LPG KABLO

1.4 Lpg Li Accent Era P0135 Hatası

'Teknik Sorunlar ve Çözümleri' forumunda AgaBey* tarafından 17 Ekim 2018 tarihinde açılan konu

1. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    903
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    Bu sensörün 10 sene sonra arıza yapar denilebilecek bir durumu söz konusu değil. Bir sıkıntı mevcut herhalde , anlatırsanız yardımcı olalım.

2. osmzcn

osmzcn Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    14
    Ad Soyad:
    Osman
    Yaşadığınız Şehir:
    54-SAKARYA
    Araç Modeli:
    Obd2 cihazını yeni aldım. Arıza kodları bunlar sıfırladım.

Kodlardan anladığım O2 sensör yada tesisatı arızalı. Ama ben aracı 8 ay önce aldım. Aldığım zamanda bu sorun vardı sensörü değiştirdik geçmişti 15 gündür tekrar geldi arıza[​IMG][​IMG]

Mi Note 3 cihazımdan Tapatalk kullanılarak gönderildi

MAERKEK bunu beğendi.
  3. MAERKEK

MAERKEK Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    903
    Ad Soyad:
    Mehmet Ali
    Yaşadığınız Şehir:
    42-KONYA
    Araç Modeli:
    Araçta katalitik konvertordan sonra bir O2 sensörü daha olması lazım , yaptığı ölçümde Katalitik kovertörden çıkan gazın verim düşüklülüğüne işaret ettiğini gösteriyor . Kısacası araç fakir karışımda . Kullanılan lpg 'nin adi olması ile alakalı. Birkaç km benzinde kullanın arıza kendiliğinden geçer diye tahmin ediyorum .

4. Era1028

Era1028 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    116
    Ad Soyad:
    Suat
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.6 (2006-2012) MC
    Arkadaşlar merhaba . bu konu açık olduğu için yeni konu açmadım. Aracımda da P0135 ısıtıcı devre hatası veriyor fakat OBD cihazı ile hata kodunu siliyorum araç bazen ilk kullanımda tekrar arıza lambasını yakıyor , bazende lambayı yakması 2 günü buluyor. oksijen sensörü, obd cihazından gördüğüm kadarıyla ölçüm yapıyor gibi. Bu konuda da birkaç yazı okudum tesisat problemi olabilir diye. Şimdi oksijen sensörü almadan önce tesisatı nasıl kontrol edebilirim , yada kontrol edebilecek elektrikçi varmıdır tafsiye edeceğiniz. ( birkaç elektrikçiye gitme fırsatım oldu ama sıkıntı yapmaz paran çok herhalede gibi cevaplar aldım )

Asel Kaan Efe bunu beğendi.

Bu Sayfayı Paylaş