal oluyor. 1,0 atmosferik benzinli gibi nerdeyse. bu nedenle şehir içinde S modunda kullanıyor çoğu kullanıcı. uzun yolda polonun yaktığı 5,8 falan. hız radar sınırı civarı, 120 -125 arası. clioyu da aynı şekilde kullanınca aynı yakıtı yakıyor.

ben fren dozajlamasını beğenmiştim.
    en sevmediğim tarafı da çok dar olması. kısa mesafe kullanınca sorun olmuyor ama şehirler arası yolda içim daralıyor. kıyaslamayı clio ile yapsam bile çok dar. hem ön kolyuk hem arka koltuk dar.

Unicorn bunu beğendi.
  3. erenuzel41

erenuzel41 Moderatör

Alınan Beğeniler:
    6,299
    Ad Soyad:
    Eren Uzel
    Yaşadığınız Şehir:
    41-KOCAELİ
    Araç Modeli:
    Honda
    Tipik avrupalı, tipik Polo:) ufak araba olmasına rağmen iyi konfor, sessiz rahat kabin, ortalama mekanik güvenilirlik, ortalama dayanıklılık, az yakıt sarfiyatı, ortalama performans.

yetkili servisin pahalı olduğuna inanmam, bu piyasadaki en pahalı yetkili servisler Japonların servisleridir:) başta Toyota ve Honda,

Volkswagen de servisin pahalı olabilme sebebi ancak yaşanabilecek mekanik problemler dolayısı ile ihtiyaç duyulan ekstra parçaların ve işlemlerin yaptırılması neticesinde olabilir:)

biraz daha kullanabilirdiniz 2017 model bir araba ne olursa olsun şu dönemde biraz daha elde tutulabilirdi genç yaşta veda etmişsiniz. Yerine ne düşünüyorsunuz??

Tamer5150 bunu beğendi.
  4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,282
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    fren konusunda hayatımda gördüğüm en kötü araçlardan biri. 1.6tdi ve 1.4 tdi 2 tane polo kullandım, ikiside kafadan kapaklanıp kayıyordu ani frende. tıpkı getz, era gibi vasat frenleri.

Unicorn ve Tamer5150 bunu beğendi.
  5. Tamer5150

Tamer5150 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    190
    Ad Soyad:
    Tamer ALTUNER
    Yaşadığınız Şehir:
    50-NEVŞEHİR
    Araç Modeli:
    Elantra 1.6 CVVT (2011-201X) MD
    Arkadasin soyledigi gibi arac one yigiliyorsa zaten iyi fren yapmiyor demektir. Abs si iyi olabilir ona ayri parantez acmak gerekir. 2012 symbolde frene basinca neredeyse motorsiklet gibi arkasi kalkacak sanmistim. Ben vw nin 2005 e kadar yaptigi araclari cok begeniyorum ondan sonra yapilanlara hem mekanik hem ic mekan kalitesini ve saglamliligini dusurdugunu dusunuyorum.

6. duhangs

duhangs Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    1,351
    Ad Soyad:
    Duhan
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Getz 1.5 CRDİ (2003-2011)
    2012 polo bende vardı
    2016 kayıncoda var farklı modellerde de kullanım yaptım genel anlamda bukadar az yakan araba gormedım.
    Mazotu bursada fulledık aydına kayıncoyu askere goturdum ortalama tuketım 3.7lerdeydı ve ıbre oynamadı aydına gırene kadar.Temmuz ayıydı ve klıma acıktı basmayınca harıka. basarsanız yakar yakmayan araba yoktur. bana sorarsanız gıttıkce bozuyor vw olayı.

benım 2012 de daha kalıtelı bır ıc konsol vardı . ama şimdi paspaslar bıle dandık hemen yırtılıyor. koltuk kılıfları sarkma yapıyor ve ıc darlık aynı.
    ben comfortlıne kullanmıstım daha alt paketlerde daha kotudur.araba cok hassas bır amortısore sahıp ama oda 170den sonra guven vermıyor zıp zıp zıplıyor resmen.
    genel anlamda vw kullanıcısı vazgecmeyen ust kasa alan adamlar. Memnun olmayanlarda yıne sırket vb araba seklınde canı cıkmıs arabaları kullananlar dıyebılırız.
    Benım ıcın negatıf yonlerı ıse pahalı parça ve pahalı araba.
    140bın poloya vermek yerıne alınacak bır cok araba bana gore daha degerlı olabılır.

Bu Sayfayı Paylaş