LPG KABLO

1.4 Era sabahları titreme.gaz yememe

'Motor & Yakıt & Emisyon Sistemleri Sorunları Ve Çö' forumunda mdmrx tarafından 31 Ocak 2008 tarihinde açılan konu

1. mdmrx

mdmrx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    hayır başka hiçbir sorun yok. 4000 km yi devirdiğimden beri yakıt tüketimide aynı. kışın haliyle artıyor hele aracınız hyundai ise https://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif
    motor ısınmak bilmiyor çünkü.

2. motor

motor Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    2006-2007 kışında hatta ilkbaharda gölgede kaldığında dahi boğulma yaparken bu sene benim araç hiç boğulmadı.nedenini anlamış değilim.eksi derecelere düştük ama hala yapmadı.araçta ne yazılım güncellemesi ne de başka bir şey var.ilginç olan arkadaşımın 1.4 team abs side henüz yapmamış geçen sene o da çok şikayetçiydi.

3. mdmrx

mdmrx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    vallahi ne yalan söyleyelim bu sene benimkide geçen seneki kadar olmadı haifif hissettiriyor ama yığılıp kalmadı henüz. check lambası yanmadı. sabahları -5,10 larıda görsün de anlayacağız. geçen yıldan bu yana olası tek iyileşme servise girmesi ve 5-30 performans yağı konması. malum çok soğuklarda bile inceliğini kruyor yağ. bu da motoru zorlamıyordur.

hele ocak gelsin, sabahları işe giderken 0 ın altı hatta -10 ları görsün de notunu veririz...

4. motor

motor Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mdx benimkine ve arkadaşımnkine 15 binlik değil 10 binlik yağ koydurmuştuk.shell helix ... di.senin koydurduğunun yarı fiyatınaydı senede 10 bin anca yapıyoruz diye onu tercih ettik.

onun dışında orijinal kore malı olan bujiler champion bujilerle değişti.arkadaşınki değişmedi.ikimizinde yağ filtreleri değişti ortak olarak acaba diyorum eski filtrenin içinde katılaşmamı oluyordu mesela yağı iyi pompalayamıyormuydu,filtre yeterince geçirgen değilmiydi.bizim jikleden kaynaklanıyor zannetiğimiz olay motorun yağlanamamasımıydı.bilemiyoruz.

ama yapsa şimdiye kadar yapması lazımdı ben -5 i gördüm çünkü.şimdide neden yapmıyor diye rahatsız oldumhttps://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley36.gif

5. mdmrx

mdmrx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    vallahi bir acemilik attık mı bilmiyorum. inşallah o ara motoru zorlamamışızdır. şimdilik iyi. sadece bu sabah araba motoru marşa basınca titreyerek çalıştı. 1-2 sabah daha yaparsa götürürüm servise.

umarım bundan sonra başımıza gelmez böyle şeyler

6. benC

benC Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    merhaba arkadaşlar 2008 era team var bende...

osmaniyede yaşıyorum ve buralarda hava sıcaklığı +15 i kolay kolay düşmez hele eylüde 20 derce civarında ama benim araba aynı sorunu vermeye devam ediyor. servise gittim manifoltları ve egzos motor bağlantı bölümünden şüphelenip temizlediler ama bir halt olmadı.
    ayrıca benim arabada kulağıma sibop sesi geliyor. ısrarla sibop iticilerini değiştirdim garantiden yine bir şey yok... araba bildiğini okuyor.... bu gidişle satacam galibahttps://www.hyundaiclubtr.com/forum/https://www.hyundaiclubtr.com/smileys/smiley7.gif

7. mdmrx

mdmrx Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    3
    ilk çalıştırmada sabahları 1 dk rolantide çalıştırıp kalk yada 1 le kalkınca 100 metre 1 le gittikten sonra 2 ile devam et. en kısa sürede (bu 6-8000 km geçince) yıllık bakımını beklemeden. hava filtresi yağ fitresi ni değiştirt ve 5-30 performans yağı koydur. gerçi o bölgede 10 derecelerinin altı görülmüyorsa sana 10-40 yağ yeterli olur.
    üsttede yazdığım gibi servisede gitti servis müdürüde gördü hçbirşey değişmedi ama 12500 de yıllık bakıma girdi. şu sralar geçen kış ki gibi sorun yok.

8. motor

motor Yasaklı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    mdx bendeki yağ 10/40 lık demiştim sorunun yağla ilgili olduğunu zannetmiyorum. her sabah -3/-5 gibi derecelerde marşa basıp direk gidiyorum en ufak yığılma yok geçen seneki gibi.Ayrıca bu benim aracın 2. bakımı daha öncede bakıma girmişti bir şey değişmemişti sorun devam ediyordu.bu sefer ne oldu acaba bilen varsa beri gelsin.

9. ffatih54

ffatih54 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    fatih çavuşoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    merhaba arkadaslar 1.4 era benzılı+landrenzo lpglı arac sahıbıyım yaklasık 1 aydır sabahları aracımı calıstırdıgımda kalkıstan sonra gaz yememe kapama dıye tabır edılen olayla karsılasmaktayım 3-4 dakıka dan sonra cekısı eskı halıne donuyor ancak bu durum benı oldukca rahatsız edıyo yaz aylarında boyle yapması gun ıcınde aracımı 2 saat felan kullanmasam 2 saat sonra marsa bastıgımda sabah yaptıgının yıne aynısını yapıyor yardımcı olursanız sevınırım iyi gunler

10. Emre

Emre Vip Üye

Alınan Beğeniler:
    2,746
    Ad Soyad:
    Emre
    Yaşadığınız Şehir:
    6-ANKARA
    Araç Modeli:
    Hyundai Marka Aracım Yok
    bunun kesin çözümü benzini az ve sık sık almak , benzin kullanılmadığı için güneşin altında duruyorsa araç birde oktanı düşüyor gaz yememe ondan dolayı oluyor , ben artık gaz aldığımda 10 liralık benzin atıyorum azaldı ise

11. ffatih54

ffatih54 Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    0
    Ad Soyad:
    fatih çavuşoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    34-İSTANBUL
    Araç Modeli:
    Accent Era 1.4 (2006-2012) MC
    baska bı sorun yokmudur yanı sureklı benzınde gezsem de duzelır mı acaba ?

12. Sekoc

Sekoc Kayıtlı Üye

Alınan Beğeniler:
    492
    Ad Soyad:
    Emrah Topçuoğlu
    Yaşadığınız Şehir:
    35-İZMİR
    Araç Modeli:
    Diğer Modeller
    az alıncada benzin pompası bozuluyor diyorlar. ne yapsak ben de şaştım :RpS_ohmy:

Bu Sayfayı Paylaş