LPG KABLO

1.5 Crdi Admire Boğulma

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda Heisenberg tarafından 25 Kasım 2018 tarihinde açılan konu

1. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    Caner Işılar
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Admire 1.5 CRDI (2003-2005) LC
    Merhabalar,
    Aracım 2005 model Accent Admire 1.5 CRDI. Havaların soğumasıyla birlikte şöyle bir sıkıntı meydana geldi araçta. Konyada havalar epey soğuk şu aralar. Aracım ilk marşta %99 sorunsuz çalışıyor. Fakat örnek verecek olursam geçenlerde okuldan çıkarken, motor tamamiyle soğukken, ilk marşta gene sorunsuz çalıştı fakat hemen 200 metre ilerde fotokopicide durmam gerekiyordu. Stop edip işimi halledip gelince marşa bastığımda araç yine çalışıyor fakat titreşim neredeyse hiç yok arabada. Bizim aracın meşhur titreşimi gidiyor, sessiz sakin çalışan bir araba geliyor :) Rölanti devrim normal soğuk havalardaki gibi 850-900 rpm civarında sabit fakat normaldeki gibi titreşim yok arabada gayet sessiz. Araç boştayken gaza bastığımda 1500 devire gelince boğulmaya başlıyor, yoğun olmayacak şekilde siyah duman atıyor böyle zamanlarda. Araba hiçbir şekilde 1500 devri geçmiyor, araç vitesteyken daha zorlayacak olursam ayağımı debriyajdan tamamen çekecekken devir stop edecek kadar düşüyor. Birkaç kere kontağı kapatıp açıyorum. 5 kez bunu yaptıktan sonra çalıştırınca genellikle düzeliyor, bazen de düzelmiyor. Bu 5 kere kapatıp açarken kızdırma bujilerinin lambası çok çabuk sönüyor. Sanki işlevini yapmıyor gibi. Bu konuda yeterli bir bilgiye sahip olmadığım için sizlerin tecrübe ve bilgilerinizden faydalanmak isterim. Biraz uzun bi mesaj oldu kusuruma bakmayın. Forumda kızdırma bujileri, Yakıt filtresi, Hava akışmetre, egr gibi konuları taradım biraz. Fakat tam olarak benim sorunuma benzerine denk gelmedim. Yardımlarınız ve fikirleriniz için şimdiden teşekkür ederim.

2. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    merhaba, muhtemelen turboda sıkışma var. rail basınç sensörüne bakmakta da fayda var. bilgisayara bağlatınca muhtemelen çıkar nedeni.

Heisenberg ve onurforces bunu beğendi.
  3. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    Caner Işılar
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Serdar abi dediğin noktalara dikkat edeceğim, teşekkür ederim. Birde havalar sıcakken ya da motor sıcakken yapmıyor bunu. Dediğim gibi motor soğukken kısa mesafede durmam gerektiğinde tekrar çalıştırınca bu olay meydana geliyor. Bundan 1 ay kadar önce aniden havalar soğuduğunda yapmıştı aynısını. Ustama götürdüğümde Carman Scan ile bakıldı, herhangi bir hata kodu yoktu. Bunun üzerine ustam egr'den şüphelenip egr'yi kapatacak şekilde parça kestirip körledi. Ondan sonraki süreçte bir müddet sorun yaşamamıştım. Şimdi tekrar havalar soğudu, yinelemeye başladı bu sıkıntıyı. Başka tavsiyeleriniz olursa oralara da dikkat etmeye çalışırım.

4. MSC

MSC Site Yetkilisi Yönetici

Alınan Beğeniler:
    16,285
    Ad Soyad:
    Serdar
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Mercedes-Benz
    Egr korlensede yazilimdan iptal edilmesi gerekir.

MI 5s cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

5. Heisenberg

Heisenberg Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    80
    Ad Soyad:
    Caner Işılar
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Evet yazılımsal olarak da iptal edilmesi gerektiğini okumuştum forumda, teşekkür ederim Serdar abi.

MSC bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş