LPG KABLO

1.5 Gls Araç Çok Yakıyor Gibi

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda teomn tarafından 13 Mayıs 2016 tarihinde açılan konu

1. teomn

teomn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    teomn Uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    Accent Yumurta 1.5 (1994-2000) X3
    anladım hocam peki sizin gösterdiğiniz siteden ben daha ucuzunu buldum yanlız ürünün resmi yok acaba aynı parçamıki ona karasız kaldım yoksa site baya bi eskimiki birde hocam bu ecfi yazan parçada benim tapası olmayan yerden benzin cıkıyo ve oraya tıkağıgım bantı kaldırıyor o diğer boruyu tıkayana kadar çıkmıyordu şimdi nerden geliyoda bu benzin ordan cıkıyo bir bilginiz varmı
    ürün sitesi http://www.japonkoreyedekparca.net/accent-basinc-regulatoru-95-00-4

2. Serkan1978

Serkan1978 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad Soyad:
    Serkan S
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    ecfi tapa yerinden benzin gelmiyordur bence.. aracının lpg giriş yeri emme manifoldunun birleştiği boğaz kelebeğinin oradan olduğu için lpg manifold içine doluyor ve ecfi tapa yerindeki bantı nemlendiriyor ve o bant atıyor oraya kauçuk bir hortum ayarlaman lazım..mesela motosiklet benzin hortumu olabilir..

teomn bunu beğendi.
  3. teomn

teomn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    teomn Uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    anladım hocam hortumuda kelepçe ile sıkılayım bari peki hocam size son bi sıkıntımı sorayım şimdi litresi 2.20 tl den gaz alıyorum 20 tl lik yanlız araç 89-90 km yapıyo bana biraz fazla yakıyo gibi geliyo zaten yakıyoda bir daha da gaz ayarı yaptırmaya çekiniyorum korkuyorum tekrar araç aynı halini alacak diye acaba sizece gaz için hangi bujiyi tavsiye edersiniz benm bujiler Champion RC10YC4 kablolarım ise kore malı diye hatırlıyorum sizece hangisini değiştirsem biraz daha yakıtı azaltabilirim lastiklerim kışlık ancak onları o kadar yansıyacanı düşünüyorum ilginize şimdiden çok teşekkür ederim

4. Serkan1978

Serkan1978 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad Soyad:
    Serkan S
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    yakıtın sürekli şehir içi içinse çok iyi ama uzun yol diyosan biraz fazla yakıyor lpg ince ayarı lazım...1 litre lpg ile uzun yolda 12 km gidebilmen lazım..bujileri ngk bkr5es-11 olan bujilerle değiştirmeni tavsiye ederim hem motorunun çalışma sesi düşer hemde yakıtını biraz daha düzeltir.

teomn bunu beğendi.
  5. teomn

teomn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    teomn Uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    anladım hocam çok çok teşekkür ederim işlerim nedeniyle artık her gün giremiyorum foruma ondan geç cvp yazıyorum kusura bakmayın bu bujileride bi araştırayım ucuzundan alayım bari 4 tane peki hocam araç çok yağ yakıyosa motor açılmadan buna bi çare bulamazmıyız yani illa rektefiye olması şartmıdır galiba benim araç baya bi yağ yakıyo gibime geliyoda

6. Serkan1978

Serkan1978 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad Soyad:
    Serkan S
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    bujileri ucuzundan bulamazsın ngk bujiler champion markaya göre az biraz daha pahalıdır.ngk bkr5es-11 bujinin 4 tanesini 30-35 lira arasında piyasada bulabilirsin..yağ yakma olayı lpg li araçlarda biraz daha fazla olur..ben şu an en son yağ değişiminden beri 10 bin km civarına geldim şu ana kadar 1 litrenin az üzerinde 10/40 yağ ekledim ama yağ takip çubuğunun hep maksimum çizgisine kadar ekliyorum aslında minimum çizgisine kadar sınır var ama cinslik işte o yağ hep maksimum çizgisinde olacak benim için ;) 10 bin km dolana kadar ne kadar yağ eksiltince motor ister o teferruatı bilmiyorum..10 bin km ye kadar 1-1,5 litre yağ eksilten lpg li aracın motorunun gayet normal olduğunu düşünüyorum..sizin araç kaç km de ne kadar yağ eksiltti bilgi verirseniz forumdaki bilgi sahibi arkadaşlar size yardımcı olabilir..

teomn bunu beğendi.
  7. teomn

teomn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    22
    Ad Soyad:
    teomn Uzun
    Yaşadığınız Şehir:
    71-KIRIKKALE
    Araç Modeli:
    tsk ederm hocam bu gün yağı fullettirdim araca 4 litre koyduk yağ filtresini değiştirdim yağı bu sefer castrol koydurmadım petrol ofisi 10 40 koydurdum bakalım bu ne kadar dayancak ona göre müdahale ettireyim

8. Serkan1978

Serkan1978 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    103
    Ad Soyad:
    Serkan S
    Yaşadığınız Şehir:
    39-KIRKLARELİ
    Araç Modeli:
    Keşke daha kaliteli bir yağ seçseydiniz neyse artık tercih yapmışsınız.umuyorum yağ filtresini orjinal kullanmışsındır yan sanayi filtreler sıkıntı çıkarabiliyor! Yağın tekrar hızlı eksilirse aracında külbütör kapağının arka orta kısmında emme manifolduna hortum bağlantısı olan pcv valf vardır 14 numara anahtarla açılır bu pcv valfini sök çıkar içine balata spreyi sık sonra hortum bağlantı yönüne doğru üfle içinden hava geçecek sonra ters tarafından üfle bu sefer hava geçmeyecek bu parça bu şekil doğru çalışır bu parçanın tıkanık olması karter basıncını arttırıp aracın yağ yakmasını sağlar youtube üzerinde how to test pcv valf yaz orada videolardan bilgi edinebilirsin..

GT-S6310 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

Hüseyin 99 GT bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş